Кавовий бізнес: ідеї та поради для початку роботи

Всім відомо, що кава зараз – найпопулярніший напій у всьому світі. Якщо раніше ми задовольнялися кавою найчастіше вдома, то зараз ми практично щодня купуємо її по дорозі на роботу, під час обіду або прогулянки. Можливо, ви помітили, що практично на кожній вулиці, в кожному торговому центрі присутні точки з виробництвом кави на винос.

Маркетинговими дослідженнями за останні п’ять років доведено, що популярність кави значно зросла. Так чому б не організувати бізнес, пов’язаний з улюбленим всіма напоєм?

У сьогоднішній статті ми надамо вашій увазі ряд ідей для початку вашого кавового бізнесу.

Поради для початку кавового бізнесу

Перш, ніж почати будь-який з видів кавового бізнесу вам потрібно:

• проаналізувати і вивчити кавову індустрію свого міста або ж міста, в якому ви збираєтеся відкрити свою справу;

• визначити бюджет майбутнього кавового бізнесу;

• вирішити, чим саме ви хочете займатися;

• знайти надійних та вигідних постачальників кави, а також інших товарів і пристосувань;

• придумати «родзинку» свого бізнесу;

• розробити рекламну стратегію;

• розробити меню та цінову політику;

• працювати на якість, а не на кількість.

«Кава на винос»

Тепер давайте розглянемо кілька варіантів кавового бізнесу. Почнемо, мабуть, з самого популярного – «Кава на винос». Згідно з цим пунктом ви можете відкрити свій вуличний ларьок або ж точку в будь-якому магазині або торговому центрі.

Тут багато зіграє місце розміщення вашої кавової точки. Найбільш прибутковими будуть самі людні місця – центральні вулиці, великі торгові центри, міські бізнес-центри, вокзали, парки і т.д.

Практика показує, що ці злачні місця також мають величезну конкуренцію. Саме тому, відкриваючи свою точку в людному місці, обов’язково подбайте про свою рекламу, унікальність і обов’язково про якість продаваних напоїв. Якщо ваша продукція буде краще, ніж у конкурентів – вам ніхто не страшний.

У реалізації бізнес-плану «Кава на винос» вам буде потрібна оренда площі, закупівля всіх необхідних пристосувань і, звичайно ж, наймання продавця. Окупається даний бізнес в середньому за 8-12 місяців.

«Кавові автомати»

Кавові автомати здавна дуже популярні. Пішла ця тенденція з західних країн і дуже швидко вкоренилася і у нас. У чому плюс бізнесу на кавових автоматах – так це в їх автономній роботі, відсутності продавця, якому потрібно платити зарплату і їх універсальності, адже для розміщення кавового автомата не буде потрібно багато місця.

«Кава на колесах»

Ця ідея давно користується попитом в західних країнах, у нашому регіоні вона поки слабо розвинена. У чому суть «Кави на колесах»? Все дуже просто: ви обладнуєте свій автомобіль під мобільну кав’ярню і розвозите улюблений напій по всьому місту.

Це, мабуть, безпрограшний варіант в кавовому бізнесі, адже ви не прив’язані до місця і не платите орендну плату за торгову точку. Також плюс в тому, що за один день ви можете продавати каву в декількох точках міста, отримуючи при цьому додатковий прибуток.

А ось при проведенні різних міських заходів, ви взагалі будете богом. Адже можете припаркувати свій автомобіль в будь-якому зручному місці та реалізувати торгівлю ароматним напоєм.

Єдине, над чим потрібно буде попрацювати, організовуючи бізнес-ідею «Кава на колесах», так це автомобіль. Не всі марки автомобілів однаково підійдуть для початку бізнесу, потрібно вибирати містку модель, наприклад міні-вен або мікроавтобус.

Також в автомобілі потрібно забезпечити:

• постійне електро- і водопостачання;

• закупити спеціальне компактне обладнання для приготування кави;

• зробити відповідний дизайн всередині автомобіля;

• оформити зовнішній вигляд автомобіля «Кави на колесах».

Удачі у Ваших починаннях!

Кавовий бізнес: ідеї та поради для початку роботи