Компанії Елона Маска

Всі компанії, створені Елоном Маском вказані нижче

Zip2 Corporation

Маск заснував свою першу компанію Zip2 Corporation в 1995 році разом зі своїм братом Кімбалом Маском. Zip2, онлайновий путівник по місту, незабаром надав контент для нових сайтів The New York Times і Chicago Tribune. У 1999 році підрозділ Compaq Computer Corporation набув Zip2 за 307 мільйонів доларів готівкою і 34 мільйони доларів за опціони на акції.

PayPal

У 1999 році Елон і Кімбал Маск використовували гроші від продажу Zip2, щоб заснувати X.com, онлайн-компанію, яка надає фінансові послуги / платежі. Придбання X.com в наступному році призвело до створення PayPal, як це відомо сьогодні.

У жовтні 2002 року Маск заробив свій перший мільярд, коли PayPal був придбаний eBay за 1,5 мільярда доларів. До продажу Маск володів 11 відсотками акцій PayPal.

SpaceX

Маск заснував свою третю компанію, Space Exploration Technologies Corporation, або SpaceX, в 2002 році з метою створення космічних кораблів для комерційних космічних подорожей. До 2008 року SpaceX був добре зарекомендував себе, і НАСА уклало з компанією контракт на обслуговування вантажних перевезень для Міжнародної космічної станції – з планами транспортування астронавтів в майбутньому – в цілях заміни власних місій космічного човника НАСА.

Сокіл 9 Ракети

22 травня 2012 року Маск і SpaceX увійшли в історію, коли компанія запустила свою ракету Falcon 9 в космос з безпілотною капсулою. Транспортний засіб було відправлено на Міжнародну космічну станцію з 1000 фунтів припасів для розміщених там космонавтів, що ознаменувало собою перший випадок, коли приватна компанія відправила космічний корабель на Міжнародну космічну станцію. За словами Маска, про запуск було сказано: «Мені дуже пощастило. Для нас це все одно, що виграти Суперкубок ».

У грудні 2013 року Falcon 9 успішно переніс супутник на геосинхронну передавальну орбіту, відстань, на якій супутник буде прив’язаний до траєкторії орбіти, відповідна обертанню Землі. У лютому 2015 року SpaceX випустив ще один Falcon 9, оснащений супутником Глибоководної кліматичної обсерваторії (DSCOVR), з метою спостереження за екстремальними викидами сонця, які впливають на електромережі та системи зв’язку на Землі.

У березні 2017 року SpaceX побачив успішний випробувальний політ і посадку ракети Falcon 9, виготовленої з багаторазових деталей, і це відкрило двері для більш доступних космічних подорожей.

Невдача сталася в листопаді 2017 року, коли стався вибух під час випробувань нового двигуна 5-го блоку Merlin. SpaceX повідомив, що ніхто не постраждав, і що проблема не завадить його запланованого запуску майбутнього покоління ракет Falcon 9.

У лютому 2018 року компанія пережила ще один знаковий момент з успішним випробувальним запуском потужної ракети Falcon Heavy. Оснащений додатковими прискорювачами Falcon 9, Falcon Heavy був розроблений для постачання величезних корисних вантажів на орбіту і, можливо, в якості судна для далеких космічних польотів. Для запуску випробування Falcon Heavy отримав корисне навантаження вишнево-червоного родстера Маска, оснащеного камерами, щоб «забезпечити деякі епічні види» для запланованої орбіти транспортного засобу навколо Сонця.

У липні 2018 року Space X успішно приземлився на нову ракету Falcon Block 5, яка приземлилася на безпілотний корабель менш ніж через 9 хвилин після старту.

BFR Місія на Марс

У вересні 2017 року Маск представив оновлений план дизайну свого BFR (скорочення від «Big F – ing Rocket» або «Big Falcon Rocket»), бегемота з 31 двигуном, названого космічним кораблем, здатним нести не менше 100 людей. Він повідомив, що SpaceX має намір запустити перші вантажні місії на Марс з транспортним засобом в 2022 році, як частина його всеосяжної мети колонізації Червоної планети.

У березні 2018 року підприємець сказав аудиторії на щорічному фестивалі South by Southwest в Остіні, штат Техас, що він сподівається, що BFR буде готовий до коротких рейсів на початку наступного року, в той же час висловлюючи впевненість у своїх попередніх проблемах з дотриманням термінів.

