Хто такий андрагог і чому ж саме ця спеціалізація підходить для бізнесу?

Ми не один раз вже говорили про бізнес, про те, як його правильно побудувати, як організувати хорошу роботу за допомогою інтер’єру і комфорту у вашому офісі. Говорили також і про те, що по суті свій бізнес може побудувати будь-хто, адже головне для початку велике бажання і виправдані амбіції.

Не раз писали про ті чи інші поради, які підштовхнуть людину до правильних і важливих рішень, а також про те, як знайти взаєморозуміння не тільки зі своїми працівниками, а й зі своїми бізнес-партнерами.

Але, особисто я думаю, що якраз така спеціалізація, як андрагог, зіграє дуже важливу роль. Це буде просто вибух, адже одна справа, якщо ви будете намагатися знайти спільну мову з іншими людьми чисто символічно і навмання, а інша справа, коли ви точно будете знати як все це зробити правильно.

Але давайте для початку розберемося хто такий андрагог і чому саме ця спеціалізація допоможе не робити так багато помилок, а відразу розуміти людей ким би вони не були.

Отже, андрагогіка, як наука – це розділ теорії навчання, яка спирається на закономірності освоєння знань і умінь не дітей, а якраз таки дорослих. А андрагог це за своєю суттю людина, яка навчає дорослих. Але як ця спеціалізація допоможе в бізнесі і де цього навчитися запитаєте ви. А я вам скажу, що, наприклад, в Білорусії, Сербії, Польщі та Німеччині давно це вже практикують, а в Україні тільки починають потроху вводити і відкривати такі спеціалізації.

Багато хто також подумає і про те, що андрагог – це за своєю суттю той же педагог, але тільки не для дітей, а для дорослих. І який тоді взаємозв’язок між цим всім і бізнесом? А я вам скажу, що зв’язок якраз є великий і він в тому, що людина із безліччю методів і принципів, які вона і буде знати завдяки цій спеціалізації, зможе легко навчити інших чогось, передати ті знання, які сама має. Така людина знатиме, як правильно підійти з певним питанням до тієї чи іншої людини. Буде знати, коли і що краще зробити.

Якщо говорити про людину-андрагога, то правильну її позицію з цього ракурсу буде відображати відкритість і довіра до будь-якої аудиторії, чи то велика, чи то маленька аудиторія. Також це висока ступінь включеності слухачів у саму роботу і їх заглибленість у проблему, певне питання. А також, що важливо бачити на курсах, тренінгах або на простих і банальних нарадах – це стійкість і активність, сприятлива психологічна атмосфера, яка присутня в аудиторії; продуктивність активної і пасивної діяльності.

І що дуже важливо – це бажання слухачів продовжити бесіду, взаємні контакти, прояв ефекту розвитку і задоволеність результатами або навчання, або того ж тренінгу, а для керівників – співбесіди, наради. Все залежить від ситуації. Андрагогіка допоможе реалізувати більшою мірою себе, як психологічно стійку і розвинену людину.

А дуже велику користь андрагогіка принесе тій людини, яка хоче відкрити якісь свої курси. Чи то психологічні тренінги, чи то ж щось більш серйозніше. Це ж по своїй суті теж бізнес. Кожен же сам вибирає чим йому займатися і як подавати ту чи іншу інформацію.

Андрагогіка здатна допомогти знайти із людьми спільну мову, взаєморозуміння і ще багато чого спільного. По суті будь-яка спеціалізація, яку ви маєте, допоможе вам реалізувати себе в тій сфері, яку хочете і також тій, яку знаєте, в якій обізнані, а ті чи інші додаткові вміння і знання ніколи не завадять.

Хто такий андрагог і чому ж саме ця спеціалізація підходить для бізнесу?