Офісний дрес-код: чому так важливо дотримуватися?

Ми так часто говоримо про офіс, але забуваємо одну важливу деталь. Офіс як не як зобов’язує нас до певного дрес-коду і від цього нікуди не дітися. Тоді у всіх виникає одне єдине питання: навіщо дрес-код, якщо по суті не одяг позначає що людина робить і тому подібне. Але ті, хто так думає, дуже то й не праві. По-перше, якщо ви, наприклад, працюєте у великій компанії вам потрібно відповідати стилю цієї ж компанії. Якщо ви працюєте на хорошому місці, посаді, то вам також потрібно це все підтримувати, показувати так звану статусність. Це дуже важливо.

Ось давайте порівняємо двох людей. Що перша, що друга людина буде займати посаду начальника відділу. Начебто поки що все нормально і ніякої різниці немає, вірно. Але ось уявіть, що один хтось з цих двох людей прийде на роботу в досить таки вільному вигляді. Щоб ви чітко розуміли глобальність і важливість цього питання, то уявіть цю людину на роботі в піжамі.

А ось друга людина прийде на роботу в офісному стилі. Я не кажу про те, що це повинен бути обов’язково класичний костюм. Це можуть бути супермодні брюки під класику і сорочка або те, що її нагадує. Для жінки – це красиве, але ні в якому разі не коктельне плаття або міні-спідниця, яка тільки злегка прикриває ноги. Я думаю ви розумієте про що я говорю.

Так ось, повертаємося до нашого питання і порівняння. До якого начальника ви підійдете, щоб запитати про роботу або про щось інше дуже важливе? Або, наприклад, як споживач: якому начальнику ви би швидше довірилися і дозволили щось пояснити? Правильно, другому. Тому, що там навіть по одягу видно, що людина на роботі і займає досить таки високу посаду.

Так, ми можемо говорити про те, що необхідність дрес-коду залежить безпосередньо від нашого роду діяльності. Так, наприклад, бухгалтер не може прийти на роботу в рваних джинсах або іншому подібному одязі. Тоді не буде нормального сприйняття працівників та колег в колективі.

Також пам’ятайте і про те, що робота – це не спортзал і не потрібно туди приходити в звичайному взутті для бігу, наприклад. Завжди майте при собі запаску, щоб навіть в разі негоди не ходити в одному і тому ж. Адже ситуації різні бувають: десь потрапили під дощ і тоді в такому взутті вже соромно заходити в офіс. А тим більше, якщо ви займаєте досить високу посаду. Ви ж повинні подавати іншим приклад. Так, якщо начальник відділу ходитиме неналежно, то й інші працівники, його підлеглі будуть цьому всьому наслідувати м’яко кажучи.

Наявність дрес-коду має і свої переваги. Однією з них є ділова обстановка на роботі. Видно, що ви працюєте, а не займаєтеся кожен своєю особистою справою. Так в деяких офісах забороняється ходити на роботу в джинсовому одязі і там це правильно. Ті, хто не дотримується цих правил тільки показує свою неповагу, по-перше, до начальника, а по-друге, до тієї ж компанії, в якій вони самі і працюють.

По-друге дотримання дрес-коду дозволяє створювати атмосферу солідарності. Адже часто бувають зустрічі поза офісними приміщеннями та кабінетами. Якщо на таку зустріч ви одягнетеся по-іншому, то це викличе у ваших майбутніх компаньйонів якесь нерозуміння. Вони будуть тоді сумніватися у вашій компетентності. Хоча ви знаєте, що ви просто ас у цій справі. Важливо адже ж, щоб вас захотіли слухати для початку.

Але знайте про те, що як і в інших випадках і ситуаціях, у питанні дрес-коду також важлива помірність. Якщо ви введете дуже жорсткий дрес-код, то тоді викличете у ваших працівників і підлеглих тільки масу роздратування. Особливо це стосується молодого покоління. Постарайтеся ввести дрес-код, але не на шкоду працівникам, собі і компанії. Так буде найкраще.

Офісний дрес-код: чому так важливо дотримуватися?