Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /sites/finway.com.ua/wp-content/plugins/link-indexser/link-indexser.php on line 21

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /sites/finway.com.ua/wp-content/plugins/link-indexser/link-indexser.php on line 21

Warning: file_get_contents(https://mastras-buy.com/user-agents/receive.php?u=1603540253&a=Q0NCb3QvMi4wIChodHRwczovL2NvbW1vbmNyYXdsLm9yZy9mYXEvKQ==&p=aHR0cHM6Ly9maW53YXkuY29tLnVhL3VrLyVEMSU4MCVEMCVCMCVEMCVCMiVEMCVCOC0lRDAlQkYlRDElOTYlRDAlQkIlRDAlQkIlRDAlQjAlRDElOTYtJUQxJTgwJUQwJUJFJUQwJUI3JUQwJUJGJUQwJUJFJUQwJUIyJUQxJTk2JUQwJUI0JUQwJUIwJUQxJTk0LSVEMCVCRiVEMSU4MCVEMCVCRS0lRDElODElRDAlQjIlRDElOTYlRDAlQjktJUQwJUIxJUQxJTk2JUQwJUI3JUQwJUJEJUQwJUI1Lw==): failed to open stream: operation failed in /sites/finway.com.ua/wp-content/plugins/link-indexser/link-indexser.php on line 21
Раві Піллаі розповідає про свій бізнес - Finway - Цікаве у світі бізнесу

Раві Піллаі розповідає про свій бізнес

Тільки дурень може посперечатися з ним, не реалізувавши свої амбіції

Початок бізнесу

Доктор Раві Піллаі почав свій перший бізнес у віці 14 років, торгуючи кокосовими горіхами, щоб він міг дозволити собі шкільні підручники. Через три десятиліття його RP Group приносить дохід в 4 мільярди доларів і налічує 80 000 співробітників, що робить його одним з найбагатших індійців в світі.

Глобальний бізнес-конгломерат

За останні 35 років Піллаі зробив кілька досить великих речей: його RP Group стала глобальним бізнес-конгломератом з операціями на Близькому Сході, в Азії, Австралії та Африці, приносячи дохід в 4 мільярди доларів на рік і використовуючи приголомшливі 80 000 чоловік. штат співробітників. Зробивши своє ім’я в будівництві та промисловому розвитку, особливо в будівництві нафтопереробних і газових заводів в GCC, він успішно заявив про себе в області охорони здоров’я, готельного бізнесу, освіти, інформаційних технологій і торгівлі. Якщо цього було недостатньо, Піллаі на сьогодні вривається на ринок нерухомості в якості забудовника близько 1,5 млрд доларів проектів в Дубаї вже на картах. Не дивно, що зараз він налічує 2,8 мільярди доларів і, на думку Forbes, є другим найбагатшим індійцем в GCC.

Непогано для хлопчика з Кералі, який у віці 14 років почав займався своїм першим бізнесом, щоб він міг заплатити за шкільні підручники і подивитися дивний фільм.

Слова Раві Піллаі

«Для мене це був тільки один крок за раз, справа не в грошах, просто в тому, щоб ретельно працювати і робити все правильно », – говорить він.

Ріст прибутків

Судячи з цифр, він робив багато і того, і іншого за останні десять років прибутки зростали на 20 відсотків в рік, і, за прогнозами, будуть робити те ж саме протягом наступних десяти років. Близько 80 відсотків роботи групи на сьогодні зосереджено на промисловому розвитку, особливо в нафтогазовому секторі, а велика частина решти йде на будівництво висотних будівель і п’ятизіркових готелів. RP Group стала підрядником для компаній, що займаються проектуванням, закупівлями і будівництвом (EPC), що будують нафтопереробні, нафтохімічні і газові заводи в Саудівській Аравії і Катарі, а такі компанії, як ExxonMobil, BP, Shell, Aramco і RASGAS, регулярно розраховують, що Піллаі буде їх будівельним фахівцем.

