Топ-5 кращих рис характеру справжнього керівника

Доброго часу доби, мої дорогі! От скажіть: ви коли-небудь думали про те, які ж риси характеру повинні бути у кожної людини? Або думали про те, чим же справжній керівник відрізняється від награного, якщо можна так висловитися? Якраз в сьогоднішній статті я хочу обговорити з вами топ найкращих якостей, рис характеру хорошого керівника. Особисто для мене і, я думаю, для багатьох з вас дуже важливо, щоб керівник був одночасно суворим і добрим.

У когось може не вкладатися в голові, як таке взагалі може бути, але все ж це реально. У цій фразі йдеться про те, щоб на роботі начальник завжди залишався начальником, але не забував про те, що він в першу чергу людина. Так дуже важливо, щоб ваш начальник зміг піти вам на зустріч в складній життєвій ситуації, а не стояти тільки на своєму. Хоча і це досить часто зустрічається.

Якщо провести певне опитування, то більшість людей відповість, що справжній керівник повинен володіти такими якостями. І перше, що повинно бути у хорошого керівника – це лідерські задатки. Адже по суті в іншому разі не він буде керувати працівниками, а вони ним. Ці лідерські задатки обов’язково повинні бути міцно переплетені зі знаннями в тій області, в якій ви працюєте. На одному лідерстві теж далеко не заїдеш. Така якість тільки допоможе підвищити свій рівень в суспільстві і досягти поставленої мети або кількох поступово.

Друга головне якість для хорошого керівника – це стратегічне мислення. Якщо ви занадто творча людина, то працювати ви зможете швидше за все тільки самі на себе, не маючи ніяких підлеглих. Такий собі самостійний та індивідуальний бізнес. Для справжнього керівника важливо мати стратегії в усьому, а для цього потрібен аналітичний склад розуму. Набагато легше вирішувати справи і проблеми, якщо маєте якусь стратегію в їх вирішенні. Так ви легко зможете тверезо оцінити ситуацію і зважити всі «за» і «проти».

Далі технічні та технологічні навички. Ви не зможете вимагати від свого працівника технічних навичок, якщо самі ними не володієте. Це, як мінімум, буде нечесно з вашого боку. Ви самі повинні якщо не на всі 100, то хоча б на 90% відповідати всім своїм вимогам до інших. А якщо вам і не знадобляться ці навички в найближчому часі, то їх знання ніколи не завадить. Ви з легкістю зможете замінити на деякий час будь-кого із співробітників, якщо в цьому буде велика потреба.

Уміння згладити конфлікт, вибудовувати відносини з людьми і бути відкритим до всього теж є позитивною рисою характеру справжнього керівника. Часто буває так, що керівник вважає, що тільки його думка є правдивою і правильною і навіть не намагається якось будувати і створювати свою команду. Такого керівника цілком влаштовує до пори до часу, що кожен працює сам по собі. А керівник в такій ситуації є тією людиною, яка найпізніше приходить на роботу і тією, яка раніше за всіх збирається додому. Навряд чи хтось буде такого начальника і справді поважати. Якщо не хочете бути таким, то знаходьте в собі сили протистояти конфліктам, а також навчіться слухати людей і тоді самі будете почуті.

І остання, але разом з тим і найголовніша риса характеру хорошого керівника – це чесність. Звичайно, ця навичка більше стосується суто соціальних людських якостей, але ніяк не професійних. Але якщо навчитеся бути чесними з підлеглими, то і помітите, що ці люди теж будуть говорити вам правду, навіть коли відпрошуються з роботи за дуже дріб’язкового приводу. Як ми вище писали, залишайтеся в будь-якій ситуації людиною з великої літери.

Топ-5 кращих рис характеру справжнього керівника