Особливості характеру психологічно витривалих людей

Психологічна витривалість – одна з провідних рис характеру сильних, продуктивних та успішних людей, а також одна з основних якостей, яка цінується роботодавцем. Ця особливість характеру не вроджена, а набута, тому кожен з нас може розвинути її в собі.

Психологічно витривалі люди завжди є цінними співробітниками і в кінцевому підсумку домагаються величезного успіху. Які ж особливості характеру допомагають їм завжди залишатися на плаву? Саме про це ми з вами зараз і поговоримо.

Високий рівень розвитку емоційного інтелекту

Емоційний інтелект – це здатність розпізнавати, контролювати і правильно використовувати свої емоції. Ця якість лежить в основі розвитку психологічної витривалості, адже саме завдяки вмінню управляти своїми емоціями ви зможете вийти гідно з будь-якої ситуації.

Доведено, що більше 90% успішних людей мають високий рівень емоційної витривалості та заробляють набагато більше.

Впевненість у собі, своїх силах та можливостях

Впевненість у собі – найважливіша якість на шляху до досягнення успіху і головний зі складників психологічної витривалості. Не варто плутати впевненість із самовпевненістю, адже перша якість передбачає розумне оцінювання своїх сил, в той час як друга – всього лише нічим не підкріплену надію на успіх.

Особиста думка на все, що відбувається

Дуже часто, як в житті, так і на роботі трапляються ситуації, коли хтось «роздуває з мухи слона». Психологічно витривала людина не піддається колективній суєті та хаосу, вона розцінює здраво ситуацію і має свою особисту думку. Також зайвим буде переконання всіх оточуючих у своїй правоті, адже на це піде багато сил, а результат може бути зовсім непередбачуваним.

Привітання змін

Психологічно витривалі люди швидко адаптуються в будь-якій ситуації і завжди вітають зміни. Для них це черговий спосіб побачити і скористатися першим новими можливостями.

Логічно, адже сидячи на одному місці ніякого прогресу не буде, а, отже, і не збільшиться дохід. Навіть якщо ніяких істотних змін не відбувається, психологічно витривалі люди просто починають міняти свій підхід до виконання роботи до того моменту, коли це не стане приносити бажаний результат.

Уміння сказати «Ні»

Багато людей бояться або не можуть сказати «Ні», а це в свою чергу призводить до стресу і в підсумку нервового зриву. Дуже важливо належним чином оцінювати свої сили і можливості та краще відразу відкинути непосильне завдання, ніж потім виправдовуватися і виглядати безглуздо.

Також не завадить говорити «Ні» самому собі, що допоможе уникнути скоєння дурних вчинків та рішень.

Спокійне відношення до невдач

Психологічно витривалі люди ніколи не реагують буйно на невдачі, адже знають, що своєю завзятістю і цілеспрямованістю вони обов’язково досягнуть поставленої мети.

Ніколи й нікому ще не вдавалося досягти успіху без супутніх невдач. Потрібно просто приймати це як урок, робити правильні висновки і рухатися далі.

Немає зациклення на думці оточуючих

Думка оточуючих для психологічно витривалих людей так і залишається думкою оточуючих. Скільки людей, стільки й думок і відповідати кожній просто нереально.

Можливо, іноді варто над чимось задуматися, коли хтось дає вам пораду, але приймати все на свій рахунок і намагатися підлаштовуватися під всіх просто нерозумно, адже в підсумку ви втратите себе.

У наступній статті ми з вами поговоримо про те, як підвищити свою психологічну витривалість.

Особливості характеру психологічно витривалих людей