Meta підозрюють у таємній співпраці з Китаєм для розвитку штучного інтелекту

Екстопменеджерка Meta звинуватила компанію в таємній допомозі Китаю в розвитку ШІ

Ексдиректорка з питань глобальної публічної політики Meta Сара Вінн-Вільямс має намір свідчити перед Конгресом про можливу співпрацю компанії з Китаєм, зокрема у розвитку штучного інтелекту (ШІ) для військових цілей. Вона стверджує, що Meta надавала таємну допомогу Комуністичній партії Китаю (КПК), дезінформуючи при цьому законодавців та громадськість США.

Про це розповідає Finway

Звинувачення у дезінформації

На думку Вінн-Вільямс, Meta під час брифінгів, що проводились ще в 2015 році, вводила в оману китайських офіційних осіб, що безпосередньо пов’язано з нещодавніми повідомленнями про використання моделі ШІ LLaMA, розробленої компанією, для військових цілей.

«Існує чіткий звʼязок між цими брифінгами та нещодавніми повідомленнями про те, що Китай використовує модель LLaMA від Meta для розробки військових ШІ-моделей», — зауважила Вінн-Вільямс.

У січні 2025 року китайський стартап DeepSeek анонсував модель-конкурента OpenAI, що стало причиною падіння на $600 мільярдів на ринку технологій та спровокувало гонку озброєнь у сфері ШІ. Вінн-Вільямс підкреслила, що Meta представляла своє входження на китайський ринок як спосіб збільшити вплив Китаю на світовій арені, що підтверджується внутрішніми документами.

Звинувачення у цензурі

Вона також звинуватила Meta у розробці інструментів для цензури на користь КПК та у можливих переговорах про передачу даних користувачів китайським властям.

«Я спостерігала, як керівники компанії вирішували надати Комуністичній партії Китаю доступ до даних користувачів Meta, включаючи американців», — зазначила Вінн-Вільямс.

Голова підкомітету Сенату Джош Хоулі підкреслив важливість свідчень Вінн-Вільямс для роз’яснення діяльності керівництва Meta щодо їхніх зв’язків з Китаєм. Представник Meta Енді Стоун відреагував на звинувачення, назвавши їх «відокремленими від реальності і сповненими хибних тверджень», запевняючи, що компанія більше не працює в Китаї.

Ці звинувачення виникають на тлі зростаючої напруги між США та Китаєм у технологічній та торговій сферах, зокрема в контексті тарифної політики, що проводиться президентом США Дональдом Трампом.

Новини по темі