Становлення валюти в Україні. Поява гривні

В одинадцятому столітті гривня була валютою, що використовується в Київській Русі, яка, як вважають, походить від слов’янського слова «грива». Це може вказувати на те, що походження слова відноситься до цінностей, які носять на шиї, такі, як намисто або інші прикраси. Згодом гривня стала означати питому вагу цінних металів.

Україна провела більшу частину своєї історії, розділеною між конкуруючими імперіями. Починаючи з 20-го століття країна залишалася поділеною між Російською імперією та Австро-Угорською імперією, використовуючи відповідну валюту кожної країни.

Україна проголосила незалежність в 1917 році і почала використовувати гривню. Незалежність України була недовгою, і незабаром відроджена гривня була замінена іноземною валютою. Український карбованець (також званий купонами) був введений урядом і використовувався за часів кризи протягом усього 20-го століття: 1917-1920, 1942-1945 і 1992-1996. В цілому стандартною валютою для України протягом усього 20-го століття був радянський рубль.

Після закінчення комунізму карбованець повернувся, поки його не замінила гривня в розмірі від 1 гривні до 100 тисяч карбованців. У Криму, який був анексований Росією, російський рубль тепер є місцевою валютою. У Донецьку і Луганську гривня залишається, незважаючи на проголошення їх незалежності від решти України.

Умовне позначення

Символом гривні є українська буква «г», написана курсивом з двома горизонтальними лініями, що проходять через центр.

Вартість

Офіційний обмінний курс, коли була введена гривня, становив 1,76 грн. / дол. США. Після фінансової кризи в Азії він був девальвований до 5,6 грн. = 1,00 дол. США у 2000 році, і після нещодавньої фінансової кризи валюта ще більше впала до 7,88 грн. / 1 ​​долар США. У зв’язку з тим, що в 2014 році в країні почалася нестабільність, було прийнято рішення вільно розміщувати гривні, щоб лібералізувати економіку, відповідати стандартам МВФ і стимулювати інвестиції. Валюта швидко втратила близько 70% своєї вартості, але в підсумку стабілізувалася на рівні 22 грн = 1долл. Станом на 4 січня 2017 р обмінний курс становив близько 27 грн за 1 дол. США.

Економіка

Україна була другою за величиною економікою Радянського Союзу (після Росії), але після падіння комунізму країна почала політику економічної лібералізації. Це в поєднанні зі слабкою економічною політикою і загальною нестабільністю призвело до масової інфляції. Україна як і раніше тримає рекорд за найвищою гіперінфляцією за один рік. До 1999 року ВВП становив лише 40% від колишнього 1991 року. Протягом 2000-х років економіка України зміцнювалася, але фінансова криза 2008 року сильно вдарила по країні.

Сектор інформаційних технологій важливий для економіки і швидко росте. Україна займає четверте місце за кількістю ІТ-фахівців в світі, поступаючись лише Індії, США і Росії. У країні також є значна кількість важкої промисловості. Метали і нафтопродукти є основними напрямками експорту. Перш ніж країна змогла оговтатися від фінансової кризи, ще одна криза вдарила: порушення громадського порядку, громадянська війна і анексія Криму Росією. ВВП становить 87 мільярдів доларів, але це менше, ніж в попередньому році.

Україна має бурхливу історію, і, на жаль, для українців і гривні невизначеність, схоже, збережеться. Висока інфляція, зниження ВВП і триваючі заворушення означають, що українська економіка і гривня, ймовірно, залишатимуться в депресії, поки ситуація не стане більш стабільною.

Становлення валюти в Україні. Поява гривні