Кар’єра або сім’я: що важливіше для жінки? Чи можна це поєднати?

Говорячи про тему бізнесу дуже складно не зачепити питання, якt протягом багатьох років залишається спірним буквально для всіх. Це питання стосується того, чи доречно жінці будувати кар’єру і вибирати в першу чергу її, а не сім’ю. А також того, чи можна поєднати і те, й інше, якщо вже дуже є бажання і до другого, і до першого.

Відмінності між жінкою і чоловіком в цьому аспекті по суті немає ніякої, адже жінка, будучи досить таки вільною особистістю, може і сама вибирати що для неї важливіше і що стоїть на першому місці. Але якось вже сильно сприйнятливі до чужої думки жінки, вважають, що на це вони вибору майже не мають, адже перше в будь-якому випадку – це створення сім’ї, а кар’єру повинні будувати чоловіки.

Але ж є жінки, які відмінно справляються і з тим, і з іншим. Ні, вони не унікуми, а просто правильно розставили пріоритети і завдяки цьому всьому змогли ці дві складові поєднати. Є кілька таких як би завчених фраз і розстановок пріоритетів. Так, наприклад, американський варіант, який все більше впроваджується і в наше життя.

Це варіант такий: спочатку кар’єра – потім сім’я. Так буває часто через те, що багато жінок залишаються одиначками і їм просто потрібно добре заробляти, щоб прогодувати і одягнути не тільки себе, але і своїх дітей. Тому багато хто про всяк випадок спочатку реалізовує себе в сфері кар’єри, а потім вже поступово переходить до аспекту «сім’я». І якщо виявиться, що сім’я в результаті буде повноцінною – це буде ще краще, адже жінка зможе бути хоч трохи самостійної в шлюбі і не просити у свого чоловіка гроші на всякі дрібниці, типу косметики і косметичних процедур, а також зможе вносити непогану лепту в сімейний бюджет.

Начебто все непогано, але от часто буває, що такі дами перетворюються в кар’єристок і не думають уже й зовсім про аспект «сім’я». Ближче до 40 років вони зрозуміють, що робота їх не буде чекати ввечері за вечерею і не буде гріти так, як гріють рідні. Тому тут важлива міра.

Далі другий варіант: спочатку сім’я – потім кар’єра. Повністю протилежний першому варіанту. Спочатку потрібно створити сім’ю, народити дітей, поставити їх на ноги і потім починати будувати кар’єру, але й тут є підводні камені. Адже, чим старше стаєш, тим менше бажання десь креативити. Є, звичайно, одиниці, які від цього в захваті, але ось погодьтеся, що багато матусь і домогосподарок просто звикають до того способу життя, який вже є і не хочуть нічого змінювати. Правда ж?

І, звичайно ж, третій варіант і він навіть мені подобається найбільше. Це «золота середина» за своєю суттю. Той варіант, коли намагаються, і в багатьох випадках це виходить, поєднати сім’ю і кар’єру. На прикладі успішних зірок і просто тих людей, які вас оточують і у вашому особистому житті ми можемо говорити про те, що поєднувати одне й інше все таки можливо.

Вам потрібно знати, як розподілити час на роботу і на сім’ю. На роботі працюйте і не приносьте додому те, що не встигли зробити, а вдома займайтеся дітьми і чоловіком, але не переносьте сімейні проблеми і негаразди на роботу. Не спорю, спочатку це дуже складно, але коли ви увійдете в смаку так би мовити це буде виходити якось само собою, без особливих на це зусиль.

Вам почне подобатися ваш такий режим, хоч іноді може і дуже напружений і місцями погано сумісний. Але все ж ви будете знати, що потрібно вам робити сьогодні, завтра і так далі. Ви не будете день у день сумувати, що за вами тільки прибирання, готування їжі тощо. Формуйте своє життя самі, це в першу чергу залежить від вашої сили волі, характеру і вміння знайти точку «стоп», яка і буде вам нагадувати про те, що у вас є сім’я або ж при сильному перемиканні на сім’ю, що у вас є ваша робота. Нехай сім’я будепевним натхненням на роботу, а робота, звичайно ж, натхненням на сім’ю.

Кар’єра або сім’я: що важливіше для жінки? Чи можна це поєднати?