Джек Уелч та його історія бізнеса

Дізнайтеся про нього більше

Якщо ви шукаєте натхнення для просування в своїй кар’єрі або для того, щоб стати успішним підприємцем, тоді не дивіться далі успішного життя Джека Уелча. Уелч народився в Пібоді, штат Массачусетс, в 1935 році. Він є колишнім головою і головним виконавчим директором General Electric – американського багатонаціонального конгломерату. Уелч допоміг збільшити вартість GE на 4000% – це, щонайменше, неймовірний подвиг, і за це він отримав вихідну допомогу в розмірі понад 400 мільйонів доларів після виходу на пенсію – найбільший зареєстрований вихідний посібник в історії.

Ось ще про неймовірну кар’єру і успішне життя Джека Уелча!

Протягом десятиліть або навіть століть лише кілька людей зробили вплив на світ, який принесе користь майбутнім поколінням. Джек Уелч – один із них. Дженерал Електрик – американський багатонаціональний конгломерат, який полегшує життя людям в Сполучених Штатах і в усьому світі більш ніж одним способом, і якби був тільки один чоловік, щоб подякувати за це, то Джек Уелч був би цією людиною.

Шлях до успіху відносно простий

Навіть якщо у них не так багато варіантів, успішні люди не сидять склавши руки. Замість цього вони роблять те, що має для них сенс. Вони намагаються, і якщо вони зазнають невдачі, вони піднімають себе і переходять до наступної доступної опції. Що б не трапилося, вони не зупиняються, і це не тимчасове рішення, а життєвий вибір, який вони роблять. Успішні люди не застряють в грязі і не звинувачують інших в тому, що вони їх туди доставили. Замість цього вони шукають вихід, а не знаходять цапів-відбувайлів для своєї ситуації. Це повідомлення, яке кожен, хто працював з Джеком Уелш – в Дженерал Електрик або де-небудь ще, отримав гучне і чітке уявлення. За свою кар’єру Уелч надихнув багатьох людей здійснити свої мрії та прагнення, і найприємніше, що він жив так, як велів людям.

Юність і освіта Джека Уелча

Інженер-хімік і один з найуспішніших бізнесменів в історії, Джек Уелш народився в бідності. Батько Уелча був провідником залізниці, і він провів більшу частину середньої і старшої школи, працюючи в синіх комірцях, в тому числі в якості оператора бурового верстата, гольфіста, продавця взуття та доставщика газет.

Хоча він працював на декількох роботах, щоб звести кінці з кінцями, Уелч ніколи не відволікався від навчання і добре вчився в середній і старшій школі. Його важка робота принесла дивіденди, коли він був прийнятий в Массачусетський університет Амхерста в кінці його старшого курсу. У 1957 році Джек Уелч закінчив університет зі ступенем бакалавра наук в області хімічного машинобудування. Після закінчення університету Уелч отримав вищу освіту, а в 1960 році він отримав ступінь магістра і доктора наук в області хімічного машинобудування в Університеті Іллінойсу в Урбані Шампейн.

Роки в General Electric

40-річну співпрацю Уелча з GE почалося в 1960 році, коли він приєднався до відділу «пластмас» в якості інженера-хіміка. Річна зарплата Велша в той час становила 10 500 доларів. Протягом наступного десятиліття Джек Уелч продовжував дивувати керівників C-Suite, завойовуючи їхню повагу і захоплення, і це призвело до того, що він був призначений наймолодшим віце-президентом в історії GE в 1972 році. Сім років по тому, в 1979 році, він був підвищений на посаді на посаду віце-голови, а в 1981 році він став восьмим головою і головним виконавчим директором General Electric.

Під керівництвом Велша GE домоглася величезного зростання, і вартість компанії зросла на 4000% за час перебування Уелча. В якості голови та генерального директора компанії Уелч забезпечив, щоб GE перетворила кожну можливість в успіх в бізнесі. Джек Уелч вірив в децентралізацію організацій, і саме тому він дав менеджерам повну свободу приймати рішення, які приводили до швидкого зростання і збільшення прибутку.

Під керівництвом Джека Уелча Дженерал Електрик придбала нові підприємства, спростила свою діяльність і забезпечила, щоб кожен бізнес під прапором компанії був одним з кращих. Доходи GE в 1980 році, за рік до того, як Джек Уелч став головою і головним виконавчим директором компанії, склали трохи більше 25 мільярдів доларів. У 2000 році, за рік до відходу Уелча з компанії, виручка General Electric склала 130 мільярдів доларів. Крім того, Джек Уелч допоміг збільшити ринкову вартість компанії з усього 14 мільярдів доларів до більш ніж 400 мільярдів доларів, зробивши GE найбільшої і найціннішою компанією в світі.

Life Post GE

Після відходу з General Electric Джек Уелч отримав вихідну допомогу в розмірі понад 400 мільйонів доларів, що є найбільшим вихідною допомогою в історії. Однак Уелч не сидів удома після отримання цього величезного вихідної допомоги. Замість цього він почав надавати консультаційні послуги організаціям і генеральним директорам, включаючи роботу в якості радника Баррі Діллера – виконавчого директора IAC, і Clayton, Dubilier & Rice – приватної акціонерної компанії. У 2005 році Уелч став співавтором книги про управління, яке зайняло перше місце в списку бестселерів Wall Street Journal і з’явилося в списку бестселерів в Нью-Йорку.

Джек Уелч та його історія бізнеса