Чи правда, що ранні підйоми – це запорука успіху?

Трохи раніше ми згадували про те, що важливо при переході на наступну пору року, змінити спосіб життя. Для когось це не дуже кардинальні зміни, а для когось це конкретна зміна. Чи правда, що вставати рано вранці корисно для організму? Як вважаєте ви? Ви подумайте, а я тим часом розповім вам про всі нюанси.

Перший і, мабуть, найбільший плюс – це те, що ви завжди можете спостерігати гарні світанки та насолоджуватися свіжим вранці без людей. Але це тільки зовнішні фактори. Чи корисний ранній підйом для організму? В деякій мірі так, оскільки це підвищує ефективність і працездатність. Навіть багато хто говорить про те, що ранні підйоми пов’язані з більшою успішністю. Такі люди, на відміну від інших, є більш активними і встигають зробити більше справ.

Багато жайворонків – саме так ми називаємо тих людей, які прокидаються разом з сонцем – кажуть, що рано вранці їх ніщо не відволікає. Більш зручно і швидко зробити важливу роботу, коли не відволікають ні діти, ні інші члени сім’ї. З цим я не можу не погодитися, оскільки самій зручніше робити щось самотужки. До того ж, якщо ви встанете раніше, то зможете також зайнятися спортом. Це може бути і простий ранковий біг, і йога.

Але навіть такий режим з усіма величезними плюсами, підходить далеко не всім. Кожен адже вибирає те, що йому більше до душі. Ось уявіть, що людина звикла працювати, в основному, тільки в другій половині дня і працює до пізнього вечора. Ранній підйом в такому випадку буде не тільки не логічним, а й зовсім не корисним. Це все одно вас не зробить бадьорим і енергійним. Факт раннього підйому ніяк не зробить вас успішним. Потрібно все чітко підбирати за власними відчуттями.

Я скажу більше, ранній підйом для деяких людей діє не на користь. Це добре підриває продуктивність. Не потрібно думати, що якщо хтось із успішних людей прокидається о 5 ранку, то і вам це принесе великий успіх. Важливо спати потрібну кількість часу – для дорослої людини це 7-8 годин. Намагайтеся не переспати цей час і, навпаки, не недоспати.

У будь-якому з цих випадків вас чекає тільки апатія, знижена концентрація, зайва вага, похмурість, тривожність і навіть підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У періоді від 20 до 30 років наслідків недосипу ви можете зовсім не помічати, але вони обов’язково проявляться пізніше. Тому важливо налагодити режим сну ще до повноліття.

Зараз багато хто скаже, що це дуже розумно міркувати з боку, але як же зрозуміти, хто ти: сова чи жайворонок?! А ось тут вже дивіться на свої власні ритми. Зверніть увагу на те, в який час доби ви більш продуктивні й енергійні і вже визначте. Можна також пройти будь-який якісний тест. У таких тестах, в основному, задаються нейтральні питання, які і допомагають зрозуміти, хто ви по режиму сну.

Може бути, до речі, ще змішаний вид. А саме ви можете бути і жайворонком, і совою. Тоді вже все залежить від вас. Не бійтеся експериментувати і пробувати завжди щось нове. Так ви вже точно зможете вивчити своє тіло і організм краще і визначити, що приносить вам більше успіху, бадьорості й енергійності. Як говориться, в такому випадку все у ваших руках і воно й на краще.

Для того, щоб краще зрозуміти, як облаштований організм в цьому питанні, а саме питанні сну, я розповім вам про деякі генетичні фактори, які впливають на ваш підйом і продуктивність після нього. Для когось це може бути та ж сама робота, коли вже увійшло в звичку прокидатися в певний час. І навіть вихідний день нічого не змінює. Також деякими генетичними факторами можуть бути ось такі: любов до світанків і ранкової тиші або навпаки любов поспостерігати за зірками і поринути в атмосферу нічного міста, реакція організму на яскраве світло або ж шум.

Чи правда, що ранні підйоми – це запорука успіху?