В наступному місяці було оголошено, що SpaceX побудує об’єкт в порту Лос-Анджелеса, щоб побудувати і розмістити BFR. Портова власність представила ідеальне місце для SpaceX, так як його гігантська ракета рухатиметься тільки на баржі або кораблі після завершення.

Інтернет супутники

В кінці березня 2018 року SpaceX отримав дозвіл від уряду США на запуск парку супутників на низьку орбіту з метою надання послуг Інтернету. В ідеалі система повинна зробити широкосмугові послуги більш доступними для людей в сільських районах, а також стимулювати конкуренцію на густонаселених ринках, на яких зазвичай домінує один або два постачальника. Критики заперечили, що така система створить загрозу безпеці, оскільки небеса над нами захаращені сміттям.

Тесла Моторс

Маск є співзасновником, генеральним директором і архітектором продуктів в Tesla Motors, компанії, заснованої в 2003 році, яка займається виробництвом доступних для масового ринку електромобілів, а також акумуляторів і сонячних батарей. Маск контролює всю розробку, будову і дизайн продукції компанії.

Родстер

Через п’ять років після свого створення, в березні 2008 року, Tesla представила Roadster, спортивний автомобіль, здатний розганятися від 0 до 60 миль в годину за 3,7 секунди, а також проїжджати майже 250 миль між зарядами своєї літій-іонної батареї.

Отримавши частку в компанії, придбаної Daimler, і стратегічне партнерство з Toyota, Tesla Motors почала публічне розміщення акцій в червні 2010 року, зібравши 226 мільйонів доларів.

Модель S

У серпні 2008 року Tesla оголосила про плани випуску Model S, першого електричного седана компанії, який, як повідомляється, мав взяти BMW 5 серії. У 2012 році модель S, нарешті, була запущена у виробництво за стартовою ціною 58 570 доларів. Здатний долати 265 миль між зарядками, він був удостоєний звання «Автомобіль року 2013» за версією журналу Motor Trend.

У квітні 2017 року Tesla оголосила, що перевершила General Motors і стала найціннішим автовиробником в США. Ця новина стала явним благом для Tesla, яка сподівалася збільшити виробництво і випустити седан Model 3 в кінці того ж року.

Модель 3

Модель 3 була офіційно запущена в березні 2019 роки після значних затримок виробництва. Автомобіль спочатку був оцінений в 35 000 доларів, набагато більше доступна ціна, ніж $ 69 500 і вище для його електричних седанів Model S і X.

Спочатку прагнучи виробляти 5000 нових автомобілів Model 3 в тиждень до грудня 2017 року, Маск переніс цю мету назад на березень 2018 року, а потім на червень з початком нового року. Оголошена затримка не здивуєш експертів галузі, які були добре обізнані про виробничі проблеми компанії, хоча деякі задавалися питанням, як довго інвестори будуть терпляче ставитися до цього процесу. Це також не завадило Маску зібрати радикально новий пакет винагород в якості генерального директора, в якому йому будуть платити після досягнення віх в зростаючої оцінці, заснованої на збільшеннях в 50 мільярдів доларів.

До квітня 2018 року, коли Тесла, як очікується, не виправдає прогнози виробництва на перший квартал, з’явилися новини про те, що Маск відсунув убік керівника технічного відділу, щоб особисто контролювати зусилля в цьому підрозділі. В обміні з репортером в Твіттері Маск сказав, що важливо «розділяй і володарюй», щоб досягти виробничих цілей, і «повернувся спати на фабриці».

Після того, як Маск в червні оголосив, що компанія реорганізує свою структуру управління, він оголосив, що Тесла звільняє 9 відсотків своєї робочої сили, хоча виробничий відділ залишиться без змін. В електронному листі співробітникам Маск пояснив своє рішення виключити деякий «дублювання ролей» для скорочення витрат, визнавши, що прийшов час зробити серйозні кроки для отримання прибутку.

Схоже, що реструктуризація принесла дивіденди, так як було оголошено, що Tesla виконала своє завдання з виробництва 5000 автомобілів Model 3 в тиждень до кінця червня 2018 року, в той же час виробляючи ще 2 000 седанів Model S і позашляховиків Model X. “Ми зробили це!” Маск написав у святковому електронному листі компанії. «Яка неймовірна робота чудової команди».

