Синдром «самозванця» – це добре чи погано і як його виявити?

Вас часто називають шарлатаном або висувають до вашої персони занадто високі стандарти, які стосуються вашого професіоналізму? Тоді це проблема, але не ваша, а тих людей, які так думають. Але ось сенс в тому, що така поведінка інших змушує самому в собі засумніватися. І у людини, яка тільки починає свій бізнес, настрій вже йде тільки на те, що всі навколишні сприймають її, як самозванця.

Але для того, щоб переконати особисто себе в іншому  вам потрібно перевірити для початку свої компетенції і деякі знання в тій області діяльності, яку ви вибрали. Адже це логічно, що люди з так званими поверхневими знаннями і не дуже високим рівнем інтелекту цілком можуть підходити на роль шарлатана. Але у таких людей все зовсім по-іншому. Вони вважають, що їхній професіоналізм вище, ніж у інших людей, які набагато розумніші. При цьому всьому такі люди зовсім не звертають увагу на те, що вони багато косячать і всім цим таким неумільством заважають.

Якщо більше заглибитися в усі ці процеси і думки, то варто сказати, що вчені з’ясували, що такий синдром «самозванця» викликаний тим, що є дуже поширеним за допомогою ЗМІ та різноманітних соціальних мереж. Все через те, що саме вони і формують так звані стандарти не тільки зовнішності, але і професіоналізму, реалізації своїх же ідей і навіть успішності. Що найголовніше таким стандартам практично неможливо відповідати, адже вони далекі від реального життя і є більш штучними, награними і фантастично вигаданими.

Спотворена інформація про успіх інших знайомих або незнайомих нам людей вводить нас в якесь здивування і у віртуальну реальність. Потрібно на цьому етапі чітко розуміти, що ЗМІ та соціальні мережі показують нам тільки те, що ми хочемо побачити, але вони не показують нам правду і реальність. От скажіть, чому багато хто говорить про успіх, але ніхто не говорить про його зворотній бік та про те, з чим взагалі може зіткнуться людина, реалізовуючи свої ідеї також, як і ті яскраві приклади, про які часто нам розповідають.

Навіть з цього приводу згадала один вислів відомої актриси і блогера, але імені  її згадувати не буду. Так ось її якось запитали підписники чому вона завжди весела і життєрадісна і як взагалі цьому навчитися. І знаєте, що така відома людина відповіла? Вона сказала, що нам тільки здається, що вона завжди така позитивно налаштована. Вона говорила про те, що це єдине, що вона показує людям із задоволенням, а свої деякі невдачі і погані дні вона бажає проживати сама або ж зі своїми близькими. А значить, робимо висновок, що для нас створюють якийсь вигаданий світ, де немає горя і печалі, а ми в це ось все віримо.

І повірте, цей мій приклад стосується не тільки ведення якихось блогів і так далі, це стосується всього нашого життя і всієї професійної сфери. Повторюся, нам показують тільки те, що ми хочемо бачити і розповідають тільки те, що ми хочемо чути. А значить самозванці зовсім не ви, хоча може і багато косяків буває у вашій професійній сфері. Але це поки що. Згодом же можна всьому навчитися. Самозванці – це ті, хто сіє в наших думках невпевненість і сумнів, а також ті люди, які нам подають зовсім неправдиву інформацію.

Пам’ятайте: якщо раптом виявили у себе синдром «самозванця», то це ще не проблема. Все можна виправити, спробуйте, наприклад, себе перебудувати на ті думки і дії, аби іншим показувати реальність такою, якою вона є і відповідно самим жити в реальності, а не вигаданому світі за допомогою такого ж вигаданого образу.

Синдром «самозванця» – це добре чи погано і як його виявити?