Міжнародні дослідники презентували інноваційний пристрій, який здатен повернути мовні можливості пацієнтам, які втратили здатність спілкуватися після інсульту. Цей проривний гаджет, що отримав назву «розумне горло», оснащений спеціальними графеновими датчиками для виявлення фізичних сигналів, які передаються моделі на основі штучного інтелекту для генерації зрозумілих речень.
Про це розповідає Finway
Пристрій має форму чокера і розпізнає тиху або беззвучну мову, а також емоційний відтінок висловлювань. Це стає можливим завдяки інтегрованій у гаджет великій мовній моделі (LLM), що перекладає невиразні слова у зв’язні речення без затримок, підкреслюючи контекст для кращого розуміння співрозмовників.
Ефективність та перспективи розробки
Згідно з результатами лабораторних досліджень, пристрій демонструє високий рівень точності — коефіцієнт помилок у словах під час тестувань не перевищував 4,2%, а під час озвучування речень цей показник знизився до 2,9%. Це свідчить про значний прогрес у порівнянні з теперішніми технологіями.
Гаджет оснащений модулем бездротового зв’язку і може працювати до одного світлового дня без підзарядки. Наразі розробники зосереджують зусилля на тому, щоб зробити пристрій компактнішим та зручнішим для користувачів. Вони впевнені, що «розумне горло» може стати у пригоді не лише пацієнтам з наслідками інсульту, але й тим, хто має аналогічні проблеми через інші захворювання.
«Система генерує персоналізовані, контекстуально відповідні речення, які точно відображають передбачуваний сенс мовлення пацієнтів», — ідеться у звіті.