Первинний ринок нерухомості в Україні демонструє явні ознаки відновлення. За результатами першого кварталу 2025 року в країні було здано в експлуатацію майже 28,5 тисячі нових квартир, що на 3 тисячі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Аналітики прогнозують, що вже влітку ціни на новобудови можуть зрости на 10–15%, особливо у великих містах, де попит продовжує зростати.
Про це розповідає Finway
Активність у регіонах і динаміка будівництва
Згідно зі статистикою Держстату, з січня по березень 2025 року в Україні побудовано та введено в експлуатацію 28 432 нових квартир, що на 12% перевищує показник першого кварталу 2024 року. Значну частку цього обсягу — близько третини — складають приватні будинки.
Найбільші темпи зростання демонструє Київська область (без урахування столиці), де здано 5 472 об’єкти житла, серед яких 2 033 — приватні будинки, а 3 439 — квартири та таунхауси. Сам Київ посів друге місце з 4 076 новими квартирами, а Одеська область показала дворазове зростання обсягу нового житла порівняно з минулим роком — 3 488 квартир.
Вартість житла та особливості цінової політики
За даними аналітиків, зростання обсягів супроводжується і підвищенням вартості квадратного метра. Найдорожчими залишаються новобудови у Львові (1 380 доларів за квадратний метр), Києві (1 260 доларів), а також в Ужгороді та Одесі (по 1 130 доларів). Особливо помітно подорожчала нерухомість в Одесі — ціна зросла на 19% лише за останні шість місяців.
Водночас у прифронтових містах ціни залишаються найбільш доступними: у Запоріжжі квадратний метр коштує 610 доларів, у Сумах — 620, у Харкові — 670. Зниження ціни в цих містах пояснюється підвищеними безпековими ризиками та близькістю до лінії фронту, які впливають на інвестиційну привабливість.
“Ринок демонструє ознаки активізації, адже відновлюється довіра до інвестування в житло, зростає попит, зокрема й завдяки державній програмі єОселя. За словами керуючого партнера групи DIM Олександра Насіковського, у 2025 році слід очікувати зростання вартості квадратного метра на 10-15% залежно від класу житла”.
Частина девелоперів наразі утримується від стрімкого підвищення цін, вважаючи, що ринок ще не готовий до нового цінового стрибка. Вони планують переглядати цінову політику лише після ще більшого посилення попиту.