Державна ініціатива підтримки українських виробників «Національний кешбек» несподівано призупинила стрімке зростання виплат. За підсумками квітня 2025 року українцям було перераховано 445 млн грн, що лише на 2 млн грн (або 0,45%) більше, ніж у березні. До цього виплати щомісяця відчутно збільшувалися.
Про це розповідає Finway
Динаміка виплат та кількість учасників
Згідно з інформацією Міністерства економіки, у червні програмою скористалися понад 3,4 млн громадян, причому кількість учасників за місяць зросла приблизно на 100 тис. осіб. Середній розмір виплати склав менше ніж 134 грн на одного учасника.
«Загалом за весь період існування програми, починаючи з вересня 2024 року, держава вже виплатила понад 2,4 млрд грн кешбеку — кошти можуть отримати ті, хто накопичив понад 2 грн кешбеку та активував картку для виплат “Національний кешбек” у застосунку Дія».
Починаючи з вересня 2024 року, виплати зростали майже у 12 разів:
- вересень — 37,2 млн грн;
- жовтень — 119,2 млн грн;
- листопад — 232 млн грн;
- грудень і січень — 714 млн грн;
- лютий — 384 млн грн;
- березень — 443 млн грн;
- квітень — 445 млн грн.
Як взяти участь у програмі «Національний кешбек»
Участь у програмі можуть взяти всі громадяни, які мають рахунок у банках-партнерах (понад 20 установ). Для цього необхідно:
- подати заявку через сайт або застосунок банку;
- вказати картки, з яких здійснюються покупки, та надати дозвіл на передачу інформації про транзакції;
- відкрити фізичну або віртуальну картку «Національного кешбеку» й активувати її;
- у застосунку Дія перейти у вкладку «Сервіси» та обрати картку банку для отримання виплат.
На вибрану картку зараховується 10% від вартості товарів українського виробництва, які внесені до переліку програми. Щоб перевірити, чи підпадає покупка під кешбек, слід відсканувати штрихкод товару через сканер у розділі «Національний кешбек» застосунку Дія.
Отримані кошти можна використати до кінця 2025 року на оплату комунальних послуг, придбання ліків та книжок, зареєстрованих у програмі, оплату мобільного зв’язку або на благодійність та донати на ЗСУ.
