Тривога на карантині: як подолати?

З чим пов’язаний карантин, як не з утомою, апатією і тривогою. Може, хтось і знайшов себе в такому режимі, але все ж є частина людей, які до сих пір в розгубленості. Щоб ви могли жити весь цей час легко і гармонійно, я напишу вам, як потрібно себе вести в такій ситуації і як побороти той стан стомленої людини.

І перший, про кого я хочу згадати – це Фрейд. Саме він говорив про те, що потрібно дивитися своїм страхам в обличчя. У разі коронавірусу вам потрібно чітко розібратися в тому, що на вашу психіку діє не тільки страх. Вас більше лякає стан невизначеності. І, щоб з усім цим впоратися, вам потрібно усвідомити, що це тільки перший важкий період в житті будь-якої людини. Ви повинні розуміти, що не тільки ви один виявилися в такому стані.

Приберіть з вашої повсякденної рутини переглядання і моніторизацію різних новин і статистик. Безумовно, потрібно знати, що робиться в світі, але не потрібно начитуватися аж надто багато. Зустрічається ж достатня кількість фейків, які й провокують вашу основну тривогу. Тому, з боку психології, вам потрібно більш тверезо дивитися на цю ситуацію.

Якщо вас долає тривога і ви більше, ніж впевнені, що захворієте, то тоді вже займіться зміцненням імунітету. Хто знає, можливо, саме це допоможе вам нарешті вдатися до здорового харчування і до тренувань, на які раніше у вас типу не було часу. Але не намагайтеся все робити тільки тому, що вірусу боїтеся. Нехай заняття спортом і стеження за своїм харчуванням увійде в вашу хорошу звичку. Незалежно від того, є вірус чи його немає. Запам’ятайте, що це ви робите тільки заради свого блага.

Хотіли давно сходити на йогу, але соромилися або ще щось – тоді ваш зоряний час настав. Багато тренерів проводять свої тренування в режимі онлайн. Тепер вам не доведеться бентежитися при виконанні тієї чи іншої вправи. До того ж, йога, наприклад, є дуже ефективною, навіть при боротьбі з тривогою. Адже під час занять ви пізнаєте своє тіло. А всі вправи ви зможете виконати тільки тоді, коли будете почувати себе гармонійно. Звідси робимо висновок, що тривога піде сама по собі.

Щоб позбавитися від апатії і поганого настрою, займіться своєю улюбленою справою, а якщо такої немає, то знайдіть. Не може бути такого, щоб людині не було нічого цікаво, крім того, як дивитися фільми або просто «зависати» в мережі «Інтернет». На період карантину це ще може стати непоганим бізнесом.

Також пам’ятайте про те, що вам потрібно робити тільки ті речі, на які ви можете мати безпосередній вплив. Це може бути, наприклад, прибирання, постійне миття рук, дотримання соціальної дистанції і подібне. Згодом ви звикнете і для вас це стане просто щоденною рутиною, яка дарує гарний настрій, а не вводить в депресивний стан. Тим не менш, важливо пам’ятати, що ви не можете контролювати інших людей, їх поведінку, наприклад. Ви не можете відповідати за їхні вчинки і подібне. Саме спроби щось зробити там, де, по суті, це неможливо і робить вас тривожним і нещасним.

До цього можна додати ще й те, що для того, щоб поміняти апатію на продуктивність, а тривожність на гарний настрій і успіх, вам варто було б виключити суперечки різного роду. А точніше, постарайтеся не обговорювати тривожні вам теми з іншими людьми. У будь-якому випадку після такого спілкування осад залишається, навіть якщо все пройшло просто шикарно, і ви знову починаєте турбуватися через дрібниці.

Хочете бути радісним, продуктивним і ефективним працівником, начальником або просто людиною, якій карантин не перешкода – не забувайте про приємні дрібниці, режим і гумор. Куди ж без нього?!

Тривога на карантині: як подолати?