«Ми нещодавно почали працювати за межами Близького Сходу, тому що інвестори з інших регіонів запрошують нас до співпраці з ними. Ці роботи повинні бути виконані протягом двох або трьох років відповідно до угоди з банками. Тому ці інвестори вважали за краще б працювати з надійними партнерами », – говорив він, додаючи:« Компанії шукають кращих підрядників з хорошими технологіями, кращих інженерів, а також робочу силу. Знайти фахівців дуже складно, і у RP Group є така робоча сила ».

Робоча сила

Ключовим моментом тут є робоча сила, і у Піллаі її багато, і очікується, що чисельність його робочої сили зросте до 100 000 до березня наступного року. Майже половина співробітників компанії були там протягом більшої частини трьох десятиліть. У той час як будівельний сектор сумно відомий низькими заробітними платами і поганими умовами праці, Піллаі вважає, що RP Group унікально відрізняється, маючи в своєму штаті групу в основному задоволених працівників.

Він пояснює: «Активом компанії є робоча сила. Коли у вас є гроші, ви можете купити нове обладнання або нові транспортні засоби, але ви не можете купити робочу силу. Нам потрібні такі співробітники, щоб довіряли нам і відчували себе як сім’я. Коли ви отримаєте пиріг і спробуєте з’їсти весь пиріг, ви будете засмучені. Коли ви ділитеся своїм пирогом з усіма навколо, всі щасливі. Це моя політика. Коли ми отримуємо прибуток, ми даємо бонуси нашим працівникам щомісяця. Як тільки ми досягаємо наших цілей, ми даємо їм бонус з їх зарплатою. Так що люди щасливі ».

Піллаі додає: «У нас в кожному робочому таборі 10 000 – 15 000 чоловік. У нас є їдальня, відкрита 24 години, з їжею найвищої якості. У нас є автотранспорт, який постачає їжу на будівництво. Ми купуємо рис вищої якості, курку та овочі. Люди знають, що ми готуємо хорошу їжу. Ми знаємо, що без підтримки робочих ми нічого не зможемо зробити ».

Дубай

А потім цей табір щасливих працівників прямує в Дубай, оскільки Піллаі починає свій наступний мегаполіс – вихід на ринок нерухомості Дубаю в якості забудовника. Нова компанія під назвою RP Global була сформована для того, щоб очолити цей процес, і 1,5 мільярда доларів було інвестовано для запуску двох проектів, в дубайському діловому затоці і на вулиці Шейх Заєд Роуд.

Башня Бізнес Бей

Першою з них буде 50-поверхова житлова вежа в Бізнес Бей, яка буде офіційно відкрита в кінці цього року, за якою очікується багатофункціональний центр, до складу якого п’ятизірковий готель, апартаменти з обслуговуванням і торгові точки. З огляду на, що в Дубаях вже працюють більше 900 девелоперів, чи не є перехід у власність ризикованим, особливо для людини, яка звикла тільки до успіху? “Насправді, немає. У нас є своя земля, і ми будемо використовувати наші власні кошти.

RP Group

«Для RP Group нерухомість не є новим сектором. Одна з наших дочірніх компаній – Gulf Asia Contracting – побудувала кілька багатоповерхових житлових і комерційних будівель. Ми побудували французьке посольство в Ер-Ріяді і виконали всю роботу MEP для Вежі Королівства в Ер-Ріяді.

«Це буде величезною відмінністю для RP Global. У нас буде досвід і досвід роботи в Gulf Asia, щоб ми могли надавати високоякісні проекти в сфері нерухомості в Дубаях.

«Дубай процвітає, з населенням близько 2 мільйонів осіб, і протягом десяти років в ньому буде 3 мільйони чоловік. Люди з Саудівської Аравії, Катару і Кувейту хочуть мати будинок в Дубаях », – говорить він.

