Падіння цін на нафту, викликане торгівельною політикою президента США Дональда Трампа, почало негативно впливати на військовий бюджет російського диктатора путіна. За даними Financial Times, це може призвести до значного зменшення доходів бюджету російської федерації, приблизно на 1 трлн рублів (2,5%) нижче запланованих показників на цей рік, якщо ціни на сиру нафту залишаться на поточному рівні.
Про це розповідає Finway
За прогнозами, така ситуація може сповільнити зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) росії на 0,5%. Відсутність необхідних фінансових ресурсів змусить Кремль вжити заходів, таких як збільшення запозичень, скорочення витрат на соціальні програми або використання резервів.
Стан ринку нафти та інвестиційна ситуація в росії
Середня ціна на російську нафту марки Urals знизилася до приблизно $50 за барель, що є найнижчим показником за останні два роки. Відзначимо, що у бюджеті росії закладена планова ціна в $69,70 за барель.
Крім того, дані Центробанку росії свідчать про те, що після початку повномасштабної війни обсяг прямих іноземних інвестицій у реальний сектор економіки впав на 57%, до $216 млрд. Це найнижчий показник з 2009 року. У перший рік агресії росія втратила $138 млрд зовнішніх вкладень, у 2023 році – ще $80 млрд, а минулого року – $63 млрд. Загалом це становить понад 50% річного бюджету росії, котрий склав 41 трлн рублів.