У лютому наступного року Маск оголосив, що компанія нарешті впровадила свою стандартну модель 3. Маск також сказав, що Tesla переходить на продажу через Інтернет і пропонує клієнтам можливість повернути свої машини протягом семи днів або 1000 миль за повне повернення коштів. ,

Напівпричіп

У листопаді 2017 року Маск справив черговий сплеск, представивши нові Tesla Semi і Roadster в дизайн-студії компанії. Напівпричіп, який був запущений у виробництво в 2019 році, може похвалитися радіусом 500 миль, а також акумулятором і моторами, розрахованими на 1 мільйон миль. Вантажівка планується запустити в 2019 році.

У березні 2019 року Маск представив довгоочікувану модель Y Tesla. Компактний кросовер, випуск якого очікується в 2020 році, буде мати пробіг 300 миль і швидкість від 0 до 60 миль на годину всього за 3,5 секунди.

Roadster, який також повинен бути випущений в 2020 році, стане найшвидшим серійним автомобілем з коли-небудь створених, з 0 до 60 раз в 1,9 секунди.

SolarCity

У серпні 2016 року, в рамках наших зусиль Маск з просування і просуванню сталої енергії і продуктів для більш широкої споживчої бази, була укладена угода на 2,6 мільярда доларів, щоб об’єднати його компанії з виробництва електромобілів і сонячної енергії. Його Tesla Motors Inc. оголосила про покупку всіх акцій SolarCity Corp., компанії, яку Маск допоміг своїм кузенам почати в 2006 році. Він є мажоритарним акціонером кожної компанії.

«Сонячна енергія і зберігання в кращому вигляді, коли вони об’єднані. Як одна компанія, Tesla (сховище) і SolarCity (solar) можуть створювати повністю інтегровані побутові, комерційні та мережеві продукти, які покращують спосіб виробництва, зберігання і споживання енергії », – йдеться в заяві на веб-сайті Tesla про угоду.

Бурова компанія

У січні 2017 року Маск запустив “The Boring Company”, компанію, що займається бурінням і будівництвом тунелів з метою скорочення вуличного руху. Він почав з пробної роботи на об’єкті SpaceX в Лос-Анджелесі.

В кінці жовтня того ж року Маск опублікував першу фотографію прогресу своєї компанії на своїй сторінці в Instagram. Він сказав, що 500-футовий тунель, який, як правило, буде проходити паралельно з Міждержавним шосе 405, досягне довжини в дві милі приблизно за чотири місяці.

Твіттер Елона Маска і розслідування SEC

7 серпня 2018 року Маск скинув бомбу за допомогою твіти: «Я подумую взяти Теслу в приватні руки за 420 доларів. Фінансування забезпечено ». Оголошення відкрило двері для судового позову проти компанії і її засновника, оскільки SEC почав цікавитися, чи дійсно Маск забезпечив фінансування, як було потрібно. Кілька інвесторів подали судові позови на тій підставі, що Маск намагається маніпулювати цінами на акції і влаштовує засідку коротким продавцям своїм твітів.

Спочатку твіт Маск викликав різкий стрибок акцій Tesla, а потім завершив день зростанням на 11%. Генеральний директор опублікував лист в блозі компанії, в якому рухатися в приватному порядку “кращий шлях вперед”. Він пообіцяв зберегти свою частку в компанії і додав, що створить спеціальний фонд, щоб допомогти всім нинішнім інвесторам залишатися на борту.

Шість днів по тому Маск спробував прояснити свою позицію за допомогою заяви, в якому він вказав на дискусії з керуючим директором суверенного фонду добробуту Саудівської Аравії в якості джерела своєї декларації «забезпеченого фінансування». Пізніше він написав у Твіттері, що працює над пропозицією про приватному залученні Тесли до Goldman Sachs і Silver Lake в якості фінансових консультантів.

Сага прийняла дивний оборот в той день, коли репер Азеалія Бенкс написала в Instagram, що, будучи гостем в будинку Маск в той час, вона дізналася, що він перебував під впливом ЛСД, коли він вистрілив зі свого твіттера, захоплюючого заголовки. Бенкс сказала, що вона чула, як Маск телефонував, щоб отримати обіцяне фінансування, яке вже було в наявності.

Ця новина швидко знову стала серйозною, коли стало відомо, що зовнішні директора Tesla найняли дві юридичні фірми, щоб зайнятися розслідуванням SEC і планами генерального директора зробити компанію приватною.

