Основні принципи творчих підприємців

Хоча заробляти на життя за допомогою художніх починань не новина, концепція і зростання творчого підприємця виразно такі. Зокрема, Інтернет створив ресурси і можливості для людей, щоб вони використовували свої знання і вроджені здібності для заробітку на життя. Якщо ви хочете побудувати бізнес на основі свого таланту і вступити в ряди зростаючого числа творчих підприємців, ось що вам потрібно знати і робити.

Хто такий креативний підприємець?

Спочатку ви можете подумати, що творчий підприємець – це хтось, хто заробляє на життя своїми творчими зусиллями, наприклад, художники або фотографи. Хоча ці типи підприємців, безумовно, потрапляють до цієї категорії, художники – не єдині творчі підприємці.

Творчий підприємець – це той, хто використовує свої творчі або інтелектуальні знання та навички, щоб заробляти на життя, зазвичай в бізнесі або в якості фрілансера. Це відрізняється від традиційного підприємництва, яке в основному зосереджено на виробництві та промисловій продукції.

Хто деякі відомі творчі підприємці?

Історія, особливо в двадцятому столітті, рясніє людьми, які перетворили свої знання і творчість в процвітаючий бізнес. Багато з них почали свій бізнес з дому.

Уолт Дісней

У Уолта є багато чудових цитат, але одна, яка підбиває підсумок творчого підприємництва, звучить так: «Я тільки сподіваюся, що ми ніколи не випустимо з уваги одну річ – що все це було розпочато з миші». Від фільмів до тематичних парків до Міккі Мауса і продукти Disney, все це походить від створення Уолтом Міккі Мауса на поїзді додому з Нью-Йорка після того, як він втратив права на свій найприбутковіший мультфільм. Уолт використовував свою уяву і майстерність, щоб побудувати імперію, яка почалася з мультиплікаційної миші.

Винахідники, включаючи Томаса Едісона

Всі винахідники, які можуть отримати вигоду зі своїх винаходів і ідей, можуть вважатися творчими підприємцями. Сюди входять Нікола Тесла, Олександр Грехем Белл і ще більш сучасні винахідники, такі як Джой Мангано, які заснували свою імперію зі шваброю. У той час як ці винахідники, можливо, створили продукти, які були вироблені серійно, їх бізнес був заснований на ідеях.

Одним з найвідоміших і плідних з цих винахідників є Томас Едісон, який винайшов рухомі картинки, електричне світло і багато іншого. Він мав 1093 патенти на свої ідеї та винаходи тільки в Сполучених Штатах.

Стів Джобс

Більшість людей не прирівнюють артистизм і комп’ютерне програмування, але більшість людей не Стів Джобс. Разом зі Стівом Возняком Іов розробив технологію, доступну звичайним людям, але він також розглянув естетику створених ним пристроїв. Його творчий потенціал був воістину унікальним в його здатності розробляти продукти та послуги, які люди не знали, в чому вони потребували, наприклад, можливість переносити тисячі пісень на крихітному пристрої або перетворювати портативний телефон в комп’ютер і розважальний центр.

Рі Драммонд

У той час як Рі не так відома широкому загалу, як перераховані вище творчі підприємці, будь-хто, хто стежить за The Food Network, робить покупки в Wal-Mart або любить читати блоги про спосіб життя, напевно дізнається про неї, принаймні, по її більш відомому прізвиську: Жінка Піонер. Будучи дружиною і матір’ю, яка живе на ранчо великої рогатої худоби в Оклахомі, Драммонд відкрила блог, де вона поділилася своїми фотографіями і рецептами в травні 2006 року. До 2009 року її блог отримував 13 мільйонів переглядів сторінок на місяць. Поряд з прибутком, отриманим від її блогу, Драммонд змогла використати свій творчий успіх для написання мемуарів і кулінарних книг, кулінарного шоу в Food Network і лінійки посуду, що продається в Wal-Mart.

Менш відомі творчі підприємці

Можливо, ви чули про перерахованих вище творчих підприємців, але сьогодні мільйони людей не чули про те, хто перетворює свої таланти в процвітаючий бізнес. Ці люди блогери, Etsy продавці, ютубери, фрілансери і багато іншого.

Творчі підприємці (домашні бізнес-ідеї)

Відмінною рисою бізнесу творчого підприємця є те, що ви використовуєте свої інтелектуальні або творчі активи, щоб заробити гроші. Є сотні різних способів зробити це в залежності від ваших навичок, знань і творчості.

Ось деякі способи, якими інші підприємці зробили це:

 • Мистецтво і фотографія
 • Ремісничі вироби
 • Ведення блогу
 • тренування
 • Цифрові продукти (додатки, друкарські форми і т.д.)
 • Графічний дизайн
 • Інформаційні продукти
 • Подкаст
 • Навчання (тобто онлайн-курси)
 • Відео / відеоблог / YouTube
 • Запис / Авторство

У цього списку немає кінця. Якщо у вас є знання або навички, за які вам будуть платити інші, ви можете стати творчим підприємцем.

Основні принципи творчих підприємців