Правила бізнесу, які варто порушити

Правила. Скрізь вони і всюди. Як вважаєте, чи можна взагалі побудувати бізнес без правил? Якщо так, то чи варто повністю все ігнорувати або ж є список тих, які просто не приносять користі?! Відмінний початок. І, мабуть, цим і продовжимо.

Часто трапляється так, що успішні люди ведуть свій бізнес без правил. І по факту не дарма. Вони не виключають абсолютно всіх правил. Вони створюють свої особисті. І ось давайте ж розділимо всі правила на дві категорії. У першій будуть ті, яких необхідно дотримуватися абсолютно завжди і всюди. А другі – це ті, які можна поміняти або ж просто не включати у ведення власного бізнесу. Як розумієте, тут вибір за вами.

Перша рубрика – обов’язкові правила включає в себе всі норми, акти і закони, які регулюють в першу чергу діяльність бізнесу. Це ті правила, які оскаржувати не можна, оскільки вони придумані законодавчим органом або урядом. Іноді такі правила виступають проти банальної логіки, але вони допомагають убезпечити бізнес і розвивати його. Закон і його правила не намагайтеся переробити, інакше буде це все не на вашу користь.

Перша рубрика, можна сказати, що була дуже лаконічною і короткою. А ось про другу є що сказати. Якраз настав час поговорити про ті правила, яких зовсім не обов’язково дотримуватися. Чому ж? Я ніяк не зазивають вас до порушень, але говорю про те, що такі правила були створені вже в ході чийогось бізнесу і не урядом, а тією самою людиною. Ось йому так було зручно, а хтось підхопив і все. Понеслося.

Правила з другої рубрики іноді гальмують бізнес і можуть використовуватися тільки в деяких конкретних випадках. Ось, наприклад, через те, що ви любите порядок і дисципліну, можете спокійно звільнити хорошого працівника, адже так говорить правило про порядок, якого той працівник не дотримувався. Все тепер, у вас знову дисципліна. Але чомусь почалися проблеми з маркетингом або чимось іншим. Дивно, але може все через звільнення суперського працівника?

Або ось, наприклад, у вас є правило ніколи не давати аванс. Ситуації ж різні у всіх бувають. І кілька разів отримавши відмову в грошах, людина просто знайде інше місце роботи, де буде враховано все і буде індивідуальний підхід до кожного і його проблеми. Робіть виключення з правил. Вони ж і створені для цього.

У вас є правило ніколи не спізнюватися? Це добре особисто для вас. Але на працівників нехай це не діє аж надто суворо. Знову ж згадаємо про можливості кожного. Хтось може добиратися на метро та іншому громадському транспорті на роботу. Хтось ще відводить дітей в садок або школу. Загалом, причин може бути багато. І якщо це не на постійній основі, то і таке правило можна злегка порушити.

І давайте ж підсумуємо, що нам дають придумані нами правила. Не у всіх випадках, але в тих, що ми вище написали, точно ці правила діють не на користь. А саме:

– Це зменшує винахідливість у вас, як у підприємця;

– Правила переважають і навіть керують вами. Хоча повинно бути все з точністю до навпаки. Ви починаєте працювати над правилами і дисципліною, а ідеї та їх реалізацію відводите на другий план.

– Вони забирають ваші сили, тонус і енергію. Замість 5-ти хвилинного відпочинку ви вибираєте роздум про нове суворе правило, порушити яке і самі боїтесь;

– Правила не створюють вам статус, вони лише створюють враження про нього. Ви стоїте на місці і не ростете – в переносному значенні цього слова;

– Правила формують ваші погані звички, які заважають досягати успіху. Це дуже пов’язано з попереднім висловлюванням;

– Правила – це рутина і нудьга. А вам потрібен позитив і впевненість у силах. Ну що, я вас переконала в тому, що деякі правила створені для того, щоб їх порушувати?

Правила бізнесу, які варто порушити