Сила волі: що це таке і як підсилити її дію

Добре розвинена мускулатура – це добре, але основною силою є сила волі

Людина складається із матеріальної і емоційної ланки. Кожне з них відповідає за свої сфери діяльності протягом усього людського життя. Ми з самого дитинства до чогось прагнемо, помиляємося, падаємо вниз, піднімаємося вище. Щоб пережити всю смугу перешкод, яку нам підготувала життя, потрібно бути сильним і витривалим. Сила людини не тільки в м’язах. Звичайно, добре розвинена мускулатура – це добре, але основною силою є сила волі.

Що таке сила волі?

Сила волі – це здатність людини протистояти труднощам і долати їх. Є люди, які стверджують, що у них це дуже важлива якість відсутня, але чи це так? Давайте подумаємо, від народження нам не дано ходити, говорити, співати, танцювати і т. д. Але ж зараз ми ходимо і робимо це цілком впевнено і навіть не згадуємо про те, що колись ми цього не вміли. Вся справа в тому, що навіть, будучи дітьми, ми вже почали тренувати свою силу волі. Згадайте, в дитинстві батьки часто нам щось забороняли і коли ми могли себе перебороти. Це означає, що ми користувалися силою волі, а якщо ні – нехтували нею.

Сила волі не завадила б залежним чомусь людям. Саме тому, що вони слабкі емоційно і не можуть самостійно здолати більш сильного, як їм здається противника.

Як натренувати силу волі?

Але ж є методи розвитку цієї якості? В сучасному світі є все, що нам необхідно для цього. Почнемо з того, що ви самі повинні захотіти стати сильними і чітко вирішити для чого ви це робите. У цій справі проста відмовка «для себе» або «для успіху» не пройде. У вас повинна бути мета, до якої ви будете прагнути.

Як тільки ви визначилися з метою, вам потрібно виділити головні і другорядні речі. Це можкть бути події і навіть людей у вашому житті. Таким чином, ви зрозумієте, на що або на кого варто витрачати свій час, а куди зовсім не варто. Виділивши головне, розподіліть тепер їх по поличках «найважливіше», «важливе» і «не настільки важливий». Визначтеся, що ви хотіли б займатися кожен день і розподіліть заняття за цим вигаданим поличках. Бажано, щоб ви не тільки запам’ятовували їх, але і зафіксували це все в письмовому вигляді. Добре б у вигляді таблиці, поділивши її на 3 колонки: найважливіше, найважливіше, не настільки важливе. Тепер у кожну з них впишіть заняття.

Вітаємо вас! Перший етап підготовки до тренування сили волі пройдено. Якщо ви це зробили і дочитали до цього моменту, то процес запущений.

2 етап

Тепер можна перейти до основного. Вам необхідно щотижня відмовлятися від 1 справи, яка не входить ні в одну з колонок. Щодня ви зобов’язані робити всі справи, зазначені в першій колонці. Це пов’язано з тим, що якщо вони знаходяться в розділі «найважливіші», то вони потрібні для вашого розвитку. Неважливі заняття ви повинні залишити для когось іншого. Адже вони не приносять бажаних результатів для покращення вашого подальшого життя. Але, щоб ви не зірвалися, зробіть для себе один вихідний в тиждень. Це буде той день, коли вам не потрібно робити найважливіші справи. Ви можете приділити його на розваги і різні непрямі справи.

Більше того, кожен місяць ви будете додавати по 1 важливій справі в колонку «важливі». Це ті справи, які ви повинні робити щомісяця, неважливо в який саме день. Проте вони повинні бути зроблені. І колонка зі «не настільки важливими» справами заслуговує з’являтися у вашому житті в будь-який запропонований вами час. Вони не є обов’язковими, але бути може, ще мають для вас якесь значення. Вирішувати вам.

Таким чином, ви організуєте кожен свій день і якщо не зірветеся на протязі року і будете і далі розробляти свою силу волі, з часом станете сильною вольовою особистістю

Сила волі: що це таке і як підсилити її дію