Річард Бренсон і його історія бізнесу

Мудра людина - успішна людина

«Я став підприємцем помилково. З тих пір я займаюся бізнесом не для того, щоб заробляти гроші, а тому, що я думаю, що можу зробити це краще, ніж це робилося в інших місцях. І, досить часто, просто з особистого розчарування з приводу того, як це робили інші люди. (Інтерв’ю з Мартіном Льюїсом в його книзі «Роздуми про успіх» (1997).

Отримавши скромний прибуток від свого журналу і бізнесу поштою, він зміг отримати музичний магазин на Оксфорд-стріт у Лондоні. Підриваючи акції інших рітейлерів High Street, Virgin Records показала хороший зростання. Хоча в одному випадку, через неоплачений податкового рахунку, матері Бренсона, Єва була змушена повторно закласти свій будинок, щоб допомогти Бренсону залишитися на плаву.

Virgin Music

У міру розширення бізнесу в 1972 році Бренсон створив свій власний звукозаписний лейбл з Ніком Пауеллом – Virgin Music. Протягом року Бренсону пощастило. Його перший артист, Майк Олдфілд, записав альбом «Tubular Bells», і це виявилося хітом, залишаючись в чартах більше чотирьох років. Цей високий рівень і заробіток допомогли Бренсону записатися до деяких з кращих груп епохи, включаючи Culture Club, Rolling Stones, Genesis і спірні групи, такі як Sex Pistols.

Virgin Atlantic Airways

У 1984 році Бренсон розгорнув своє найбільше комерційне підприємство – формування Virgin Atlantic Airways, і він почав конкурувати на ринку, де домінують великі національні перевізники, такі як British Airways. Часом це суперництво було інтенсивним, і Virgin звинувачувала British Airways в брудних хитрощах, пов’язаних з шахрайством клієнтів. Оскільки «брудні прийоми» були передані до суду, British Airways в кінцевому підсумку погодилася врегулювати питання в суді. Однак в 1992 році Бренсону довелося продати Virgin Records EMI за 500 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб утримати на плаву Virgin Atlantic.

Virgin Mobile

Серед інших великих бізнес-проектів групи Virgin – Virgin Mobile в 1999 році і вихід на британські залізниці з Virgin Trains в 1993 році. У 2007 році він створив Virgin Money. Менш успішні підприємства включали в себе Virgin Cola і Virgin горілку. Він також не зміг виграти контракт на проведення Національної лотереї – хоча він пропонував зробити це з нульовим прибутком.

«Моя філософія полягає в тому, що, якщо у мене є якісь гроші, я вкладаю їх в нові підприємства, а не витрачаю їх» (інтерв’ю, Sunday Times, 16 січня 2000 р.)

Річард Бренсон, «Втративши невинність»: як я вижив, повеселився і зробив свою справу, ведучи бізнес по-своєму

Бренсон також є шанувальником неформального одягу і вважає, що носити краватку – недоречний звичай. Він закликає своїх керівників відмовитися від краватки.

Virgin Earth Challenge

Бренсон заявляє, що після зустрічі з Гором він став турбуватися про проблему глобального потепління. Він заснував незаймане паливо, щоб просувати альтернативу викопному паливу. Він також пообіцяв використовувати прибуток від свого транспортного бізнесу для розробки більш екологічно чистого палива. У 2007 році він організував «Virgin Earth Challenge», яка пропонує винагороду в розмірі 25 мільйонів доларів за кращий комерційно життєздатний проект з видалення парникових газів з атмосфери без негативних наслідків.

Спроби світового рекорду

Річард Бренсон зробив багато спроб світового рекорду витривалості. Він встановив найшвидший рекорд трансатлантичного плавання в 1986 році. Він також зробив кілька рекордних спроб на повітряних кулях. У 1998 році він зазнав невдачі в спробі вчинити глобальний політ на повітряній кулі.

Благодійна діяльність

З Нельсоном Манделою і Пітером Габріелем Бренсон створив нову групу «Старійшини», яка прагне знайти мирні вирішення для давніх конфліктів і глобальних проблем. Серед інших учасників були Десмонд Туту, Кофі Аннан, Джиммі Картер і Мохаммед Юнус. Бренсон також бере участь в різних інших благодійних організаціях, таких як освіта в Кенії, «Солдати за мир», і входить до складу глобальної комісії з наркополітики.

Багатство

The Sunday Times оцінює стан Річарда Бренсона в 3065 мільярдів фунтів стерлінгів, що робить його четвертим найбагатшою людиною у Великій Британії. Багато що з цього інвестується в офшорні гавані, і його критикують за те, що він не платить британський податок. Він відповідає, що за станом здоров’я вважає за краще жити на острові Некер, площею в 74 акра (30 га), що належить Бренсону на Британських Віргінських островах.

Сім’я

Він одружився на Крістен Томассо в 1972 році, але розлучився в 1979 році. Він одружився вдруге – Джоан Темплман в 1989 році. У нього троє дітей.

Річард Бренсон і його історія бізнесу