Навіщо обирати рахунок грошового ринку замість ощадного рахунку?

Якщо ви шукаєте відмінний спосіб заощадити гроші, спробуйте розглянути депозитні пропозиції ваших банків. У них є багато доступних варіантів, які дозволяють отримувати відсотки від вкладень, даючи при цьому доступ до використання грошей з рахунку їх власником. Розгляньте можливість залишити свої гроші на ощадному рахунку або депозитному грошовому ринку. Пропонуємо вам розглянути деякі з ключових характеристик обох варіантів створення особистого рахунку для накопичень.

Що роблять банки?

Банки використовують кошти з ощадних рахунків для кредитування інших споживачів за допомогою автокредитів, кредитних ліній та кредитних карт. Рахунки грошового ринку платять трохи більш високу процентну ставку, ніж традиційні ощадні рахунки, тому що банки інвестують в короткострокові високоліквідні активи з низьким рівнем ризику. Багато рахунків грошового ринку мають мінімальні вимоги до балансу.

Ощадні рахунки проти рахунків грошового ринку

Більшість банків – як традиційних, так і нетрадиційних, а також онлайн-установ – пропонують своїм клієнтам як ощадні, так і грошові рахунки. На перший погляд, ці два рахунки на диво схожі – обидва є депозитними рахунками, які платять відсотки. Вони також захищені Федеральною корпорацією страхування депозитів (FDIC). Оскільки метою цих рахунків є збереження, а не щоденне банківське обслуговування, власники рахунків зазвичай бувають обмежені шістьма зняти накопичень в місяць.

Ощадні рахунки

Банки пропонують своїм клієнтам ощадні рахунки в якості доповнення до своїх поточних рахунків. Ощадний рахунок є хорошим варіантом для того, щоб покласти свої гроші на короткий період часу для дуже короткострокових потреб, але з помірною відсотковою ставкою. Такий рахунок підійде для ремонту будинку, подорожі у відпустку, покупки автомобіля, а також допоможе покрити медичні або стоматологічні рахунки і витрати пов’язані надзвичайними ситуаціями.

Банки намагаються максимально спростити створення балансу ощадного рахунку. Новий рахунок може бути доданий до дебетової картки для внесення депозитів, а також для зняття коштів з рахунку, переведення коштів через онлайн-банкінг і здійснення електронних платежів безпосередньо на рахунок інших установ. Їх також можна легко ліквідувати, надаючи тим самим споживачам вільний доступ до коштів. Але власники рахунків повинні мати на увазі, що вони обмежені шістьма зняттями коштів на місяць. Будь-яка інша дебетова транзакція, крім цієї, зазвичай тягне за собою плату за обслуговування.

Подробиці

Цей тип рахунку забезпечує власнику рахунку дуже низький, помірний процентний дохід. За даними FDIC, середня національна процентна ставка по ощадному рахунку із залишком менше 100 000 долл. США за станом на 22 липня 2019 року становила 0,10% і не змінилася для більш високих залишків. Ці рахунки пропонують більш низькі процентні ставки, ніж рахунки грошового ринку та інші інвестиції, тому що фінансові установи обмежені в тому, що вони можуть робити з фондами. Банки зазвичай позичають ці гроші іншим для автокредитів, кредитних ліній та кредитних карт, щоб вони могли заробляти на відсотках, які вони беруть.

Пояснення рахунків грошового ринку

Рахунки грошового ринку, з іншого боку, не так поширені, як традиційні ощадні рахунки, і пропонуються банками та іншими фінансовими установами. Їх іноді називають депозитними рахунками грошового ринку. Вони можуть мати деякі функції як для поточного, так і для ощадного рахунку. Власники рахунків можуть мати можливість виписувати чеки і проводити транзакції по дебетових картках на певних рахунках грошового ринку. У них також є функція, подібна ощадному рахунку, коли власники рахунків отримують відсотки з залишку, який вони мають на рахунку в кінці кожного місяця.

Більшість рахунків грошового ринку, як правило, платять трохи більш високу процентну ставку, ніж традиційні ощадні рахунки, що може зробити їх більш привабливими для вкладників. Станом на 22 липня 2019 року FDIC повідомила, що середня процентна ставка по рахунку грошового ринку становила 0,18% для залишків до 100 000 дол. США та 0,29% для залишків понад 100 000 дол. США.

Подробиці

Банки можуть вкладати кошти, що зберігаються на грошових рахунках, на рахунку грошового ринку в короткострокові цінні папери з низьким рівнем ризику і високою ліквідністю. До них відносяться депозитні сертифікати (CD), державні облігації або інші подібні інвестиції. Коли ці активи дозрівають, вони дають власникам рахунків грошового ринку частину відсотків, які вони отримують.

Як і на звичайному ощадному рахунку, на рахунках грошового ринку також є обмеження на кількість операцій зняття і дебетування, які клієнти можуть здійснювати. Якщо вони перевищують шість транзакцій, вони несуть додаткову плату. Рахунки грошового ринку також йдуть з мінімальними вимогами балансу. Клієнти, які не дотримуються необхідного балансу, можуть втратити гроші через високі відсотків або виявити, що їх рахунок був перетворений на регулярний поточний або ощадний рахунок.

Фонди грошового ринку

Не плутайте депозитні рахунки грошового ринку із засобами грошового ринку. Їх також називають взаємними фондами грошового ринку. Вони не є депозитними рахунками, але пропонуються інвестиційними фірмами. Інвестори можуть купувати і продавати акції цих фондів, які інвестують у дуже ліквідні активи, такі як грошові кошти та їх еквіваленти, а також в високоприбуткові боргові активи з терміном погашення менше 13 місяців. Вони не захищені FDIC і відрізняються в інших відносинах від традиційної перевірки депозитів і ощадних рахунків.

Нижня лінія

Вкладники мають тенденцію обирати рахунки грошового ринку, тому що вони пропонують більш високі процентні ставки, ніж ощадні рахунки. Хоча різниця в зароблених відсотках може бути невеликою, цього може бути достатньо для компенсації обмежень ліквідності, якщо вкладникам навряд чи знадобиться швидкий доступ до своїх грошових коштів.

Навіщо обирати рахунок грошового ринку замість ощадного рахунку?