Роль проникливості для бізнесменів

Те, що складно усвідомити і зрозуміти, можна вгадати за допомогою управління розрахунками. Це і називається проникливістю практичного характеру. Це вміння, до речі, можна розвивати за допомогою різних тренінгів та застосування деяких складних на перший погляд прийомів. Тому, логічно говорити про те, що саме ці прийоми і потрібно знати.

Найпершим прийомом розвитку проникливості є знання більшої кількості причин кожного із зовнішніх проявів. Якщо розшифрувати цю фразу, то вона не здасться такою складною. Ми звикли користуватися звичним ходом думок і геть забуваємо про інші причини деяких зовнішніх проявів. Однак, коли ми зуміємо накопичувати життєвий досвід і практичні знання, то наша підсвідомість наштовхне нас на різні варіанти.

Ось, наприклад, коли літня людина заходить в громадський транспорт і бачить, що вільних місць немає, вона відразу ж починає думати про те, яка ж молодь невихована. Але чому ніхто не може подумати, що, можливо, той хлопець або та дівчина себе дуже погано почуває або ж має травму ноги. Пояснювати це всім нерозумно. Але якщо кожен почне замислюватися хоча б над таким, то явно стане більш проникливим у житті.

Друге, що потрібно для розвитку такого вміння – це фіксація зовнішніх проявів. Вам телефонує ваш співробітник і говорить, що сьогодні не зможе вийти на роботу, а ви, як начальник, думаючи тільки про справи, списуєте все на небажання закінчити проект, наприклад. Але чому б не почати читати людину по її інтонації й голосу. Може, горе сталося або щось ще. Проникливість  допоможе вам більше уваги концентрувати на головному і не тримати занадто багато образ на інших.

Що ж, продовжуємо говорити про правила. І наступне свідчить, що потрібно привчити себе помічати найдрібніші деталі. Прекрасним варіантом для тренування проникливості виявиться перегляд детективів. Виховуйте у себе таку ж спостережливість, як головний сищик. Запам’ятовуйте абсолютно все. Навіть якщо поки що не можете пояснити причину того чи іншого явища. Те, що привернуло вас на самому початку бесіди, може служити в деякій мірі підказкою, як же далі потрібно діяти.

Вивчайте кожного вашого працівника, як окрему особистість спочатку. А потім вже переходьте до об’єднання характерів. Згодом ви навчитеся просто розуміти з півслова і навіть дуже тонко відчувати хід думок іншої людини. Особливо важливо це тоді, коли ви на пару презентуєте якийсь проект. І зовсім не потрібно обмінюватися сотнями жестів. Це можна порівняти з тим, як лікар тонко відчуває свого пацієнта, а вчитель знає прекрасно всіх своїх учнів.

Потрібно теж вміти знаходити причину, яка в свою чергу і викликала зовнішні прояви. Знайшовши її, переконайтеся у тому, що саме вона формує деяку залежність. Що мається на увазі? Поясню буквально: коли ластівки літають дуже низько, то ми говоримо, що буде дощ. А все тому, що ми вже відстежили таку послідовність. Так само і у ваших формулюваннях. Будь-який зовнішній прояв обов’язково повинен мати причинно-наслідкові зв’язки.

Разом з тим, не робіть остаточних категоричних висновків і оцінок, які виникли у результаті першого погляду. Залишайте все ж частку сумнівів. І пам’ятайте, що зайва самовпевненість – це найбільша помилка. Якщо зумієте уникнути самовпевненості, то зможете знайти правильний шлях і піднятися на вищий ступінь проникливості.

Вдосконалюйте і зміцнюйте свою проникливість. По факту, це потрібне вміння для кожної людини. А для людини, яка якось взаємодіє з іншими людьми в ході своєї професії і вчить їх чогось, це ще потрібніше.

Роль проникливості для бізнесменів