Новини криптовалют: Bitcoin, Ethereum та ринок України

by Скорик Юлія
SEC

Редакція Incrypted підготувала черговий огляд найважливіших подій у світі криптовалют цього тижня. Детально розповідаємо про динаміку цін на біткоїн та Ethereum, пошуки нового керівника Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), інвестиційну активність компанії MicroStrategy, а також важливі аспекти законопроєкту про цифрові активи в Україні.

Про це розповідає Finway

Динаміка біткоїна та ринку ETF

26 листопада 2024 року ціна біткоїна впала до $92 600, що призвело до ліквідацій на суму понад $500 млн. Протягом тижня актив відновлював свої позиції, досягнувши $97 000 28 листопада, але не втримався на позначці $98 000. Згідно з TradingView, наразі біткоїн торгується за $97 109, що означає зниження на 0,6% за тиждень, але місячний приріст склав 38,2%. Ринкова капіталізація при цьому дорівнює $1,92 трлн.

Спотові біткоїн-ETF зафіксували рекордний приплив капіталу в $3,38 млрд з 18 по 22 листопада 2024 року, за даними SoSo Value, демонструючи позитивну динаміку 7 тижнів поспіль.

MicroStrategy та події в політиці

MicroStrategy придбала 55 500 BTC на суму $5,4 млрд, збільшивши свої резерви до 386 700 BTC. Співзасновник Майкл Сейлор повідомив, що вартість цих активів становить $37,5 млрд, а квартальна прибутковість компанії досягла 35,2%, річна — 59,3%.

У Бразилії політик Ерос Біондіні запропонував створити біткоїн-резерв, виділивши до 5% фінансових резервів країни на закупівлю першої криптовалюти, для диверсифікації активів та підвищення економічної стійкості. Грошові резерви Бразилії на грудень 2023 року складали близько $355 млрд.

Обраний президент США Дональд Трамп призначив Скотта Бессента, прихильника криптоактивів, на посаду міністра фінансів. Це призначення покликане зміцнити економічне лідерство США.

Ринок криптоактивів в Україні

Українські бізнесмени вказують на відсутність державної стратегії розвитку ринку криптоактивів. CEO Trustee Plus Вадим Груша підкреслив важливість визначення чітких стратегічних цілей для криптоіндустрії. Зі свого боку, Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету з питань фінансів, зазначив, що відсутність регулювання може мати позитивні сторони, особливо з огляду на розвиток фінтеху та ІТ-сектору.

Національний банк України планує тестувати е-гривню у 2025 році, що свідчить про активну підготовку до впровадження цифрової валюти. НБУ працює над оцінкою готовності ринку до пілотного проєкту та шукає технічного партнера.

Процес легалізації криптовалют у Марокко триває, незважаючи на заборону з 2017 року. Глава центрального банку країни, Абделлатіф Джуахрі, підкреслив важливість ухвалення нового законодавства.

Новини по темі