Способи обману, яких варто остерігатися

Часто буває таке, що нас примудряються обдурити найбільш витонченим способом. І якщо вам просто нікуди подіти свої гроші, то вам достатньо лише наткнутися на один із способів обману. Їх є досить таки багато. Про деякі я вам розповім, щоб ви змогли все ретельно перевірити. Тим більше, що з появою інтернету шахраїв з’явилося не менше. Ось способи обману, які гуляють на просторах інтернету:

– Ні товару, ні послуги. Це найпоширеніший спосіб обману. Той випадок, коли нам потрібно внести якусь певну суму грошей, щоб продовжити далі розмову з менеджером сайту або якщо це стосується роботи, то потрібно спочатку оформити підписку, яка коштує не дешево. Але потім виявляється, що у відповідь нічого і не пропонують. А гроші вже відлетіли.

– Друга ситуація має такий же результат. Але ось початкова позиція може відрізнятися. Ось, наприклад, ви щось намагаєтеся продати. Вас просять продиктувати свій номер карти, щоб перекинути гроші. І здавалося б, що тут поганого. Ми майже повністю перейшли на такий спосіб оплати. Але потрібно затурбуватися тоді, коли вам телефонують, щоб запитати той самий тризначний код, як ніби-то для посвідчення особи. І все, з вашого рахунку полетіло набагато більше грошей, ніж ви хотіли заробити.

Це зовсім не означає, що потрібно перестати користуватися картою. Це означає тільки те, що три цифри, які розміщені на протилежному боці карти, нікому говорити не варто. Або ж для таких випадків користуватися іншою картою, на якій ніколи не зберігаєте свій основний заробіток або сімейні заощадження.

З вашим рахунком якісь проблеми. Теж популярна схема обману. Якщо по-розумному, то це називається фішингом. Спосіб, при якому волею неволею у вас виманюють дані про ваш рахунок. Це призводить в результаті до того, що за лічені секунди на вашому рахунку не буде ні гривні. Коли ви вже зрозумієте, що це були шахраї, буде вже надто пізно. Тому, навіть якщо сильно зайняті, то постарайтеся вникнути в питання шахраїв і вже потім думайте чи справді з вашим рахунком проблеми якісь.

У цьому способі обману фігурувати можуть не тільки гроші. Таким же чином можуть у вас відняти ваш аккаунт. Попросту кажучи, можуть зламати сторінку в будь-якій соціальній мережі. В основному, під такий обман потрапляють блогери. Їхні сторінки є дуже ласим шматочком для шахраїв, оскільки вже розкручений аккаунт легше де-небудь задіяти.

– Четвертий спосіб найдієвіший, напевно, оскільки діє на почуття жалості і доброту людини. Часто пишуть в соцмережах такі оголошення, що потрібно врятувати цуценя, кішку. У гіршому випадку пишуть про дітей. Це прям витончене шахрайство, адже більшість людей готове віддати тисячі, якщо справа стосується життя дитини. І якщо ситуації з життя вказані реальні, то рахунок, на який усі скидають гроші, може бути підставним. Тому потрібно дуже ретельно вчитуватися у такі оголошення і гарненько подумати, чи не обдурювання це.

– П’ятий і, мабуть, останній спосіб обману – це підступні смс. Ви хочете завантажити важливий файл або просто музику, яка вам сподобалася. У відповідь же вам пропонують для початку ввести свій номер мобільного. Ви, нічого не підозрюючи, пишете і думаєте, що зараз і станеться скачування.

Але ні, вам потрібно щось в тій самій смс підтвердити. Ви підтверджуєте, але знову ж ніяк не можете завантажити те, що потрібно. На цьому етапі ви вже замислюєтеся, що, напевно, це був лохотрон. Але з вашого мобільного рахунку давно списали гроші. Не так прикро, якщо там було гривень 20 або навіть 50. Прикро те, що ось так от здатні обманювати на рівному місці. А винуватим все одно будете ви, оскільки повірили в таку маячню.

Способи обману, яких варто остерігатися