Невідомі факти про Чорну п’ятницю

У попередній статті ми з вами почали говорити про Чорну п’ятницю. Ми з’ясували, що це самий глобальний торговий день в році, який однаково вигідний, як підприємцю, так і покупцеві. Як і обіцяли, зараз ми з вами розглянемо кілька невідомих фактів про Чорну п’ятницю, які змусять вас ставитися до цього дня набагато серйозніше.

Трохи про назву цього дня

У попередній статті ми з вами з’ясували, що Чорна п’ятниця має таку назву завдяки поліцейським. Але, існує ще кілька варіантів виникнення саме такої назви дня глобальної торгівлі.

Деякі люди вважають, що цей день так називається через велике скупчення народу, мовляв, покупців у цей день чорним-чорно.

Також є теорія, що чорна п’ятниця має саме таку назву завдяки божевільному прибутку підприємців та їх фразі «being in the black», що означає бути в плюсі.

Темна сторона Чорної п’ятниці

Незважаючи на те, що Чорна п’ятниця приносить радість і задоволення, як підприємцям, так покупцям, у цього дня є також і маловідома темна сторона. Практично кожна Чорна п’ятниця не обходиться без нещасних випадків. Добре, якщо це будуть всього лише крадіжки, зломи або бій товару.

Набагато гірше, коли страждають ні в чому не винні люди. Так, в божевільних чергах люди сваряться, і дуже часто справа навіть доходить до бійки. В результаті багато хто отримує садна, побої і навіть переломи.

У 2008 році трапилася ситуація, яка перевернула на час ставлення багатьох людей до Чорної п’ятниці. Натовп людей, що чекав відкриття магазину, не втримався і виламав двері в магазин і на смерть затоптав співробітника магазину.

Також неодноразово ставало відомо про різанину та стрільбу в розлюченому натовпі покупців. Саме тому Чорна п’ятниця далеко не ангельський день, тому завжди варто бути обережнішими та обачнішими, перебуваючи поруч з іншими покупцями.

Популярність Чорної п’ятниці

Як ми вже говорили, Чорна п’ятниця родом з США. Так ось, там цей день настільки популярний, що в багатьох штатах у його честь навіть оголошується офіційний вихідний.

Щорічно кожен американець витрачає в Чорну п’ятницю чималу частину накопичених за рік грошей. Там Чорна п’ятниця- це день загального шопінгу і витрати грошей.

Що найчастіше купують і скільки витрачають в Чорну п’ятницю?

У нашій країні в Чорну п’ятницю більше купують техніку, одяг, взуття і товари для дому. Але в США Чорна п’ятниця – це день, в який люди закуповують подарунки своїм рідним до свят. Тому там перше місце серед всіх покупок займають подарунки для сім’ї, потім подарунки собі коханому і подарунки друзям.

У цей день середньостатистичний американець витрачає в Чорну п’ятницю близько 1000 доларів. У нашій країні сума, витрачена в цей день, звичайно ж, в рази нижче – приблизно 5000 гривень.

Години роботи магазинів в Чорну п’ятницю

Традиційно в день Чорної п’ятниці магазини відкриваються раніше і закриваються пізніше. Але, також відома практика, коли магазини напередодні Чорної п’ятниці починають працювати цілодобово.

Найлютіший ворог Чорної п’ятниці

Мало хто знає, але у Чорної п’ятниці є найлютіший ворог – Кіберпонеділок. Цей день настає через три дні після Чорної п’ятниці і покупців очікують мега знижки в Інтернеті.

Не пропустіть Чорну п’ятницю в цьому році, вдалих вам покупок і продажів!

Невідомі факти про Чорну п’ятницю