Секрети проведення успішних переговорів

Привіт, шановні друзі! Сьогодні хочу поговорити з вами на тему переговорів. Це одна з найважливіших складових життя будь-якої людини, адже в переговорах ми беремо участь кожен день, будь-то бізнес, робота чи особисте життя.

Переговори – важлива частина не тільки побудови бізнесу, але і взаємин з іншими людьми. Але, як показує практика, далеко не всі переговори закінчуються успішно. Чому? Причин цьому кілька:

• ви не змогли правильно донести свої думки;

• непереконливість ваших слів;

• високі амбіції одного зі співрозмовників;

• небажання йти на поступки і знаходити компроміс;

• ви не викликаєте довіри і т.д.

Як бачите, причин може бути багато, але результат невдалих переговорів один – ви засмучені, пригнічені, ваша ідея прогорає і, як результат, ви не досягли поставленої мети.

Як же навчитися вести переговори правильно, щоб їх результат задовольняв обидві сторони діалогу? Саме про це ми з вами сьогодні й поговоримо.

Самоаналіз

Перш за все, після серії невдалих переговорів варто проаналізувати свої дії. Можливо, ви десь «перегнули палицю» або навпаки були вкрай непереконливі та закриті.

Визначення чітких цілей та очікувань переговорів

Ніколи не варто йти на переговори з думкою «Будь, як буде». Ви спочатку повинні розуміти, які результати переговорів вам потрібні і будувати свій діалог безпосередньо для досягнення цієї чіткої мети.

Також не завадить на початку переговорів поділитися зі співрозмовником своїми очікуваннями від зустрічі. Після цього вам стане зрозуміло, чи варто приділяти зусилля для розвитку діалогу або ж ваш опонент за жодних умов не буде йти на компроміс.

Позитивний настрій

Завжди приємно розмовляти з усміхненою (в міру) та відкритою людиною, правда ж? Це правило ніхто не відміняв і при переговорах. Ваш позитивний настрій створить довірливу атмосферу і налаштує співрозмовника до відкритого діалогу.

Підготовка до діалогу

Перед переговорами продумайте список питань, які ви можете задати співрозмовнику в процесі розмови. Запам’ятайте, хто задає питання, той і керує розмовою. Для цього ви повинні орієнтуватися у сфері діяльності свого опонента і вас не застануть зненацька.

Визначення пріоритетів

Щоб схилити співрозмовника на вашу сторону ви повинні щось йому запропонувати. Скажімо так, це буде список аргументів, чому потрібно співпрацювати саме з вами, а не з кимось іншим. Але, тут не потрібно переборщувати і влаштовувати хвастощі. Також не варто обіцяти те, чого не зможете виконати.

Ведення записів

Для того, щоб не втрачати суть розмови і згодом мати можливість, нічого не загубивши проаналізувати переговори, робіть короткі записи в блокнот про найголовніше у вашій розмові. Співрозмовнику це не завадить, а ви будете виглядати, як серйозна та відповідальна людина.

Підведення підсумків

В кінці переговорів необхідно підвести підсумки, завдяки чому ви прийдете до спільного рішення. Тепер вам точно стане зрозуміло, чи готові ви співпрацювати зі співрозмовником, і на яких умовах все це буде відбуватися. Пропустивши момент підведення підсумків, ви і ваш співрозмовник можете піти з переговорів з зовсім різними висновками, і в подальшому у вас можуть виникнути непорозуміння.

Як бачите, ведення переговорів не така вже й проста річ. Але, це не так вже й складно при хорошій підготовці та правильному настрою.

Бажаємо, щоб всі ваші переговори закінчувалися успішно!

Секрети проведення успішних переговорів