У неї було 4 млрд доларів, але вона носила одну і ту ж чорну сукню протягом 14 років

Уявіть собі, що одного ранку ви прокидаєтеся мультимільйонером. На що б ви витратили свій перший мільйон? Діаманти, машини, квартири, кругосвітню подорож, що з цього всього ви б обрали? Напевно це спокусило б кого завгодно, але не Гетті Грін. Вона була визнана найбагатшою жінкою Америки, але при цьому, все своє життя вона економила і носила одну і ту ж сукню.

Її називали «Відьмою з Уол-Стріт»

Генрієтта Грін (Робінсон) народилася в Нью-Бетфорді, штат Массачусенс в 1834 році. Її батько, Едвард Робінсон, володів китобійною компанією. Вона приносила досить гарні гроші. Мама дівчини також була із заможньої сім’ї.

У 6 років замість ігор в ляльки Гетті почала дізнаватися все про фондовий ринок і бізнес. Вона читала фінансові газети практично сліпому дідові і ходила на роботу разом з батьком. І сім’я і школа навчили дівчинку тому, що для життя потрібно не так вже й багато, а мета заробітку грошей в тому, щоб їх збирати, а не витрачати. Дівчинка, у якої був природжений талант до математики, до 13 років вже контролювала всі сімейні рахунки. Навіть в підліткові роки, коли гормони схильні брати гору, не змінили ситуацію.

Перші внески

Гетті виділила 1000 доларів з 1200 доларів, виділених їй на витрати в 16 років, щоб потрапити до Нью-Йоркськського товариства, їй якось вдалося прожити на 200 доларів у Великому яблуці. При цьому, вона відвідувала бали і розважальні центри. Одного разу вона якось усвідомила, що навколо дуже багато мисливців за грошима. Приїхавши додому, вона сказала батькові, що якщо коли-небудь і вийде заміж, то тільки за такого чоловіка, який дійсно вміє заробляти гроші самостійно.

Смерть матері та батька, одруження з Гріном

Гетті допомагала вести сімейний бізнес і ставала все більш освітченою в фінансових питаннях. Після смерті матері в 1986 році дівчина повернулася в Нью-Йорк разом з батьком. Він переживав кризу середнього віку і прагнув одружитися вдруге. Вона цього не хотіла і намагалася зруйнувати будь-які відносини батька. При цьому, вона знайшла любов для себе. Дівчина познайомилася з партнером батька Едвардом Генрі Гріном. Він був хорошим інвестором. Чоловік був на 12 років старше Гетті і займався торгами з Філіппінами.

Чи була закохана Гетті, сказати складно, але вона знала, що Едвард Грін точно вміє заробляти гроші. Фінанси були її головною пристрастю, а логіка-найкращою подругою.

Спадок батька

У 1865 році містер Робінсон помер, залишивши донці 1 млн. Доларів у спадок і 4 млн доларів у цільовому фонді. Перед смертю він сказав своїй доньці, що його отруїли і найімовірніше, вона буде наступною. Дівчина настільки злякалася, що закрилася в коморі і їла тільки варені круто яйця, так як тільки їх не можна було ніяк отруїти. Через 2 тижні після смерті батька померла і її тітка. Дізнавшись заповіт тітки, Генрієтта початку 5-річний судовий процес. Дівчина розлютилася, коли дізналася, що тітка залишила їй не обіцяний 2 мільйонний статок, а лише 65 тисяч доларів на рік відсотками. Тому Гетті склала підроблений заповіт і принесла його до суду, стверджуючи, що його надиктувала їй тітка. Через 5 років вона отримала пів мільйона доларів і вклала їх в зелені облігації, випущені урядом.

Одруження

Тепер, будучи найбагатшою жінкою Америки, вона вирішила зробити те, чого від неї так чекало суспільство – вийти заміж. У 1867 році вона зв’язала своє життя з інвестором, про якого вже згадувалося раніше. При цьому, він підписав шлюбний договір, в якому говорилося, що він не полює за її статками. Вони жили в Лондоні в готелі «Lagham». У них народився син і дочка.

Смерть Едварда Гріна

До 1874 році, дівчина заробила ще один мільйон. Саме тоді жінка почала дуже сильно економити. Вона постійно звинувачувала слуг в крадіжці. Її чоловік збанкрутував, і вона стала його інвестором. Вона відмовилася виплатити борг за чоловіка і вони розлучилися. Жінка жила з дочкою Сільвою, яку жахливо контролювала. У 1898 році Едвард захворів і помер, після вона присягнулася носити чорну сукню до кінця своїх днів. І вона стримала слово. На сукні почала з’являтися пліснява.

У жінки була грижа, але вона до останнього не хотіла витрачати гроші на операцію. Незабаром вона померла від 2 інсультів і залишила величезні статки своїм дітям. Дочка вийшла заміж у 38-річному віці і віддала всі гроші друзям і на благодійність. Син придбав собі апартаменти, яхту, багато золота та діамантів, а також витрачав гроші на жінок. Генрієтту Грін прозвали «відьмою з Уол-Стріт» за її чорну сукню і величезне багатство, яке воно оберігала більше, ніж свою сім’ю.

У неї було 4 млрд доларів, але вона носила одну і ту ж чорну сукню протягом 14 років