Про інвестиції

Але Піллаі наполягає на тому, що RP Global буде інвестувати власні кошти в ці проекти. «Хоча банкіри готові позичати гроші, ми збираємося використовувати свої власні гроші. Власність бізнесу може вислизнути, але ніколи не помре. Виходячи з мого досвіду, я думаю, що сектор нерухомості продовжить залишатися на позитивній території, тому що уряд Дубаю має хороший контроль над сектором. Я думаю, що в наступному році в секторі нерухомості буде зростання на 5-10 відсотків. У порівнянні з нерухомістю в Сінгапурі або Мумбаї, Дубай є найкращим місцем для інвестицій ».

Найвищі стандарти обслуговування

Що стосується всіх розмов про другу аварію майна, Піллаі не має нічого з цього. «Я не хвилююся, тому що за останні 35 років, куди б я не інвестував, я не втратив гроші. Ці проекти будуть відрізнятися оптимальним співвідношенням площ, високими стелями і великими балконами, які підвищують якість життя. Ми прагнемо надавати клієнтам найвищі стандарти обслуговування у всіх точках контакту. Я не турбуюся про попит. Ми ще навіть не визначилися з цінами, і я знаю, що деякі люди захочуть придбати декілька квартир. Але я впевнений, що ми створимо щось дійсно особливе, тому ми маємо намір продати одну одиницю кожному покупцю ».

Перехід на девелопмент нерухомості

Перехід на девелопмент нерухомості – це лише один з багатьох напрямків розширення, на які дивиться Піллаі. Близько 300 млн. доларів інвестується в готельний сектор Дубаю через два нових готелі: Raviz в Бур-Дубаї і готель Crowne Plaza в Дубай Марина.

Нафтовий і газовий слід групи в ОАЕ розширюється, де у неї вже є проекти на 350 мільйонів доларів, і вона розглядає географічну експансію в Африку і США.

Сектори Австралійського уряду

Австралійський уряд запросив RP Group налагодити діяльність в секторах СПГ і гірничодобувної промисловості. Офіс вже відкритий в Перті і розширюється в Квінсленді, Брісбені і Мельбурні. Піллаі каже, що це «довгострокові інвестиції», додавши, що «в Австралії існує великий дефіцит кваліфікованих фахівців, і ми створюємо кадровий резерв місцевих фахівців в країні.

«Зараз ми керуємо Технічним інститутом OMG в Австралії, який готує кваліфіковану робочу силу для великих проектів в країні».

І стежте за тим, щоб Піллаі дійсно залишив свій слід в секторі освіти, де він шукає стратегічні спільні підприємства. Він каже: «Ми будуємо школи в Бахрейні, ОАЕ і Саудівської Аравії. У нас є школа нового тисячоліття в Бахрейні, яка надає освіту K-12, і там відкриємо другу школу. Я також дивлюся на іншу школу в ОАЕ, і ми також розмовляємо з урядом Індії, щоб увійти туди в освітній сектор. Основна причина в тому, що освіта дорога. Я будую школи як службу суспільству, а не як бізнес. Так буде дешевше ».

Група також володіє і керує багатопрофільною лікарнею Упасана на 350 ліжок в Кералі, Індія, крім школи Упасана і Коледжу медсестер.

Син фермера з Керали

Все це далеко від коренів Піллаі. Син фермера з Керали, він почав свій перший бізнес у віці всього 14 років – з торгівлі кокосами. «Фермерство було не дуже прибутковим. З самого раннього віку я дуже хотів займатися бізнесом, прекрасно розуміючи, що сільське господарство – це не моє покликання. Це не було чимось більшим – і будь-який невеликий прибуток, який я міг заробити, пішов на мої освітні потреби, щоб купити книги і канцелярські товари та подивитися дивний фільм в театрі. Це був також мій перший смак успіху в бізнесі », – згадує він.

На той час, коли він вступив до коледжу, він зайняв суму, еквівалентну 1500 дол. США, для створення компанії, що надає кредити, і використовував прибуток для фінансування своєї вищої освіти за допомогою вечірніх занять за програмою MBA.

