Нетворкінг – що це таке і з чим його їдять?

Частенько, будучи якось наближеним до теми бізнесу, ви могли чути безліч новеньких і на перший погляд незрозумілих слів. Але несуть вони за собою цілком зрозумілі речі насправді. Сьогодні планую розглянути з вами кілька з них, адже, по-перше, нове щось завжди цікаво і корисно пізнавати, а, по-друге, тепер ви будете себе комфортно почувати, почувши їх. Чи склалися у вас вже якісь асоціації або ж все складно для вас на цьому етапі?

Нетворкінг дуже насправді пов’язаний із соціальними функціями і самим суспільством в цілому. Якщо ви заглянете у Вікіпедію, то там вам розкажуть про те, що нетворкінг – це така собі професійна, соціальна діяльність, за допомогою якої можна вирішити безліч завдань. Найголовніше те, що з цими рішеннями будуть пов’язані ваші знайомі та друзі. Але не подумайте, нетворкінг не означає, що ви можете у будь-яких ситуаціях просто користуватися вашими друзями. Це більше зв’язок дружби та взаємодопомоги, взаєморозуміння. Як же це діє?

В основі цієї діяльності лежить теорія шести рукостискань. Ви не раз могли бачити інформацію про цю теорію, але ніколи не надавали їй великого значення. У чому ж суть цієї чарівної теорії? Вона полягає в тому, що кожен з нас або просто кожен житель планети знайомий з іншими жителями планети через так званий ланцюжок зв’язків. Цю цікаву теорію придумали ще у 1969 році Стенлі Мілгрем і Джефрі Тревес, але як бачимо, і зараз вона користується популярністю. Саме ці психологи, крім самої теорії, придумали також і правила до неї, які є просто необхідними і навіть обов’язковими. Про них ми зараз і поговоримо.

Перше правило теорії про шість рукостискань полягає в тому, що потрібно робити перший крок. Тільки ваше право полягає у тому сидіти на місці і чекати коли хтось підійде або заговорити першим. Але якщо ви навчитеся робити перший крок назустріч навіть незнайомим людям, то побачите взаємність і вже готовність до дружби і допомоги. Водночас не спокушайтеся. Це лише початок.

Друге правило говорить про те, що навіть свій телефон, соціальні мережі та багато іншого теж потрібно направляти на нові знайомства. Ми живемо в 21 столітті, і нікого вже не здивує таке знайомство. Пам’ятайте про те, що, наприклад, по електронній пошті ніхто не переписується довжелезними повідомленнями. Тут все повинно бути коротко і ясно.

Третє правило говорить: потрібно бути готовим до нових знайомств і приймати спроби дружби від інших людей. Не лишень ви такий активний і не тільки ви дотримуєтеся теорії шести рукостискань. Якщо на якомусь заході людина з вами познайомилася і вирішила вам дати свою візитку, то обов’язково подивіться її і можете задати якесь питання з цього приводу, щоб показати свою зацікавленість. Але якщо вам дали свою візитку і ви відразу ж поклали її в кишеню, то знайте, що цим образили співрозмовника. Він розуміє, що між вами взаємодії не відбулося. Якщо ж все навпаки, то обов’язково підтримуйте зв’язок і намагайтеся поширювати тільки хорошу і позитивну інформацію.

Наступне правило – не потрібно пропускати заходи, на які вас запросили. Це дуже схоже з тим, що ми писали вище. У випадку вашої відсутності на заході нового знайомого тільки покажите свою байдужість, і у відповідь на наступний раз ви отримаєте те ж саме. Це правило ще більше підкреслює наступне: не потрібно применшувати важливість того чи іншого контакту.

А пропозиція своєї допомоги новому знайомому викличе у нього до вас довіру, але пам’ятайте про фразу «довіряй, але перевіряй». Якщо від вас йдуть негативні посили, то людина це побачить. Будьте щирі у всіх проявах і дорожіть тим, що маєте. Не намагайтеся заводити дуже багато непотрібних контактів. Біжіть не за кількістю, а за якістю.

Нетворкінг – що це таке і з чим його їдять?