Хто такий Елон Маск?

Південноафриканський підприємець Елон Маск відомий тим, що заснував Tesla Motors і SpaceX, які в 2012 році запустили знаковий комерційний космічний корабель

Біографія

Елон Рів Маск – американський підприємець і бізнесмен, який народився в Південній Африці, заснував X.com в 1999 році (який згодом став PayPal), SpaceX в 2002 році і Tesla Motors в 2003 році. Маск став мультимільйонером у віці 20 років, коли він продав свою стартову компанію Zip2 в підрозділ Compaq Computers.

Маск потрапив на заголовки газет в травні 2012 року, коли SpaceX запустив ракету, яка відправила перший комерційний автомобіль на Міжнародну космічну станцію. Він зміцнив свій портфель, придбавши SolarCity в 2016 році, і закріпив своє становище лідера галузі, взявши на себе консультативну роль в перші дні правління президента Дональда Трампа.

Мама і тато

Мати Елона Маска, Мей Маск, є канадською моделлю і найстарішою жінкою, яка відіграла головну роль у кампанії Covergirl. Коли Маск ріс, вона працювала на п’яти роботах, щоб утримувати сім’ю.

Батько Маска, Еррол Маск, багатий південноафриканський інженер.

Раннє дитинство Маск провів зі своїм братом Кімбалом і сестрою Тугою в Південній Африці. Його батьки розлучилися, коли йому було 10 років.

Юність

Маск народився 28 червня 1971 року в Преторії, Південна Африка. Будучи дитиною, Маск був настільки занурений в свої мрії про винаходи, що його батькам лікарі наказали перевірити його слух.

Приблизно під час розлучення його батьків, коли йому було 10 років, Елон проявив інтерес до комп’ютерів. Він навчився програмувати, і коли йому було 12 років, він продав своє перше програмне забезпечення: створену ним гру під назвою Blastar.

У початковій школі Маск був низеньким, замкнутим і дуже любив книги. До 15 років огоьнз знущалися, він пройшов через ривок зростання і навчився захищатися за допомогою карате і боротьби.

Освіта Елона Маска

У 17 років, в 1989 році, Маск переїхав в Канаду, щоб відвідувати Університет Королеви і уникнути обов’язкової служби в збройних силах Південної Африки. Маск отримав своє канадське громадянство в тому ж році, частково тому, що вважав, що таким шляхом буде легше отримати американське громадянство.

У 1992 році Маск покинув Канаду, щоб вивчати бізнес і фізику в Університеті Пенсільванії. Він закінчив зі ступенем бакалавра в галузі економіки та залишився на другий ступінь бакалавра в галузі фізики.

Покинувши Пенн, Маск відправився в Стенфордський університет в Каліфорнії, щоб отримати ступінь доктора філософії в галузі фізики енергії. Проте, його переїзд був приурочений до інтернет-буму, і він покинув Стенфорд всього через два дні, щоб стати його частиною, запустивши свою першу компанію, Zip2 Corporation в 1995 році. Маск став громадянином США в 2002 році.

Дружини і діти Елона Маска

Маск був одружений двічі. Він одружився на Джастіні Вілсон у 2000 році, і у пари було шестеро дітей. У 2002 році їх перший син помер у віці 10 тижнів від синдрому раптової дитячої смерті (СРДС). Маск і Вілсон мали ще п’ять синів: близнюки Гріффін і Ксав’є (рід. У 2004 р) і трійнята Кай, Саксон і Даміан (рід. У 2006 р).

Після спірного розлучення з Вілсон, Маск зустрів акторку Талулу Райлі. Подружжя одружилися в 2010 році. Вони розлучилися в 2012 році, але знову одружилися в 2013 році. Їхні стосунки в підсумку закінчилися розлученням в 2016 році.

Подруги Елона Маска

Маск також був романтично пов’язаний з акторкою Ембер Херд. За повідомленнями, пара почала зустрічатися в 2016 році після того, як Маск розлучився з колишньою дружиною Талулою Райлі, а Херд розлучилася з Джонні Деппом. Через їх напружений графік пара розлучилася в серпні 2017 року. Вони зійшлися в січні 2018 року і знову розійшлися через місяць.

У травні 2018 року Маск почав зустрічатися з музиканткою Граймс (англ. Claire Boucher). У цьому місяці Граймс оголосила, що вона змінила своє ім’я на «c», символ швидкості світла, як повідомляється, на підтримку Маска. Шанувальники критикували феміністку за те, що вона зустрічалася з мільярдером, чия компанія була названа «зоною хижака» серед звинувачень в сексуальному домаганні.

Пара обговорювала свою любов один до одного в березневому випуску 2019 року в журналі Wall Street Journal, де Граймс говорила: «Послухай, я люблю його, він чудовий … Я маю на увазі, він супер-цікава чортова людина». У свою чергу, він розповів журналу: «Я люблю шалену художню творчість і надпотужну трудову етику».

Некомерційна організація Елона Маска

Безмежний потенціал освоєння космосу і збереження майбутнього людства стали наріжними каменями незмінних інтересів Маска,а для цього він заснував Фонд Маска, який займається дослідженням космосу і відкриттям поновлюваних і чистих джерел енергії.

Хто такий Елон Маск?