Міністерство соціальної політики України підготувало проекти постанов Кабінету Міністрів України “Про деякі питання реалізації експериментального проекту з надання базової соціальної допомоги”.
Про це розповідає Finway
Згідно з проектом, базова соціальна допомога надаватиметься найбільш уразливим верствам населення як один із основних засобів для боротьби з бідністю та підтримки у складних життєвих ситуаціях.
Розмір базової соціальної допомоги
Розмір базової соціальної допомоги визначається як різниця між загальним розміром базової величини для кожного члена сім’ї та середньомісячним доходом сім’ї. Базова величина становить 4 500 гривень. Для сім’ї базова величина встановлюється на рівні 100% для першого члена сім’ї (уповноваженого представника) та 70% для кожного наступного члена.
Кому призначається допомога
Отримання базової соціальної допомоги є добровільним, при цьому право на інші види допомоги не скасовується в разі відмови від базової допомоги. Заяви про намір та про призначення подаються членом сім’ї, який отримує один або кілька з наступних видів державної допомоги:
- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
- допомога на дітей одиноким матерям;
- допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів або не мають можливості утримувати дитину;
- допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам;
- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Базова допомога пенсіонерам
Для осіб, які мають право на пенсію за віком, розмір базової величини залежить від їхнього страхового стажу і становить:
- 53% для осіб зі страховим стажем менше 10 років;
- 62% для осіб зі страховим стажем від 10 до 20 років;
- 70% для осіб зі страховим стажем від 20 до 30 років;
- 88% для осіб зі страховим стажем 30 і більше років.