Компанія LayerZero повідомила про досягнення мирної угоди з FTX щодо судових розглядів, пов’язаних з угодами з Alameda Ventures. Конфлікт стосувався $21 млн та часткової участі в LayerZero, і, зрештою, компанія вирішила врегулювати спір, щоб уникнути додаткових витрат.
Про це розповідає Finway
Деталі угоди та її причини
Генеральний директор LayerZero Labs Браян Пеллегріно оголосив про завершення суперечки з FTX, що виникла на фоні краху криптобіржі у 2022 році. «Після більше ніж двох років та мільйонів витрат на юридичні послуги ми досягли угоди з ліквідаційною масою FTX. Ми вирішили, що цей конфлікт не лише між нами та FTX, а насправді стосується кредиторів», – зазначив він.
“After more than two long years and millions in legal fees (lawyers always win) we have reached a settlement agreement with the FTX estate. Ultimately we decided this was not us vs FTX which is a fight we feel completely justified in, but it was us vs the creditors (which also we…” — Bryan Pellegrino (臭企鹅) (@PrimordialAA) January 31, 2025
Фон та наслідки позову
Позов FTX стосувався угод LayerZero з Alameda Ventures, які були укладені до банкрутства біржі. Alameda інвестувала $70 млн у LayerZero та придбала токени STG на $25 млн. Однак подальша фінансова криза призвела до претензій, що перевищують $21 млн.
Спочатку LayerZero намагалася викупити свої активи, запропонувавши FTX «пробачити борг» у розмірі $45 млн. Проте у 2023 році FTX подала позов, звинувативши LayerZero у несумлінній поведінці з колишнім генеральним директором Alameda Керолайн Еллісон. LayerZero наголошувала на необґрунтованості вимог FTX.
Згідно з судовими документами, LayerZero планувала викупити токени STG за $10 млн, що становило лише 40% від їхньої первісної вартості. Однак угоду не було завершено, оскільки Alameda не передала токени, а LayerZero не виплатила кошти.
Незважаючи на початкову стратегію захисту, LayerZero вирішила укласти мирну угоду. Представники проекту підкреслили, що основною метою було врегулювання зобов’язань перед кредиторами, включно з самою компанією. У результаті, викуп активів був визнаний дійсним.
Нагадаємо, що Браян Пеллегріно раніше звинуватив співзасновника хедж-фонду Three Arrows Capital (3AC) Кайла Девіса у спробі виманити активи проєкту незадовго до колапсу фірми.