Хто такий коуч і для чого він потрібен?

Ви пам’ятаєте, що ми вже напевно нескінченну кількість разів говорили про тему бізнесу і також про те, як же важливо мати хорошого партнера та інвестора, які завжди підтримають ту чи іншу ідею й допоможуть у вирішенні деяких проблем, які пов’язані з вашими спільними вкладеннями. Але також важливо мати людину-наставника, яка допоможе знайти вірний шлях, якщо все виявилося аж надто заплутаним. Зараз мова якраз таки піде про коучів і про те, для чого ж потрібні ці люди.

Багато хто з вас давно чув хто це, але для того, щоб інформація була відкрита для всіх, я думаю, що все таки варто розповісти хто це насправді. Отже, коуч насправді – це той фахівець, завданням якого є розставити точні й конкретні акценти, а також виявити чіткі цілі людини і допомогти їй їх досягти. Коуч – це не людина, яка сидить і роздає поради на ліво і на право про те, як правильно щось зробити.

Його мета – це просто йти на рівних з людиною і, коли людина зверне не туди, куди потрібно, нагадати про початкові цілі. Цей фахівець вчить людину вірити в себе і свої сили, допомагає розкривати різні здібності, які так часто дають про себе знати, а ви чомусь не звертаєте на них уваги.

Важливо знати, що кожен етап, який передбачає спільну роботу коуча, як фахівця і людину, яка до нього прийшла за допомогою, називають сесією. Саме в результаті кожної з таких сесій людина, яка і звернулася до фахівця, повинна зробити якісь висновки і поставити перед собою нові завдання і, звичайно ж, виконувати їх. Але якщо людина так і не може нічого сформувати, то сесія знову триває на тому самому етапі.

Зазвичай такі сесії бувають не надто часто. Досить однієї години і одного разу в тиждень. Якраз за цей час людина щось зможе виконати з того, що сама собі пообіцяла і на сесії про це все розповісти і поділитися інформацією зі своїм коучем. Так поступово людина рухається вгору і стає тим, ким хотіла. Як тільки людина досягає своєї початкової мети, зустрічі з коучем можна проводити ще рідше. У вас повинна формуватися все таки самостійність в ухваленні різноманітних рішень.

Пам’ятайте про те, що вас ніхто не змушує ходити до таких фахівців. Це обов’язково має бути тільки ваше особисте рішення. Якщо ви, наприклад, бачите, що повторюєте одну і ту ж саму помилку, як мінімум двічі, це значить, що у вас погана сила волі. І тут є тільки два виходи. Перший вихід: ви самі себе налаштовуєте на той результат, якого хочете досягти і самі себе контролюєте.

Але якщо у вас це не виходить, то ніколи не соромно звернутися до людей, які цього всього вчилися. Вам потрібно звернутися до того фахівця, який буде десь здалеку направляти туди, куди ви самі прагнули. І ви правильно зрозуміли – це був другий вихід: піти до коуча. І до речі, вашим особистим коучем може бути і та людина, яка у вашому реальному житті є для вас таким собі кумиром, тією людиною, з якого вам хочеться брати приклад. Якщо ця людина буде згодна з вами проводити свій вільний час і якось вас надихати на нові звершення, то це тільки в плюс, це тільки позитив.

Ви можете посумніватися зараз і не розуміти до чого і для чого потрібен коуч в сфері бізнесу, але бізнесмени будь вони початківці або вже давно сформовані не завжди настільки вольові люди, щоб постійно самостійно приймати рішення і бути в усьому першими. Іноді і вже настільки відомим в цій сфері людям, безумовно потрібна підтримка коуча, як фахівця.

Хто такий коуч і для чого він потрібен?