Командоформуючі вправи

Малі підприємства часто є швидко розвиваючим середовищем. Це означає, що вам потрібно, щоб ваша команда швидко працювала разом. Вправи на створення команди можуть допомогти, але є кілька важливих моментів, які слід враховувати:

Бюджет

Робота у вихідні дні буде коштувати вам грошей з точки зору втрати продуктивності плюс вартість самого заходу щодо формування команди. Гарне бухгалтерське програмне забезпечення буде підтримувати ваші рахунки в актуальному стані, томуви можете відразу побачити, що ви можете собі дозволити.

Вивчіть всі варіанти

Пейнтбол? Картинг? Будівництво дерев’яних мостів через річки? Запитайте своїх співробітників, яким варіантам вони можуть віддати перевагу, але будьте готові до багатьох різних відповідей.

Не забувайте прості речі

Щось настільки ж стримане, як надання напоїв і закусок в останню годину п’ятничного дня, могло б спрацювати. Не кожен хоче повзти через підріст в камуфляжному одязі.

Визнати цінність різноманітності

Додаткові навички можуть мати контрастні особистості. Наприклад (тільки в якості загального правила), продавці, як правило, екстраверти, а програмісти і розробники, як правило, більш інтроверти. Це відображає тип людини, залученого до кожної ролі, а також вимоги самої ролі.

Спроба «виправити» ці відмінності, щоб всі однакові, не спрацювала. Насправді це може мати неприємні наслідки. У кращому випадку ви будете дратувати своїх співробітників, в гіршому – порушувати законодавство про різноманіття і рівність.

Прийміть, що люди відрізняються від вас – може бути, що ви навіть дуже різні. Расові, статеві, сексуальні і особистісні відмінності не мають значення. Що дійсно важливо, так це те, наскільки хороші люди працюють.

Розширте свою команду за межі вашого бізнесу

Думайте за межами чотирьох стін вашого ділового приміщення. Ваша команда може бути більше, ніж люди, яких ви наймаєте безпосередньо.

Зробіть більшу частину ваших зовнішніх контактів:

 • Розмови по будь-якому питанню від організаційної психології до технічних питань можуть допомогти інформувати вашу команду і поліпшити їх навички
 • Поділитися ідеями розвитку з клієнтами і ключовими діловими партнерами
 • Якщо ви готуєтеся до великих інвестицій, переконайтеся, що ваші клієнти і ділові партнери готові до цього. Залучіть свій персонал в ці обговорення
 • Запросіть клієнтів і ключових партнерів на зустрічі персоналу
 • Дайте їм можливість залишити відгук і відповісти на питання вашої команди. Робіть це обережно, щоб не розголошувати конфіденційну ділову інформацію.

Знайдіть тренера для команди

Подумайте про використання послуг когось, хто може надати зворотний зв’язок в режимі реального часу про те, як ваша команда працює разом.

Отримання зовнішнього погляду також може допомогти запобігти «груповому мисленню», коли співробітники стають пригніченими і не бажають кидати виклик нормам вашого бізнесу. Нехай ваші співробітники завжди думають позитивно і творчо.

Нехай ваша команда знає, що ви цінуєте їх

Це важливо і досить просто. Вам просто потрібно поцікавитися у ваших співробітників.

 • Покажіть їм, що ви дбаєте
 • Дізнайтеся про такі речі, як їх сім’я, особисте життя або хобі.
 • Фокус на особистісному зростанні
 • Подумайте про поліпшення навичок ваших співробітників і навичок управління. Знайте їх кар’єрні цілі і допоможіть їм туди дістатися.
 • Інвестуйте в своїх співробітників
 • Дайте їм підтримку і інструменти, необхідні для успіху. Це може включати такі речі, як здорова робоче середовище, що підтримує команда або відповідне програмне забезпечення або технічне обладнання.

Святкуйте маленькі перемоги!

 • Заохочуйте кожен успіх, яким би маленьким він не здавався. Створений гуд-вілл окупить вас багато разів.
 • Будьте позитивними
 • Не втрачайте холоднокровність і не втрачайте контроль, оскільки це створить погане враження і вплине на моральний дух.

Виявити проблеми на ранній стадії

У вас можуть бути люди, які мають (або викликають) проблеми у вашій організації. Причини цього можуть включати проблеми з їх сімейним життям, фінансові проблеми або інші особисті труднощі.

У цій ситуації ви повинні діяти обережно і дотримуватися всі місцеві закони, особливо ті, які стосуються права на приватне життя і права на роботу. При необхідності зверніться за професійною консультацією.

Іноді люди просто не вписуються в вашу культуру, тому знову-таки важливо зробити правильний вибір співробітника. Звільнення повинно бути останнім засобом, якщо ви спробували будь-який інший варіант, включаючи сторонні посередницькі послуги і усні і письмові попередження. Обов’язково дотримуйтесь місцевим законодавством, якщо ви змушені використовувати цей варіант.

Зрозуміти негативну динаміку команди

Є й інші чинники, які можуть перешкодити команді стати успішною. Вони включають:

 • Небажання змінюватися
 • Нездатність працювати разом
 • Зазвичай через особисті зіткнень. Вирішення цих проблем є однією з найскладніших завдань для менеджменту
 • Занадто багато індивідуальних проектів

Люди, які люблять процвітати, будуть відчувати себе невмотивованими, якщо їм доведеться широко розповсюджувати свої здібності.

Занадто багато індивідуального визнання

Якщо ви віддасте перевагу деяким членам команди більше, ніж іншим, це викличе обурення.

 • Конкуруючі порядку денного
 • Якщо консенсусу не вистачає, продуктивність знизиться.

Спадна розмова і мікро-управління

Сказати «роби так, роби так» зазвичай менш ефективно, ніж ставити мету і дозволити команді досягти її самостійно.

Пам’ятайте про можливість виникнення цих проблем і робіть все можливе, щоб їм запобігти.

Використовуйте свої навички людини, щоб побудувати свою команду

Щоб ваша команда процвітала, ви повинні бути доступними, доброзичливими, авторитетними і відповідальними. Іншими словами, хороший менеджер і лідер.

Вам може знадобитися навчання, щоб допомогти вам стати кращим менеджером, і в цьому немає нічого ганебного. Управління бізнесом – це процес навчання, і ви, як і ваші співробітники, можете вчитися і вдосконалюватися.

Зрештою, чим краще ви керуєте людьми, тим краще буде працювати ваша команда, і тим швидше буде рости ваш бізнес.

Командоформуючі вправи