Краундфандінг – що під собою має на увазі ця діяльність?

Продовжуємо тему цікавих слів у бізнесі. І наступне, про що я вам розповім – це краудфандінг. Ця діяльність має ще одне значення, і воно звучить, як народне фінансування. Але до чого тут фінанси і народ? Справа в тому, що краундфандінг – це колективне співробітництво, яке під собою має на увазі фінансову допомогу іншим людям, які її дійсно потребують.

Люди, які допомагають іншим в такий спосіб, ще себе називають донорами, адже вони, як донори крові дають людині те, чого вона потребує саме на цей момент. До того ж, фінансова підтримка ніколи нікому не заважала. Найчастіше такі фінансові підтримки здійснюються через мережу «Інтернет» і кошти йдуть не на звичайні життєві потреби, а, наприклад, на початковий капітал або на допомогу, яка стосується виходу з кризи.

Але чи завжди краундфандінг означає гроші в борг? Як думаєте ви? Багато хто з вас буде впевнений в тому, що тільки ця мета і є головною у цій діяльності, адже просто так нічого не падає з неба. Але ви глибоко помиляєтеся. Насправді все залежить від рішення тих людей, які виступають цими самими донорами. Вони можуть давати, як в борг, так і просто займатися благодійністю.

Друге питання, яке багатьох також турбує: як стати тією людиною, якій можуть допомогти краундфандінгери? Для того, щоб стати безпосереднім учасником таких акцій, назвемо це так, потрібно чітко визначити не тільки мету збору фінансів, а й потрібну суму. До того ж, обов’язково потрібно обгрунтувати всі витрати. Таку інформацію ви повинні надати всім людям, які входятьу групу таких фінансових донорів.

Вам не потрібно виходити на зв’язок особисто з кожною людиною, це все ви можете викласти на спеціальній платформі і чекати вже самого колективного рішення. Якщо ви описали все чітко і аргументували всі витрати, то рішення буде швидким і обов’язково у вашу сторону. Якщо ж ви про щось десь збрехали, то не будьте розчаровані в негативному результаті, а постарайтеся виправити ситуацію.

Ось це досить таки непогане рішення, адже безліч впевнена в тому, що без початкового капіталу не можна почати бізнесу. І це правда, але якщо у вас немає особистих коштів, то обов’язково знайдуться доброзичливці, як, наприклад, краунфандінгери. До того ж, така діяльність має глибоку історію. Найчастіше до таких схем вдавалися музиканти і художники. Багато хто знає про те, що шанувальники завжди готові прийти на допомогу своїм кумирам і навіть невелике грошове вкладення піде на реалізацію тієї чи іншої мети. Загалом, на ту добру справу, яка так приваблює всіх шанувальників діячів мистецтва, наприклад.

Раніше така діяльність викликала більше довіри, ніж зараз. Всім вже давно відомо про те, що якщо кожен житель планети перекине на рахунок іншого жителя планети хоча б 2-5 долара, то кожен з нас міг би вже давним-давно реалізувати всі свої ідеї та цілі. І це було б чудово бачити і зараз, скажете ви. Я повністю з вами згодна, але, на жаль, суспільство зараз не дуже щире і відкрите. Ми не довіряємо один одному і в цьому наша проблема.

Зараз я вам розповім, що твориться в голові більшості, коли вона, більшість, чує про таку ідеї. Ви думаєте так: ось я зараз скину кілька доларів на рахунок тієї людини, але чи зробить вона у відповідь це для мене?! Начебто і питання, але воно риторичне. Ми давно вже знаємо відповідь, вона закладена в нашій голові через недовіру до інших людей. Ми впевнені в тому, що нам не відповідатимуть взаємністю. З цього у підсумку робимо висновок, що не будемо допомагати просто так іншій людині. І не кажіть, що це неправда. Може через це більшість і живе в негативі і вираз «з миру по нитці – голому сорочка» на них не діє.

Краундфандінг – що під собою має на увазі ця діяльність?