Надихаюче робоче місце у власній квартирі, будинку

Уже неодноразово ми писали в статтях про те, як організувати бізнес вдома або як зробити карантин продуктивним. Але все ж думаємо, що важливо також при роботі на дому місце, яке ви відводите для виконання якихось робочих обов’язків. Комфортне робоче місце також допомагає підвищити продуктивність і навіть задоволеність тією самою роботою. Як же обладнати робочий куточок вдома? Ось декілька порад.

Перша порада: виберіть комфортне місце в квартирі. Але пам’ятайте про те, що робочий куточок повинен бути фіксованим. Не потрібно кожен день знаходити щось нове. Про яку стабільність тоді можна говорити? Тим більше так легше буде, адже не доведеться все знову облаштовувати під професійний лад. Особливо актуально це для жінок, які крім основної роботи мають ще роботу по дому і за плечима у них турбота про чоловіка і дітей. Якщо є така можливість, то зробіть так, щоб цей професійний куточок був тільки вашим.

В ідеалі, звичайно, якщо це буде і взагалі окрема кімната, але якщо такої можливості немає, то один стіл і стілець ви зайняти точно зможете. Можна облаштувати своє робоче місце на підвіконні. Це в тому випадку, якщо він широкий і є можливість розташувати безліч потрібних речей. Балкон – теж хороший варіант для робочого місця. Правда взимку це не дуже то і зручно.

Крім самого місця для роботи, важливим також є і його освітлення. Де б ви не обладнали своє робоче місце, важливо передбачити постійне джерело світла. Ось, наприклад, світильник не тільки добре зонує простір, але і допоможе вберегти вас від втрати зору і від зайвих зморшок при прищурюванні. Ви можете не помічати за собою такого, але повірте, освітлення гарненько врятує вашу молодість. За зовнішніми ознаками вже точно.

Якщо користуєтеся тільки ноутбуком, то досить буде і підсвічування клавіатури. Звертайте увагу і на те, щоб на моніторі робочого комп’ютера, ноутбука не було сонячних відблисків. І взагалі прагніть до того, щоб ваше робоче місце в більшості часу висвітлювалося тільки природним шляхом.

Враховуйте специфіку вашої роботи. Якщо ви займаєтеся на дому продажами косметики або чогось в цьому роді, то для зйомок краще вибирати місце біля вікна. Не забудьте продумувати фон. Що ж стосується якихось конференцій, консультацій по відеозв’язку, то приділіть особливу увагу задньому плану. Важливо, щоб там не було чогось відволікаючого від вас. Адже тоді всі буду дивитися на той яскравий предмет, а ви просто десь будете на тлі чутні. Краще, щоб задній план був матової фактури, оскільки не буде сонячних відблисків і світло буде м’яким і приємним.

Освойте весь простір навколо робочого столу. Важливо адже, щоб всі потрібні речі були під рукою. Але в той же самий час, щоб вони не заважали. Ось буде дуже неприємно, коли під час відеозв’язку ви ненароком щось зачепите, і ваш так званий картковий будиночок почне валитися. Потихеньку і не поспішаючи. Створюйте комфорт і зручність на всій території вашого робочого місця. Нехай все буде на своєму місці.

І найголовніша порада. Шукайте у всьому натхнення. Ваш особливий переможний настрій – це вже крок до успіху. І зовсім неважливо працюєте ви в офісі або ж в затишному і комфортному місці, яке облаштували самі у своєму ж будинку. Не обов’язково робоче місце заповнювати тільки тим, що пов’язано з роботою. Додайте ті елементи декору, які вас надихають і дарують гарний настрій. Любите вазони? То чому б і ні. Якщо вони не заважають, а навпаки прикрашають. Ви любитель фото? Додайте і їх, але нехай вони будуть якимись нейтральними і не вказують на якісь зайві контексти.

Надихаюче робоче місце у власній квартирі, будинку