Прекрасний бізнес під час кризи – це можливо?

Чи знали ви, що навіть за часів кризи можна побудувати прекрасний і успішний бізнес?! А також чи знали ви про те, що криза має не те трактування, до якого ми всі звикли? Так в перекладі з давньої грецької мови криза перекладається, як простий поворот у не дуже простій ситуації. Це якесь нове рішення. І ось в ті моменти, коли економічна ситуація стає складною, потрібно вміти вчасно помітити нові рішення і нарешті щось зробити.

Криза лякає абсолютно всіх людей, адже кожен впевнений, що це безпосередньо торкнеться і його. І це правильно, але таку паніку зазвичай піднімають ті люди, які зовсім не бачать ніяких рішень в даній ситуації. Ось кілька питань і правил, які є хвилюючими абсолютно для всіх підприємців.

Правило номер один. Всі нові можливості часто шукаються по тих же самих схемах, як і зазвичай. Тільки через звичайнісіньку паніку багато підприємців про це забувають і всю увагу не в силах переключити на щось більш сприятливе. У такому випадку порадою може послужити хіба що те, що потрібно, не дивлячись на всі труднощі і страх, все ж не упустити прибуток. Спробуйте змінити себе і все мислення, а далі справа за малим – потрібно почати діяти.

Правило під номером два. І воно дуже пов’язане з першим нашим правилом. Потрібно психологічно і морально правильно себе налаштувати. Яку ж пораду можна дати з цього приводу? А ось найголовніше – це навчитися не піддаватися загальній паніці. Адже, коли ви самі створюєте собі складні і екстрені ситуації, дуже легко помилитися і прийняти неправильне рішення. До слова, можна і упустити, і втратити останній шанс, як то кажуть. А крім цього, і зовсім втратити те, що маєте на даний момент.

Правило номер три. Вчіться аналізувати ситуацію тверезо і спробуйте знайти рішення на такому непростому шляху. І обов’язково: якщо і продумуєте якісь ходи і рішення, то подумайте над тим, до чого вони можуть призвести. Використовуйте не тільки всі ваші зовнішні ресурси, але і внутрішні. І знову ж говоримо про те, що після прийняття правильних і зважених рішень потрібно не сповільнювати з діями з приводу цих самих рішень. Коли пройде багато часу, то це може стати вже не актуальним, тому дійте відразу.

Ось список того, де можна шукати ті самі нові рішення в період кризи:

– Перше – це можливості нових ринків. Це є дуже привабливою стратегією. Але для здійснення цієї стратегії вам потрібно гарненько вивчити сам ринок і його можливості. А також потрібно зрозуміти чого не вистачає. Але, в той же самий час, на що нові ринки добре відреагують.

– Альтернатива нових ринків – старі і давно існуючі. Це менш витратна і більш реальна стратегія. Зазвичай у такій стратегії проводиться аналіз всіх існуючих проблем і всі дії спрямовані на їх вирішення.

– Ще одна можливість – це скорочення штату. Не дуже приємна ситуація для персоналу, але в тому випадку, коли криза торкнулася вашого бізнесу, це є одним з правильних рішень. Але при скороченні намагайтеся розлучатися з деякими співробітниками м’яко. Адже, можливо, коли криза мине, вони вам все ж знадобляться і будуть корисними. Якщо не хочете зовсім прощатися зі своїми підлеглими, то є кілька варіантів скорочення штату. Перший – перехід до віддаленої роботи. Другий варіант – це послідовні відпустки, але без грошового утримання. Третій – це поєднання деяких посад або, наприклад, четвертий варіант – перехід на відрядну плату праці. Як на мене, то це найкращі рішення під час кризи.

Прекрасний бізнес під час кризи – це можливо?