Суніл Міттал

Найбільш амбіційний бізнесмен Індії

Про Суніла Бхарті Міттала

Суніл, що народився в родині панджабі Аггарвал, є сином колишнього члена парламенту Раджа Сабха (член парламенту), Сата Пола Міттала і Лаліти. У нього є два брата, Ракеш і Раджан, які допомогли йому перетворити Bharti Group в найбільшого оператора мобільного зв’язку в Індії всього за десять років. Його батько, Сат Пол Міттал, колишній член парламенту, завжди був на виду.

Особиста інформація Суніла Бхарті Міттала

Суніл Міттал належить до індійської етнічної сім’ї банія. Його батько був колишнім депутатом (членом парламенту) і завжди був громадським діячем. Хоча фінансовий стан сім’ї Міттал було досить хорошим, Суніл не хотів йти по стопах свого батька і почав бізнес в дуже ранньому віці.

Навчання

Спочатку він вступив до школи Вайенберга Аллена в Муссурі, але пізніше він відвідував школу Сінді в Гваліорі. У 1976 році Суніл отримав ступінь бакалавра мистецтв і наук в Пенджабської університеті, Чандігарх.

З самого раннього віку Суніл почав бізнес зі своїми двома братами і другом в 1976 році, він вирішив працювати і створити свою власну імперію.

Смерть батька

Його батько помер в 1992 році через зупинку серця, але це не завадило цьому амбіційному телекомунікаційному магнатові реалізувати свої амбіції. Суніл одружений на Ніні і має трьох дітей, одну дочку, Ейшу і двох близнюків, Кавіна і Шарвіна.

Кар’єра Суніла Бхарті Міттала

Міттал почав свій перший бізнес в 1976 році, який полягав в тому, щоб виробляти колінчаті вали для місцевих виробників велосипедів з капітальними вкладеннями в 20000 доларів, запозиченими у його батька, коли йому було всього 18 років.

До 1979 року Міттал переїхав до Мумбаїв, так як думав, що Лудхияна не місце для реалізації його амбіцій.

Пізніше, на початку 1980-х, він купив ліцензії на імпорт у компаній-експортерів в Пенджабі і імпортував тисячі портативних генераторів електроенергії з Японії.

Але раптом уряд Індії заборонив імпорт генераторів, і всі ліцензії, крім двох, були анульовані.

Телефони з кнопками

У 1984 році Міттал виступив з ідеєю і почав збирати кнопкові телефони в Індії, які раніше були імпортовані тайванською компанією Kingtel, і замінили старі громіздкі телефони-ротатори в країні.

Саме тоді Bharti Telecommunication Limited була об’єднана і пов’язана технічної зв’язком з німецької Siemens AG для виробництва цих кнопкових телефонів. На початку 90-х років Міттал почав виробляти факси, бездротові телефони та інші подібні телекомунікаційні пристрої. Його перша серія телефонів з кнопками була названа «Mitbro».

У 1992 році настав щасливий випадок, коли уряд вперше почав видавати ліцензії на послуги мобільного зв’язку. Він подав заявку на одну ліцензію з чотирьох, яка буде видана і була успішною. Оскільки однією з умов було те, що учасник торгів повинен мати певний досвід роботи в якості оператора зв’язку.

Міттал був першим індійським підприємцем, який розглядав бізнес мобільних телекомунікацій в якості основної області зростання. Як тільки його ідеї і план дій були затверджені урядом в 1994 році, в 1995 році була заснована компанія Bharti Cellular Limited (BCL), і був запущений бренд «Airtel».

Bharti Cellular Limited

BCL зіграла важливу роль в значному зниженні ставок STD і Local під торговою маркою «Indiaone». Створили Bharti Comtel. Міттал навіть залучив багатьох керівників з Reliance ADAG, NIS Sparta. Угода про створення спільного підприємства з Wal-mart, американським роздрібним гігантом, було укладено Мітталом в листопаді 2006 року з метою створення мережі роздрібних магазинів по всій Індії.

Повільно і поступово Bharti Cellular Limited стала провідною телекомунікаційною компанією Індії, а бренд Airtel став на голову кожному індійцеві.

Ідеології Bharti Enterprises

  • Завжди розширюємо можливості і підтримуємо наших людей.
  • Щоб її любили і захопленим нашими клієнтами і шанованими нашими партнерами.
  • Перетворення мільйонів життів і надання позитивного впливу на суспільство.
  • Бути сміливим і необмеженим в реалізації наших мрій, розширення прав і можливостей
  • Ми поважаємо думки і рішення інших. Ми заохочуємо і допомагаємо людям робити все можливе.

Підприємництво

  • Ми завжди прагнемо змінити статус-кво. Ми вводимо нововведення з новими ідеями і заряджаємо енергією з сильною пристрастю і підприємницьким духом.
  • Прозорість

Ми вважаємо, що повинні працювати з чесністю, довірою і вродженим бажанням робити добро.

  • Вплив

Ми спонукувані бажанням створити значущу різницю в суспільстві.

  • Гнучкість

Ми завжди готові вчитися і пристосовуватися до навколишнього середовища, наших партнерів і розвиватися потребам клієнтів.

Нагороди та досягнення Суніла Бхарті Міттала

Суніл Міттал був удостоєний нагороди Падма Бхушан, яка є третьою за величиною громадянської честі Індії. Суніл також є членом Ради прем’єр-міністра з торгівлі і промисловості.

Інститут Кейла, Німеччина, присудив йому премію «Глобальна економіка» в 2009 році. У Суніла довгий список нагород і визнань. Кілька великих медіа-компаній, таких як «The Times of India», «NDTV» і «Business Times», удостоїли його звання «Бізнесмен року». Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) має його в своєму Раді з електрозв’язку. Суніл пов’язаний з декількома академічними інститутами світового класу, такими як Індійський інститут менеджменту (IIM), Індійська школа бізнесу, Лондонська школа бізнесу і Гарвардська школа бізнесу.

Соціальна робота Суніла Бхарті Міттала

Суніл Міттал – філантроп, що працює в сфері освіти в Індії через Фонд Бхарти, який створив понад 2000 шкіл. Суніл забобонний в питаннях нумерології. Він вважає, що число 23 йому пощастило, і планує більшість своїх важливих дій на 23-е. Він навіть перестає їсти м’ясо перед будь-яким великим підприємством. Він входить в число 25 кращих благодійників світу. Суніл радить молодим підприємцям впевнено слідувати своїй мрії і намагатися втілити їх в життя.

Суніл Міттал