Філософія провалу

Безумовно, у багатьох є велика мрія у житті. Хтось мріє про те, щоб облаштувати добре будинок, хтось про шикарний автомобіль, а хтось же просто хоче створити нарешті свій бізнес, щоб мати можливість реалізувати і щось матеріальне, і щось духовне. Але більшість з нас чомусь зупиняється відразу ж після того, як настав провал. Тим не менш, є така думка, що провал – це не завжди невдача. Провал – це те, що допомагає досягти успіху.

У цій статті ми поговоримо про філософію провалу і про те, як же ця філософія провалу діє у житті. Пропоную почати з великих невдах, щоб вас трохи підбадьорити. Звучить виразно, як те , що, в принципі, не поєднується, але місце в розповіді теж має.

Томас Едісон. Він терпів невдачі, здається, що 1 001 раз раніше, ніж створив лампочку. Але він говорив так: «у мене не було 1000 невдалих спроб запалити лампочку, просто я зробив тисячі кроків на шляху до того, щоб вона засяяла». Чудово просто. Це про те, як навчитися правильно сприймати невдачі.

Уолт Дісней. Я думаю, зараз вже не варто нікому говорити, хто це такий. Але ось ще у віці 22 років Уолт був звільнений з газети. І знаєте за що? За відсутність творчого мислення. Але доля розпорядилася по іншому. Він зумів створити прекрасні мультфільми, які так полюбилися дітям і навіть дорослим. Невдача в 22-річному віці не стала для Уолта проблемою, а навпаки призвела до того, що було потрібно йому насправді.

А ось Стівен Кінг, якого всі знають завдяки прекрасним романам, у свої 20 років він написав роман «Керрі» і запропонував його одному із видавництв. Стівену повернули рукопис і сказали, що їх не цікавить взагалі наукова фантастика, яка має певні негативні уявлення про світ. І навіть чітко пояснили, що такі сюжети взагалі ніколи не продаються. Через деякий час роман, який не хотіло приймати 30 видавництв, став культовим. Він став популярний тоді, коли події стали актуальними. Іноді варто просто почекати. Як то кажуть, на все свій час.

Стівен Спілберг. Ви навіть не уявляєте, але цілих три рази він не міг вступити до університету. У нього завжди були погані результати зі шкільних тестів. Проте, у 1994 році зараз уже відомому режисерові видали в університеті почесний диплом.

Великих невдах є ще багато. Але навіть приклади цих для вас стануть хорошим поштовхом. Ви повинні винести з цього всього кілька уроків, один з яких – завжди орієнтуватися на результат. Страх невдачі – це перше, що не сприяє успіху. Боятися програти, мені здається, набагато гірше самого провалу.

Щоб перестати боятися будь-яких невдач, потрібно змінити ставлення до них. Якщо ви себе відразу ж налаштуєте, що після невдачі – кінець, то так і буде. Але потрібно відповідно ставити перед собою досяжні цілі. Ми якось в одній статті говорили про те, що якщо мету не вдалося реалізувати за три роки, то її потрібно міняти на щось більш актуальне. Три роки – це найоптимальніший час для того, щоб не тільки усвідомити, на що ви здатні, а й мотивувати себе на більш глобальні мрії.

І, звичайно ж, сприймайте будь-який свій проект або ідею, як певну серію експериментів. Жоден науковий експеримент не виходить з першого разу. До того самого ідеалу існує безліч спроб. Так і в своїй кар’єрі та бізнесі, ви намацує правильний шлях, не боячись виникаючих ризиків і помилок. Головне вміти визнавати, що ви їх зробили. Якщо від інших це приховати хоч якось можна, то від себе таке і не приховаєш точно.

Філософія провалу