24 серпня, через день після зустрічі з радою директорів, Маск оголосив, що змінив курс і не братиме компанію в приватному порядку. У числі своїх причин він послався на те, що більшість директорів вважають за краще тримати Тесла у відкритому доступі, а також на труднощі утримання деяких великих акціонерів, яким було заборонено інвестувати в приватну компанію. Інші припустили, що Маск також знаходився під впливом поганої оптики електромобіля, що фінансується Саудівською Аравією, країною, що активно займається нафтовою промисловістю.

29 вересня 2018 року було оголошено, що Маск заплатить штраф в розмірі 20 мільйонів доларів і піде з поста голови ради директорів Tesla на три роки в рамках угоди з SEC.

Винаходи та інновації Елона Маска

 Hyperloop

У серпні 2013 року Маск випустив концепцію для нової форми транспорту під назвою «Hyperloop», винахід, яке сприятиме комутуючих між великими містами, в той же час значно скорочуючи час у дорозі. Ідеально стійкий до погодних умов і працює на відновлюваних джерелах енергії, Hyperloop буде рухати водіїв в капсулах через мережу труб низького тиску на швидкостях, що перевищують 700 миль на годину. Маск зазначив, що збірка Hyperloop може зайняти від семи до 10 років, і вона буде готова до використання.

Хоча він представив Hyperloop з заявами про те, що він буде більш безпечним, ніж літак або поїзд, з передбачуваною вартістю в 6 мільярдів доларів – приблизно однієї десятої від вартості залізничної системи, запланованої штатом Каліфорнія, – концепція Маск викликала скептицизм. Проте підприємець прагнув стимулювати розвиток цієї ідеї.

Після того, як він оголосив конкурс для команд, що представляють свої проекти для прототипу Hyperloop, в січні 2017 року на об’єкті SpaceX був проведений перший конкурс на Hyperloop.

AI і Neuralink

Маск зацікавився штучним інтелектом, ставши співголовою некомерційного OpenAI. Дослідницька компанія була заснована в кінці 2015 року зі заявленої місією розвитку цифрового інтелекту на благо людства.

У 2017 році також повідомлялося, що Маск підтримував підприємство під назвою Neuralink, яке має намір створити пристрої, які будуть впроваджені в людський мозок, і допомогти людям злитися з програмним забезпеченням. Він розповів про прогрес компанії під час обговорення в липні 2019 року, повідомивши, що її пристрої будуть складатися з мікроскопічного чіпа, який підключається через смартфон до смартфону.

Високошвидкісний поїзд

В кінці листопада 2017 року, після того, як мер Чикаго Рам Емануель запросив пропозиції по будівництву та експлуатації високошвидкісної залізничної лінії, яка доставить пасажирів з аеропорту О’Хара в центр Чикаго за 20 хвилин або менше, Маск написав в Twitter, що він олл- ін на конкуренція зі своєю нудною компанією. Він сказав, що концепція чиказької петлі буде відрізнятися від його Hyperloop, його відносно короткий шлях, який не потребує створення вакууму для усунення повітряного тертя.

Вогнемет

За повідомленнями, Маск також знайшов ринок для вогнеметів The Boring Company. Після оголошення про те, що в кінці січня 2018 року ці фірми надійдуть в продаж по 500 доларів за штуку, він заявив, що продав 10 000 з них протягом дня.

Елон Маск і Дональд Трамп

У грудні 2016 року Маск був призначений на Форум президента Трампа по стратегії і політики; У січні наступного року він приєднався до ініціативи Трампа по створенню робочих місць. Після обрання Трампа Маск виявив, що знаходиться на взаєморозуміння з новим президентом і його радниками, оскільки президент оголосив про плани продовжити масштабний розвиток інфраструктури.

Хоча іноді він розходився з суперечливими заходами президента, такими як пропонований заборона на іммігрантів з країн з мусульманською більшістю, Маск захищав свою причетність до нової адміністрації. «Мої цілі», – написав він на початку 2017 року, – «прискорити перехід світу до стійкої енергетики і допомогти людству стати многопланетной цивілізацією, наслідком чого стане створення сотень тисяч робочих місць і більш надихаюче майбутнє для всіх. “

1 червня, після того, як Трамп оголосив, що він виводить США з Паризького угоди про клімат, Маск пішов з посади консультанта.

Компанії Елона Маска