Бухгалтерський облік і найпоширеніші помилки в ньому

Мої дорогі читачі, вітаю вас! На сайті про бізнес потрібно обов’язково говорити і про тих, хто підраховує гроші у вашій компанії. Звичайно, мова піде про бухгалтерів. А якщо бути більш точним, то поговоримо про те, які є найпоширеніші помилки e бухгалтерському обліку. Кожен з вас знає, що наявність штрафів за невірно наданий звіт ніяк не характеризує вас, як поганого роботодавця. Це більше характеризує про те, що на місце бухгалтера ви взяли не дуже досвідчену людину.

І якщо справа тільки в досвіді, то кілька штрафів навчать працівника все ж хорошої роботи. А ось якщо вже мова йде про просте незнання і лінтяйство щось зробити до пуття, то можете сміливо думати про заміну такого працівника. Тим не менш, навіть самі керівники деяких компаній не сильні в бухгалтерських звітах і деякі помилки й зовсім не помічають. Поміченим стає тільки те, що з якихось причин починаються проблеми в бізнесі. При чому, немає різниці великий він, середній чи малий. І ось надаю вам список найпоширеніших бухгалтерських помилок.

Відрахування ПДВ. Якщо хто не знає, то ПДВ – це податок. І можна подумати, що ж тут може бути помилкою. Але пам’ятайте, що завжди повинен йти облік з приводу імпорту послуг постачальника, а також оренда нерухомого майна у державної влади. Ще часто пропускають проблеми, які пов’язані з роботами по агентських договорах.

Порушення порядку ПДФО. Це відносимо теж до частих помилок, оскільки часто такі виплати здійснюються після виплати дивідендів. А по факту все повинно бути в точності до навпаки.

– Наступна помилка теж досить цікава. Це діяльність, яка просто не передбачена КВЕД. Помилкою тут є те, що часто компанії починають якийсь новий рід або вид діяльності, не задекларувавши його попередньо. Це все виправляється, звичайно. Але чому ж не зробити все з толком з самого початку?! Приховувати цей факт теж довго не вийде, адже податкова все знайде.

– Ще однією розповсюдженою помилкою в бухгалтерському звіті є порушення касової звітності. Це, можна сказати, що досить таки стандартна помилка. І найчастіше вона зустрічається на малих підприємствах. Це більше пов’язано з тим, що персонал забуває час від часу хоча б заповнювати касові документи. Таке можна вважати маленькою і незначною помилкою спочатку. Якщо ви просто забули це зробити один день, то є ймовірність, що ви згадаєте що і куди витратилось. Але якщо це вже відбувається стабільно, то можна і зарплати позбутися, а потім і роботи зовсім. Кому це потрібно?!

– Наступна помилка вже пов’язана з однією з тих, які ми вказували вище. І це неправильний облік витрат. Потрібно чітко розписувати собівартість кожної продукції ще по приходу товару, щоб потім не було ніяких казусів у момент продажу тієї самої продукції. Це теж спочатку здається зовсім маленькою-маленькою помилкою. Але, знову ж повторимося. Якщо робити таку помилку регулярно, то вона вже стане явною проблемою.

– Продовжуємо говорити про помилки. І можемо назвати ще таку: неправильне розпорядження термінами авансових звітів. Так, безсумнівно, кожна компанія сама вправі вирішувати, в яких числах виплачувати аванс. Але багато хто забуває подавати звіти про такі витрати. Згідно із законом це потрібно зробити протягом трьох робочих днів після виплати авансової суми.

– І останні дві проблеми об’єднаємо. Це відвантаження товару, якого вже немає на складі. А точніше кажучи, це та помилка, коли ви оформляєте товар заднім числом. А також друга і, напевно, найбільш груба помилка – це оплата податків при арештованих рахунках. У подробиці вдаватися не будемо, адже тут все і так сказано.

Бухгалтерський облік і найпоширеніші помилки в ньому