Нафта на світових ринках подешевшала на тлі уповільнення економіки Китаю. Вранці 9 червня ф’ючерси на нафту Brent зменшилися на 18 центів (0,27%) і досягли позначки 66,29 долара за барель, тоді як вартість нафти WTI впала на 15 центів (0,23%) — до 64,43 долара за барель.
Про це розповідає Finway
Фактори впливу на ціни на нафту
Основним чинником здешевлення сировини стало зниження темпів зростання економіки Китаю. У травні експорт із Китаю зріс найповільнішими темпами за останні три місяці, що пояснюється запровадженими США митами. Водночас відпускні ціни на китайських заводах знизилися до найнижчого рівня за останні два роки, що негативно позначилося не лише на самій китайській економіці, а й на світових ринках.
Додатково імпорт сирої нафти до Китаю у травні зменшився до мінімального за чотири місяці добового обсягу. Це було зумовлено проведенням масштабного планового технічного обслуговування на нафтопереробних підприємствах країни.
Збереження позитивної динаміки попри здешевлення
Попри тимчасове падіння цін, котирування нафти зберегли значну частину приросту, отриманого протягом попереднього тижня. Основною причиною цього стало те, що інвестори уважно стежили за перебігом торговельних переговорів між США та Китаєм, сподіваючись на поліпшення економічних перспектив та підвищення попиту на нафту.
“Перспектива угоди між Китаєм і США може підтримати економічне зростання і збільшити попит на нафту. І вона переважила побоювання з приводу збільшення поставок від ОПЕК+ (об’єднання країн-членів Організації країн-експортерів нафти і нафтовидобувних країн, які не входять, але співпрацюють з нею. – Ред.)”, – розповіли аналітики.