Парадокси в бізнесі

Доброго часу доби! Сьогодні знову говоримо про бізнес. Ви дуже часто могли зустрічати такі фрази та й самі говорити могли, що в житті речі є досить раціональні і досить парадоксальні. Але ось парадокс буває не тільки в нашому якомусь побутовому житті, але він стосується також і бізнесу. Хоча багато хто вважає, що бізнес досить таки раціональна діяльність і в ньому не повинно бути якихось протиріч або парадоксів.

А в цьому то і суть: бізнес яким би він раціональним не був, все таки має повно деяких протиріч і навіть парадоксів. Давайте ж поговоримо про те, які взагалі є основні функції бізнесу, чи можна взагалі знайти один правильний шлях або ж їх є кілька і, які ж оригінальні і навіть несподівані на перший погляд рішення, застосовуються в бізнесі.

Ось ви, напевно, чули часто фразу: «Хто не ризикує, той не п’є шампанського». Але цю фразу можна переформатувати і більше асоціювати з бізнесом. І буде фраза звучати приблизно так: «Хто не ризикує, той ризикує ще більше». Це те ж саме, що говорять, якщо ви не робите вибір, то вибір все одно відбувається. Не вибираючи одне з двох, ви вибираєте третє. Ви знаходите варіант, який підходить особисто вам найкраще.

Бізнес і взагалі підприємництво – це сфера, яку постійно супроводжує ризик. Ви ніколи не можете на всі 100% сказати, що те чи інше підприємство або заходи, які ви плануєте, принесуть вам великий прибуток або не принесуть і зовсім нічого. У процесі свого розвитку і становлення будь-якого бізнесу ви стикаєтеся з безліччю труднощів і ось ті способи і методи, які ви вибираєте й використовуєте в рішенні цих проблем, вже є заходами застереження.

Знайте, вам потрібно працювати головою, а не 12 годин. Ця цитата не моя, це дуже відома цитата Стіва Джобса. Як ми знаємо, Стів Джобс успішна людина і домігся багато чого, а тому на його цитати можна покладатися. Саме ця цитата розкриває дуже великий парадокс бізнесу. Здавалося б, що все потрібно робити навпаки. Чим більше ми вкладаємо в бізнес ресурсів, як фізичних, так і якісь моральних, тим більше повинна бути віддача.

Але, якщо ви будете працювати 12 годин на добу або по 24 години і будете виконувати супер складні завдання, операції, то ви не маєте можливості і навіть часу для того, щоб висувати якісь нові ідеї, а ваш втомлений мозок просто вже не знаходить сил для чогось нового. Ви шукаєте людей, які вам допоможуть створити щось нове і також завантажуєте їх, мозок тих людей також втомлюється і теж не може подавати нові ідеї. Запам’ятайте, що успішний бізнесмен і підприємець зростає за рахунок підвищення ефективності своїх дій, але ніяк не за рахунок того, що він збільшує час своєї роботи.

Далі поговоримо про лінь і, як кажуть, добре там, де у нас роботи немає. Лінь є дуже відмінним двигуном для бізнесменів і підприємців, адже нікому не хочеться працювати на іншу людину. Ось такий парадокс якраз в тому, що для того, щоб запустити успішну справу, вам доведеться відкинути лінь подалі і працювати з неймовірною віддачею.

Зверніть увагу на бізнес відомих особистостей і подивіться на їх успіх. Вибирайте те, що ближче вам по духу. Хтось може розділити думки Джобса і буде говорити про те, що не потрібно дуже багато працювати. А хтось же буде підтримувати думки інших успішних бізнесменів. Якраз ці люди впевнені в тому, що про лінь точно вже треба забути і потрібно для початку дуже попахати, щоб успіх і справді був заслуженим.

Парадокси в бізнесі