Правила життя успішної людини від Рея Чарльза

Привіт, дорогі читачі! Всі ми хоча б раз чули хіти «Hit the Road Jack», «I Can not Stop Loving You» і «You Do not Know Me» відомого американського музиканта і виконавця Рея Чарльза.

Чи знаєте ви, що ця людина навчилася грати, співати і виступати на публіці, не маючи навіть 1% зору? В цей же час Рей Чарльз був одним з найуспішніших і найбагатших музикантів. Які ж секрети успіху у цієї людини?

Сьогодні ми з вами поговоримо про правила життя успішної людини, якими в кінці свого життя поділився з усіма Рей Чарльз.

«Ні на кого не надійтеся»

У Рея Чарльза було важке життя, але дитинство, мабуть, було найважчим етапом у житті музиканта. У семирічному віці Рей повністю втратив зір, можливо через пережитий стрес, пов’язаний з трагічною смертю брата.

Мати, щоб прищепити синові самостійність, була до нього часом жорстока, як здавалося оточуючим. Вона змушувала повністю осліплого сина ходити за дровами, самому управлятися будинку. Але, пізніше Рей був вдячний матері за це, адже тоді вона прекрасно розуміла, що ніхто не допоможе синові і його потрібно навчити повної самостійності.

«Будьте грамотними»

Незважаючи на те, що Рей Чарльз був сліпою дитиною з дуже і дуже бідної сім’ї, мати все ж віддала його в спеціальну школу для сліпих і глухонімих дітей. Саме тут хлопчик навчився читати по абетці Брайля, освоїв навички рахунку і почав займатися музикою.

І знову ж таки все завдяки матері. Вона, працюючи з ранку до ночі за копійки, розуміла, що безграмотність забезпечить її дитині таку ж долю, як і у неї самої.

«Знайдіть і розвивайте свій талант»

Для Рея Чарльза музика була всім. Він знаходив в ній розраду, заспокоєння і повне задоволення. Саме в цій сфері він відчував себе, як «риба у воді».

Саме тому кожен повинен займатися справою, яка приносить не тільки прибуток, але і душевне задоволення. Це дозволить вам бути щасливою і успішною людиною.

«Не судіть людей по зовнішності»

Відомий музикант якось сказав: «Зрячі іноді забувають, що у сліпих теж є мізки. Зір у свідомості, а не в тому, що ми здатні побачити очима».

Кому, як не Рею Чарльзу доводилося стикатися з осудами і оцінюючими поглядами оточуючих. Багато людей передчасно «вішають» на інших ярлики, навіть не переконавшись у своїх припущеннях.

«Живіть кожен день, як ніби останній»

Рей Чарльз вважав, що від життя потрібно брати максимум і потрібно встигати кожен день якомога більше. Як говорив музикант: «Можливо, колись ви виявитеся праві, і це буде дійсно останній день вашого життя».

«Не діліть людей за кольором шкіри»

Рей Чарльз завжди був лютим противником расизму. Одного разу він відмовився давати концерт через те, що в залі темношкірі й білі глядачі сиділи окремо.

«Не вважайте себе генієм»

Рей Чарльз ніколи не вважав себе геніальною людиною. Можливо, тому йому завжди було до чого прагнути. Так і будь-якій людині не потрібно вважати себе в чомусь генієм, адже тоді ви зупинитеся на своєму розвитку і в своїх досягненнях.

Ставте перед собою все нові і нові цілі, яких обов’язково потрібно досягти.

«Не піддавайтеся залежності»

Відомо, що Рей Чарльз довгий час був наркоманом. Музикант відкрито не шкодує про це, він говорить, що просто він така людина і йому хотілося спробувати те, що може його вбити.

Але, також відомо, як важко Рей лікувався від наркотичної залежності. Це були роки затишшя його кар’єри. Тому не варто піддаватися спокусам, які здатні вас погубити.

Правила життя успішної людини від Рея Чарльза