Вправи, які допоможуть поліпшити пам’ять

Не тільки бізнесмен, але й кожна ділова та не тільки ділова людина має безліч завдань, які потрібно вирішувати не тільки правильно, але і в певний термін. Ви ж самі зі свого досвіду знаєте, скільки всього потрібно тримати в голові. Наприклад, всі дати народження близьких, щоб не забути і зробити приємне – привітати. І крім цьогоїдосить таки нескладного завдання, багато чого більш складного потрібно пам’ятати. Ясна річ, що мізки дуже сильно напружуються і щось мимоволі починає пропадати з нашої пам’яті. Як ви вважаєте, чи можна натренувати пам’ять і якщо можна, то як? Я впевнена, що це зробити безумовно можна, а як саме я вам зараз і розповім.

Таких способів тренування пам’яті дуже багато і вони розробляються не тільки медиками, а й креативними вченими і навіть психологами. Я вам розповім про декілька способів, а ви вже спробуйте їх на собі. Тільки після цієї перевірки ви зможете для себе зрозуміти що є більш ефективним, адже все це досить таки індивідуально. До того ж, ці способи можете чергувати, і від них у такому випадку ефекту буде більше.

Перша вправа – повернення уваги. Для цього вам потрібно розслабитися, а потім вибрати якийсь предмет, на якому ви і будете концентрувати свою увагу. Якщо ви вибрали предмет не дуже великий, то його краще взяти в руку. Щоб правильно виконати першу вправу вам потрібно акцентувати увагу на дрібних деталях. Постарайтеся повністю відключити свій мозок, щоб не відволікатися на сторонні звуки і думки. Якщо почнете розуміти, що ваша увага розсіюється і ви знову сприймаєте багато інформації одночасно, то поверніться в початкову точку і спробуйте знову абстрагуватися від світу. До того ж, якщо ви займаєтеся йогою, то це вам буде зробити легко. Вправу виконуйте не більше і не менше 10 хвилин.

Друга вправа вже продовжує першу. Вам далі потрібно працювати з предметом. Якщо перший вам приївся, то використовуйте якийсь інший. Вимкніть знову свій мозок від усіх справ і спробуйте візуалізувати той предмет, який ви побачили. Але постарайтеся надати йому більше яскравості і незвичайності. Повторюйте до тих пір, поки не згадаєте все в деталях. Але і перенапружуватися не потрібно. Якщо не вдалося виконати цю вправу цілком за 10 хвилин, то вам вона не підходить.

Наступна вправа має назву «Елементи одного цілого». Для виконання цієї вправи вам потрібно вибрати певну картинку. Але важливо, щоб вам було приємно дивитися на неї, по-перше, а по-друге, вам важливо вибрати картинку з насиченими кольорами. Розгляньте гарненько цю картинку цілком, а потім акцентуйте увагу тільки на її частинах. Після декількох хвилин спробуйте відновити цілісність цієї картинки у себе в розумі, а потім вже і зрівняти з тим, що було в початку і що змогли пригадати ви. Повторюйте вправу кілька разів, щоб запам’ятати все більше і більше деталей.

Передостання вправа – складні орнаменти. Набагато легше після цієї вправи буде запам’ятовувати щось легке, пробачте за тавтологію. Для виконання такої вправи дуже добре підійде розглядання мармуру або малахіту. Це дуже складно освоїти відразу, але якщо це у вас вийде, то ваша пам’ять покращиться в рази.

І остання вправа для поліпшення пам’яті має назву «Вуличні звуки». Ось багато хто говорить, що вони, як Юлій Цезар, можуть робити кілька справ одночасно. Вся справа в тому, що люди вміють концентрувати свою увагу на щось більш головному. Так, якщо ви йдете по вулиці, то всі звуки, які там присутні, змішуються. Вам потрібно сконцентрувати увагу на чомусь, що цікаве вам і в це вслухатися, а інші звуки відкинути. Коли дійдете до самого будинку, то спробуйте відтворити в пам’яті те, що почули. Це теж з першого разу не виходить, але ви вже почнете покращувати свою пам’ять.

Вправи, які допоможуть поліпшити пам’ять