Винаходи, які змогли змінити світ

Наш сучасний світ вже і зовсім оповитий усіма дуже цікавими технологіями. Якщо ви згадаєте, який був наш світ хоча б років 20 тому, то зрозумієте, що багато чого нового з’явилося і все вдосконалилося. І навіть зараз важко уявити, що без цих винаходів наше життя було цілком нормальним і навіть більш веселим.

Перший винахід, який змінив життя всього світу – ракетний двигун. Він був створений ще в 1926 році. Так один викладач фізики Роберт Годард поглиблено займався наукою і більшу частину своїх досліджень він присвячував вивченню пального ракетного палива. Фізик був упевнений в тому, що людству ще це стане корисним і люди нарешті зможуть дізнатися про те, як же функціонують інші планети. Так перша ракета, створена цим фізиком, змогла піднятися лише на шість або сім метрів від землі. Проте це стало початком глобального освоєння космосу.

Наступний винахід – це телебачення. Оце так! Зараз багато хто здивувався, адже ми настільки до нього звикли, що думаємо, що це існувало абсолютно завжди. Але телебачення з’явилося через рік після ракетного двигуна – в 1927 році. 15-річний хлопчик Філо Тейлор Фарнсуорт і почав йти до такого прекрасного винаходу. Саме він показав, що можна електронно і навіть на відстані подавати зображення. І тільки в свої 22 роки винахідник зміг показати все, що задумав. Це і стало так званим початком виникнення телебачення. Філо мав ще багато інших винаходів, але саме це увійшло дуже чітко в історію, адже зараз ми цим дуже активно користуємося.

Далі цікавіше і допитливіше. Цей винахід вже точно припаде до душі творчих і креативних особистостей. Так в 1948 році з’явилися довгограючі пластинки. За це спасибі ми повинні сказати простому інженеру Пітеру Голдмарку. Чому простий інженер придумав такий винахід? А просто тому, що сам дуже любив слухати музику в свій вільний час. Одне, що не подобалося цьому інженеру – це те, що записи на цих пластинках були дуже короткими і проміжними. Тому він створив свої власні, які мали швидкість 33 обороти в хвилину. Саме цей винахід простого інженера зіграв велику роль в індустрії музики, адже в ті роки це було єдиним варіантом випуску різноманітних музичних продуктів.

Кардиостимулятор. Як же він потрібен. Ця річ врятувала майже що мільйони життів. Створено було цей винахід чисто випадково ще в 1958 році. Інженер Вілсон Грейтбатч створював транзистор, який допоміг би записувати звуки самого серця. Але по чистій випадковості він неправильно встромив резистор і помітив, що ритм і звук цього пристрою цілком відповідає ритму серця. Тоді інженер зробив висновки, що цей пристрій якраз і допоможе контролювати роботу серця людини і зовсім не є непотрібним винаходом і марною тратою часу. Ось бачите, як одна людина може врятувати мільйони життів?!

Модем, який був популярний в 2000 роках і раніше, і, про який багато хто вже встиг забути, був створений в 1979 році. Без модему не було б інтернету і вже бачимо, що цей винахід був теж дуже важливим для суспільства, з огляду на те, що безліч зараз заробляє за допомогою інтернету.

І останній винахід, про який ще хочеться вам розповісти – це wi-fi. Як ми вже вище говорили, про модем вже давно й забули і в 1996 році був винайдений wi-fi. До нас цей винахід дійшов значно пізніше, але тим не менше завдяки Джону О’Салівану ми маємо бездротовий інтернет. Тепер ми можемо не тільки спілкуватися один з одним на великій відстані, але і будувати свій бізнес так, щоб він був поширений в усьому світі або хоча б в одній країні.

Ці винаходи і є так званими ідеями для бізнесу, але бачимо, що вони принесли велику користь і для людства, а не тільки для самих винахідників, за що ми їм зараз і вдячні.

Винаходи, які змогли змінити світ