Рух від мети до результату

Ні для кого не секрет, що для досягнення мети необхідний план, особливо коли мова йде про бізнес. Грамотно розроблений план, що включає в себе максимальну кількість варіацій розвитку подій – вже половина успіху. Але, як би там не було, передбачити все неможливо. Можуть зміниться терміни, підвести люди, і навіть самі цілі, в процесі досягнення, можуть стати не актуальні. Насправді жоден план ніколи не виконується зі стовідсотковою точністю.

Делегування відповідальності

Однак є спосіб підвищити ефективність досягнення результату. План, безсумнівно, потрібен, питання в тому, хто його розробляє і що делегують керівники. Класична схема така: керівник пише завдання і віддає їх співробітникам на виконання. Більш ефективний інший варіант: поставити співробітникам мета і делегувати їм відповідальність, дозволивши самим розробити план дій.

Припустимо, проект повинен бути виконаний до кінця місяця. Потрібно оголосити цей термін команді і обов’язково пояснити, чому встановлено саме такий термін: це просто дата в календарі, яка, на погляд керівництва, відповідає обсягу поставлених завдань? Або ж дійсно є об’єктивні причини виконати завдання до кінця місяця, оскільки з наступного почнеться новий проект? Потім необхідно вислухати заперечення працівників: можливо, коментарі будуть вельми об’єктивні і дійсно допоможуть внести необхідні корективи в роботу компанії. Терміни виконання не повинні бути занадто довгими, в такому випадку виконавці будуть даремно витрачати свій час, але також не повинні бути і занадто стиснутими, адже це сильно демотивує співробітників. Але ніхто не може дати реальну оцінку тимчасових витрат краще виконавця.

Коли домовленість про терміни виконання досягнута, необхідно вибрати відповідального за проект. Бажано, щоб призначення походило «зверху», а висувалося самими співробітниками. Таким чином, вже не ви відповідаєте за результат виконаної роботи, а весь колектив.

Залученість в процес

Тепер у команди є спільна мета і підцілі, складені керівником, і є терміни виконання. Далі, найголовніше – дозвольте співробітникам самим скласти план дій. Нехай кожен виконавець, або група виконавців, самостійно розроблять покрокову інструкцію до поставленого завдання. Ідеально складання подібного плану онлайн, для зручності внесення подальших корективів, але підійде і звичайна інтерактивна дошка.

І останнє, що потрібно, щоб система запрацювала, – це чіткий контроль з боку керівника. Щотижневі, а краще, щоденні зустрічі з метою коригування плану дій і підбиття підсумків виконаної роботи, дозволять керівнику повністю контролювати процес, в той час як вся відповідальність буде лежати на підлеглих, що поглибить їх залученість в процес і посилить інтерес до проекту. Начальству ж дістається роль ведучого і координатора.

Такий підхід дозволить набагато ефективніше справлятися з поставленими завданнями і зробить роботу команди цікавіше!

Рух від мети до результату