Правила успішного підприємця

Ми вже поговорили в попередніх статтях і про успіх в цілому, і про те, як вибрати собі рід діяльності. І навіть встигли згадати про те, як же позбутися від конкурентів в межах перелічених норм. Прийшов час поговорити і про те, як же включаючи всі ці раніше описані чинники, стати успішним бізнесменом. Тож почнемо.

– Починайте свій бізнес обдумано і приймайте зважені рішення. Бізнес – це не емоції, це прагматика. І на п’яну голову такі рішення точно не приймаються. Вірте тільки цифрам і конкретним речам. Мріянням тут не місце.

– Ведіть записи, але не в щоденнику, а в особистій книжці з бізнес-ідеями Записуйте все, що приходить в голову, а потім займайтеся аналізом. Не намагайтеся сконцентрувати увагу лише на чомусь одному. Думайте про різні стратегії і перспективи.

– Знайдіть свій ринок і дізнайтеся, що йому потрібно. Не приймайте різкі рішення, виходячи тільки зі своїх переваг і відчуттів. Пам’ятаємо про перший пункт і про те, що бізнес – це не емоції. Бізнес – це логіка чистого роду.

– Виберіть правильну назву і хороший логотип для вашого бізнесу. Як то кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Ви самі вибираєте собі дорогу. Результат чого побачите згодом.

– Складіть свій бізнес-план. Не настільки важливо робити його великим і детальним. Скористайтеся для цього статтею про те, як написати маркетинговий план з семи пунктів.

– Перевірте свої ідеї на реальному прикладі. Зберіть всю інформації про ринок і протестуйте в короткі терміни. Це допоможе вам уникнути помилок надалі і неправильно прийнятого рішення також.

– З самого початку ведіть свою клієнтську базу. І нехай спочатку вона становитиме лише людина десять, вони все одно вам потім стануть в нагоді.

– По максимуму використовуйте соціальні мережі. Це потужний інструмент для просування та реклами бізнесу. Особливо актуальним це стає в карантинному режимі.

– Не забувайте про фразі «Вік живи – вік учись». Який би ваш бізнес не був ідеальним і прибутковим, він все одно вимагає чогось нового і сучасного. Вдосконалюйте і його, і себе разом з ним. Навички підприємця завжди знаходяться в режимі нескінченності і безмежності. Тим більше, що для цього у вас є можливості.

– Будуйте стосунки з людьми правильно. І навіть з конкурентами намагайтеся бути в хороших взаєминах. Ідіть першими на контакт і не бійтеся пропонувати партнерство або співпрацю. Вони дуже важливі для розвитку вашого бізнесу. До того ж, ніколи не відсилайте подалі ваших клієнтів, які не мають достатніх коштів. Знайдіть краще оптимальний варіант для них. Життя дуже мінлива. І сьогодні цій людині ти відмовив, а завтра хтось відмовить тобі.

– Дуже важливе правило успішного бізнесмена. Знайдіть баланс між особистим життям і роботою. А саме постарайтеся додому не приносити роботу, а на роботу не приносьте проблеми з особистого життя, адже ні там, ні там не буде порядку.

– Наймайте співробітників, а не пашіть самі. Це не витрати, це інвестиції, які ви зможете потім отримати у вигляді прибили і хорошого просування бізнесу. Розділіть добро і воно подвоїться. Так і з цим. Розділіть свій прибуток з кимось і воно вам повернеться в стократ більше. А якщо одному весь час всі справи робити, то можна і загнутись й жити тільки на роботі.

– Майте терпіння. Відразу так все і не виходить. Знайдіть в собі сили для того, щоб закінчити те, що почали.

– Завжди думайте про те, що хочуть споживачі, а не ви. Вам потрібно, щоб товар продавався, наприклад, і приносив гроші. І якщо будете враховувати тільки свою думку, то це нічого доброго не дасть. Вивчайте свою клієнтську базу і їхні переваги. Будуйте свій бізнес вже виходячи з таких факторів та інтересів. І найголовніше – працюйте на повну силу, без ліні.

Правила успішного підприємця