Самооцінка. Як вона впливає на управління чимось або кимось?

Як ви думаєте чи відіграє важливу роль самооцінка в бізнесі і чи може людина з дуже низькою або ж із занадто високою самооцінкою побудувати свій бізнес і вести його грамотно весь час? Як ви думаєте чи буде успішною така людина, яка або занадто занижує свою планку і відповідно свої можливості і шанси, або ж навпаки має дуже багато планів і дуже сильно вірить в те, що вона побудує цілий замок серед сірих будинків, але через деякий час виявилося, що амбіцій було дуже таки багато, а на ділі вона не здатна і трохи з усього запланованого реалізувати? Це питання може з одного боку і риторичне, адже все справді залежить від людини і того, як вона сприймає всі ситуації, які є у її житті. Давайте ж спробуємо спочатку розібратися що ж таке самооцінка і як вона формується.

І так самооцінка – це те чи інше уявлення певної людини про свою особистість в цілому, про її значення і важливість не тільки для себе, але і для інших, а також це вміння оцінювати себе і особистісні якості, переваги або ж недоліки, проявляючи їх закрито або ж навпаки відкрито.

Саме самооцінка формується ще з самого народження, адже те, як батьки ставляться до своєї дитини, в яких умовах вона живе грає дуже навіть важливу роль. Потім, коли діти йдуть до школи, то у них також формується своя самооцінка вже на основі того, як цю дитину сприймають інші діти, вчителі, а також і успішність за оцінками відіграє важливу роль.

Якщо щось десь не вдається значить дитина думає, що вона не така, як інші і це ще не проблема, адже кожна людина індивідуальна. Але куди гірше, коли дитина сама починає себе сприймати як погану людину, а приходячи додому ще і батьки починають лаяти за погані оцінки. Якраз тоді дитина і розуміє, що вона нічого напевно не може, якщо не заслуговує поваги серед друзів, рідних або ж просто в колі своїх знайомих. Так і формується низька самооцінка.

При такому розкладі є два виходи: перший вихід і він жалюгідний, і досить таки часто зустрічається. Це те, що людина з низькою самооцінкою так і залишається в тому світі, в якому вона зависла ще зі шкільних або з часів дитсадка. З такої людини вже точно не буде хорошого бізнесмена, інакше навіть його підлеглі зможуть ним управляти.

Але є й інший вихід і це як раз те, що людина знаходить у собі сили і віру в себе, щоб протистояти життєвим негараздам ​​і показати всім, що вона здатна на багато що. Така людина починає піднімати свою самооцінку до середнього рівня  чи то особистими якимись способами або ж ходінням на спеціальні курси. Якраз тоді, коли людина реально може оцінювати свої можливості, а в добавок ще вірить в себе і свої сили – вона зможе стати хорошим і грамотним керівником.

Ну ще наостанок хочу сказати про людей з високою самооцінкою. Вона у них також формується в дитинстві. А найчастіше тоді, коли батьки плекають свою дитину, все дозволяють, а за погані оцінки ще й хвалять. Це часто буває з дітьми багатіїв. Адже навіть вчителі не стануть їх лаяти. А все тому, що батьки роблять хороші внески в життя школи.

Коли людина з високою самооцінкою приступає до роботи керівника, бізнесмена вона звичайно ж може побудувати хорошу компанію, а якщо ще й знання хороші є, то ще краще. Але проблема якраз в тому, що така компанія довго не проіснує, адже люди, яких буде наймати такий керівник не хочуть начальника-нарциса, вони хочуть того, хто їх поважає і реально оцінює і свої можливості, і можливості всього колективу. Тут ми і повертаємося знову до того, що тільки людина з середньою, але ніяк не заниженою або завищеною самооцінкою, зможе бути грамотним керівником і майстром у своїй справі.

Самооцінка. Як вона впливає на управління чимось або кимось?