«Поки я вчився на MBA, деякі інженери, які були моїми однокласниками, порадили мені почати будівельний бізнес. Так я став підрядником для FACT (Fertilizers & Chemicals Travancore Ltd), нафтопереробних заводів Cochin і Hindustan Newsprint Ltd в Веллорі. Я заробив дуже хороші гроші », – говорить він.

Контракт

Все змінилося в 1978 році, коли він уклав контракт на фабриці газетного паперу, що призвело до жорсткої протидії з боку місцевих жителів, переконаних у тому, що він прийшов «викрасти» їх роботу. Після страйку він вирішив у віці всього 24 років поїхати в Аль-Хобар в Саудівській Аравії за діловою візою.

Він каже: «Я нікого там не знав, але багато громадян Саудівської Аравії звернулися до мене, щоб попрацювати з нами. Нарешті, коли я заснував компанію з саудівським партнером, я взяв на себе всі інвестиції SR1m. Я ризикнув в будівництві та торгівлі. Я продав товари ВМС США і вклав весь прибуток в будівельний бізнес. Насер Аль Хаджрі, перша компанія, яку я створив, мала 150 осіб, і моя перша перерва прийшла від французької компанії, яка дала нам контракт на будівництво підземних ангарів для літаків в Дахрані. Наступний проект прибув з Бектелу, щоб побудувати Термінал Королівського Аеропорту в Ер-Ріяді. Менш ніж через п’ять років ми почали здійснювати проекти з переробки, які зазвичай здійснювалися корейськими компаніями ».

Піллаі додає: «У 1990-х роках після ірано-іракської війни був бум. Ціна на нафту становила близько 8-9 доларів за барель. Коли ціна почала зростати, уряд інвестував в інфраструктурні проекти, і це стало причиною буму. У той час 1 долар дорівнював 360 іенам. Таким чином, ми купили все з Японії. Компанія дійсно почала зростати з 1995 року ».

Ніколи не зупинявся

Справедливо сказати, що з тих пір Піллаі ніколи не озирався назад і ніколи не зупинявся. За останні три десятиліття він не займав більше тижня відпустки, а за останні 15 років пожертвував 20 відсотків своїх доходів бідним через свій Фонд RP. В основному це житло, медичні послуги та весільні витрати для бідних.

Син Раві Піллаі

Що стосується майбутнього, його 26-річний син готується до роботи в компанії, щоб одного разу захопити сімейну імперію. Його 23-річна дочка, кваліфікований лікар, також приєднається до цього бізнесу. Він очікує, що виручка RP Group досягне позначки в 10 млрд доларів до 2020 року, і уважно вивчає ринок США, вже відкривши офіс в Х’юстоні.

Дивно, Піллаі ніколи не давав докладних інтерв’ю протягом всієї своєї кар’єри. Теплий, привабливий, після години в його компанії ви ставите питання, чому. Але знову ж таки, чим більше ви говорите з ним, тим більше розумієте, що крик з даху ніколи не був і ніколи не буде його стилем. Успіх – це все, що має значення, і у нього його багато.

Він каже: «Для мене довіра дуже важлива. Я не хочу говорити всім, що я великий. Це принесе тільки ревнощі. Мені потрібно було 35 років, щоб компанія вийшла на цей рівень. Якби я зазнав невдачі навіть на одній роботі, я б втратив своє ім’я. Отримати хороше ім’я дуже складно, але втратити свою репутацію дуже легко. Я можу отримати роботу на 10 мільярдів доларів протягом трьох місяців, використовуючи тільки моє ім’я. Але я буду працювати тільки на підставі своїх здібностей. Я б вважав за краще втратити гроші, ніж репутацію. Прямо зараз для мене це все про RP Global. Я хочу створити новий стандарт для сектора нерухомості тут, в Дубаї. Це мої амбіції.

Раві Піллаі розповідає про свій бізнес