Чарльз Кох – американський бізнесмен і філантроп

Співвласник і головний виконавчий директор Koch Industries

Чарльз і його молодший брат Девід успадкували бізнес від свого батька, Фреда Коха, який заснував компанію в 1940 році. Брати, особливо Чарльз, зіграли важливу роль в розширенні бізнесу і перетворення його в одну з найбільших приватних компаній в Сполучених Штатах.

Народження

Чарльз народився як один з чотирьох синів в сім’ї промисловця. З самого раннього віку він був розумним і працьовитим. Він також був блискучим студентом, який відправився в Массачусетський технологічний інститут (MIT), щоб вивчати інженерію, і отримав два ступені магістра, по одній в галузі машинобудування та хімічного машинобудування.

Навчання

Попрацювавши деякий час в Arthur D. Little, Inc. після закінчення навчання, Чарльз приєднався до бізнесу свого батька, Rock Island Oil & Refining Company. Врешті-решт він став президентом бізнесу і перейменував фірму Koch Industries на честь свого батька. Він також цікавиться політикою і разом зі своїм братом Девідом вніс значний фінансовий внесок в Лібертаріанська і консервативні аналітичні центри та кампанії. Щедрий філантроп, він пожертвував мільйони доларів на фінансування дослідницьких, політичних і освітніх проектів.

Дитинство і юність

Чарльз Кох народився 1 листопада 1935 року в Вічіте, штат Канзас, у Марії і Фреда Чейза Коха. Його батько був інженером, який став промисловцем, який пізніше заснував компанію Koch Industries. У Чарльза є три брати: Фредерік, Девід і Вільям.

Він пішов до Массачусетського технологічного інституту (MIT), щоб вивчати інженерію. Чарльз отримав ступінь бакалавра наук в області загального машинобудування в 1957 році і ступінь магістра наук в галузі машинобудування в 1958 році. Потім він отримав ще одну ступінь магістра і отримав ступінь магістра наук. в хімічному машинобудуванні в 1960 році.

Кар’єра

Після закінчення інституту він приєднався до Arthur D. Little, Inc. Однак ця робота тривала дуже недовго, коли він повернувся в Вічіта в 1961 році, щоб приєднатися до бізнесу свого батька, Rock Island Oil & Refining Company.

Він був працьовитим юнаком, які вирішили розширити сімейний бізнес, який до кінця 1960-х став нафтовий фірмою середнього розміру. Він став президентом підприємства в 1967 році і перейменував його в Koch Industries на честь свого батька. З тих пір він також є головою ради директорів і генеральним директором.

Висококонкурентний бізнесмен, він невпинно працював над розвитком бізнесу, який сьогодні зайнятий в різних областях, таких як виробництво, переробка і розподіл нафти, хімікатів, енергії, волокон, проміжних продуктів і полімерів, мінералів, добрив, целюлози і паперу.

На посаді директора

Він став директором Koch Industries в 1982 році, а також служить або займав пост директора інших корпорацій, включаючи Entrust Financial Corp. і Georgia-Pacific LLC, з виробництва паперу і целюлозних виробів.

Під керівництвом Чарльза Коха Koch Industries побачила безпрецедентні темпи зростання і на сьогодні присутня в 60 країнах світу і нараховує понад 100 000 чоловік по всьому світу.

За останні роки Koch Industries інвестувала понад 70 мільярдів доларів в придбання й інші капітальні витрати, а також власні Invista, Georgia-Pacific, Molex, Flint Hills Resources, Koch Pipeline, Koch Fertilizer, Koch Minerals і Matador Cattle Company.

Філософія бізнесу

Чарльз Кох приписує свій феноменальний успіх філософії бізнесу Market Based Management (MBM), концепції, яку він розробив. Він докладно описує цю філософію в своїй книзі 2007 року «Наука успіху: як ринкове управління створило найбільшу приватну компанію в світі».

Принципи MBM викладаються студентам, викладачам, громадським діячам та державним службовцям в Інституті ринкового управління, освітньої некомерційної організації, в партнерстві з Уічітскім державним університетом (WSU).

Він лібертаріанець і виступає за політику вільного підприємництва і правозахисні організації. Він підтримує ряд освітніх організацій, орієнтованих на вільний ринок, в тому числі Інститут Катона, Інститут гуманітарних досліджень, Інститут Білля про права і Центр Mercatus при Університеті Джорджа Мейсона.

Основні роботи

Як співвласник, голова ради директорів і головний виконавчий директор (генеральний директор) Koch Industries Чарльз Кох зіграв ключову роль в перетворенні компанії з фірми середнього розміру в одну з найбільших приватних компаній в Сполучених Штатах. Стану. Koch Industries також отримала понад 930 нагород за безпеку, екологічність, управління спільнотою, інновації та обслуговування клієнтів.

Нагороди та досягнення

  • Він був нагороджений премією Адама Сміта Американським радою щодо законодавчого обміну в 1994 році.
  • У 1999 році він отримав премію директорів за глобальне бачення в області енергетики від Нью-Йоркській товарній біржі.
  • Фонд «Спадщина» удостоїв його премії «Дух справедливості» в 2003 році.
  • У 2005 році він отримав нагороду імені Германа У. Меморіалу від Асоціації приватного підприємництва.
  • Він був удостоєний премії Вільяма Е. Саймона за філантропічне лідерство на круглому столі з проблем благодійності в 2011 році.

Особисте життя та спадщина

Чарльз Кох дуже особиста людина і любить уникати уваги. Він також піклується про недоторканність приватного життя своєї родини. Він одружений на своїй дружині Ліз з 1972 року і має двох дітей. Бізнесмен вижив після раку простати.

Чиста вартість

Станом на 2015 рік чистий капітал Чарльза Коха становить 43,1 мільярда доларів.

Філантропічні роботи

Він є відомим філантропом і займається фінансуванням проектів в галузі досліджень, політики та освіти, які спрямовані на просування поглядів вільного ринку. Він фінансував дослідження таких економістів, як Джеймс Б’юкенен і Фрідріх Хайєк. На сьогоднішній день він пожертвував мільйони на цілі, в які вірить. Koch Industries і сімейний фонд Кох пожертвували 11,25 млн. Доларів США в Уічітскій державний університет в 2014 році.

Чарльз Кох – американський бізнесмен і філантроп